על מלכודת הדבש 666

תגובות לאירועי היום                                      חשוון תשע"ד

על מלכודת הדבש.

מתקפת החיוכים של אירן, אשר נתכנתה על ידי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו "מלכודת דבש" הוצגה על ידו כתרגיל פוליטי של הונאת המערב על ידי העומדים בראשה; בהקשר זה אמורה ישראל, אמר, להזהיר את העולם ממלכודת הדבש שטמונה בדברי החלקות של ראש ממשלת אירן רוהני.

שומה על ראש ממשלת ישראל, בהקשר זה, להזכיר לבעלי שכל ישר וחוש מציאותיות כי בטבע טעם הדבש מגיע תמיד ביחד עם כאב העוקץ.

 

שותפות לרצח.

בעולם שבו מתקיימת מלחמה כוללת בטירור וכל ארגוני המשטרה עוצרים מחבלים במאמציהם לבלום את מעשי ההרס והרצח שנעשים על ידם, ישראל היא היחידה שמשחררת אותם.

וכל מי שמסכים – אפילו בשתיקה – עם שחרורם של רוצחים מוקעים – הוא שותף לכל צורה של פגיעה אנושית שתהיה תוצאה של שחרור זה.

 

פסיכולוגיה של לשון כפולה.

ישראל מצטיירת בתקשורת הבינלאומית כאדם המדבר בשתי לשונות הסותרות זו את זו; בזמן שבנימין נתניהו משקיע מאמצים עצומים בנסיון לשכנע את ארה"ב ושאר בנות בריתה של ישראל כי הדרך שבה יש לטפל באירן היא באמצעות כוח, מתפרסמים בעולם דבריו של הנשיא פרס המנוגדים להשקפה זו; בביקורו בביהכנ"ס הפורטוגלי העתיק באמסטרדם אמר נשיא מדינת ישראל, מר שמעון פרס, כי את הבעייה עם אירן ניתן לפתור באמצעים דיפלומטיים.

לכאורה לא מבין הנשיא כי בדבריו אלה הוא תוקע טריז בגלגלי הרכב שמנסה ראש ממשלת ישראל לחלץ מהבוץ הדיפלומטי שבו היא שקועה כבר זמן רב.

ואולי באמת מדובר רק במקרה של סניליות שגרתית...

 

ריכוזיות תקשורתית וסימטריה כוזבת.

מיד אחרי מקרי הרצח הכפול של חיילי צה"ל על ידי פלסטינים הצהיר אבו מאזן כי הוא מגנה את הדבר באזני ראשי הקהילה היהודית בארה"ב. אך הח"כ יובל שטייניץ שתבע כי אבו מאזן ישמיע את דבריו נגד רצח חיילי צה"ל גם בתקשורת הפלסטינית היטיב לבטא את הבנתו לגבי ההבדל העקרוני שיש בין תקשורת ריכוזית שקובעת מה יתפרסם בציבור ומה לא לבין דברי אמת.

צדקתו של שטייניץ הוכחה זמן קצר לאחר מכן בעצם העובדה שהתקשורת של הרשות הפלסטינית לא הזכירה כלל את דבריו של אבו-מאזן.

ובנוסף לנושא הסמכויות התקשורתיות של דיקטטורה מובהקת הקיימות ברשות הפלסטינית יש בעיה נוספת: הסימטריה הכוזבת והלא סימטרית שבה משתמשים הפלסטינים בתעמולתם; כתגובה ללחצים שהופעלו עליו במטרה שיוקיע לשלילה את מעשי הרצח של חיילי צה"ל על ידי פלסטינים, אבו מאזן דרש מישראל למחות על הריגת 4 צעירים פלסטינים על ידי צה"ל. אך פעולות צה"ל כפופות להחלטות ממשלתיות שביסודן חישובים של בטחון ציבורי – ואילו אלה של רוצחי החיילים בחברון ובקלקליליה ביצעו את מעשיהם על יסוד שיקולים פרטיים ומתוך יוזמה אישית, על אף שלא מן הנמנע שהמעשים כללו ציות להוראות.

 

האידיאולוגיה בעיני אובאמה.

בשל ריבוי קשייו של נשיא ארה"ב, אובאמה, ליישם את הצעות החוק שלו, הוא אמר שחוגי הליברלים בוושינגטון, המתנגדים לחוקים התומכים בגישתו כלפי חוק הבריאות שבחסות, הם "אידיאולוגיים" - כאילו הערכים שעומדים ביסוד החוקים שבהם הוא תומך אינם כאלה...

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים