870 עולם נפשי של כניעה

תגובות לאירועי היום                                      כסלוו תשע"ד

תגובות לאירועי היום                                      כסלוו תשע"ד

עולם נפשי של כניעה...

זמן קצר לאחר ששמענו על החלטת נתניהו על בניה בישובים שמעבר לקו הירוק, ח"כ זהבה גלאון אמרה ש"ביבי נתניהו נכנע ללחץ הימין". במקום לחשוב בפשטות על כך שיש אפשרות שנתניהו מחזיק בעמדות ימניות מבחינה פוליטית, כלומר שהוא פשוט מאמין באידיאולוגיה של הימין הלאומי בישראל, המאמינה שבניה בהתיישבויות היהודיות בארץ ישראל היא נכונה וצודקת, היא מעדיפה לחשוב כי כל מי שעושה משהו שאינו מקובל עליה מבחינה פוליטית הוא אדם שנכנע.

ושומה עלינו להבין שלא מדובר בקונספירציה רשעית כלשהי אלא שמשהו גרוע בהרבה: שמאל. מחנה זה מלא בבני אדם שמאמינים בכך שהמחשבה על בנית יישוב בארץ ישראל שמעבר לקו הירוק איננה שפויה – ופשוט לא יתכן שיהיו בני אדם בעלי אהבה לארץ ישראל, לעם ישראל ולמורשתו.

דומה הדבר למי שאיננו מגיר בקיומם של שומרי מצוות אשר בראש צלול ובדם קר מאמינים בדברי תורת ישראל. זו הסיבה שבגללה נראה למי שמחזיק בכך כי המצהיר על אמונה דתית או פוליטית מסוגו של נתניהו חייב להיות מי שנשבר על ידי כוחות חזקים ממנו ...ונכנע.

 

התחביב המוניציפאלי של שופטי ישראל.

אם היו לתושבי הערים בישראל פקפוקים לגבי מידת השלטון העצמי שיש להם בעריהם, במיוחד לאחר הבחירות המוניציפליות שהתרחשו בהן, בא ביקורו של משה פייגלין בביתו של ראש עיריית נצרת, הנתון מזה כמה ימים במעצר בית, ולימד אותו דבר חדש לגבי תחום השליטה של בית המשפט העליון בישראל, אשר איננו פוסח על שום פרט בעולמו של הישראלי.

 

שוויון ערך?

 אבו מאזן הצהיר כי "מתקפת ההתנחלות חסרת התקדים" המתנהלת בישראל לאחרונה היא המכשול העומד בפני השלום. דבר זה הוא אחת המגמות ההולכות ומצטרפות למאסה קבועה שלפיה פעולת הגרעין של אירן וה"התעקשות" של ישראל להחזיק בהקמת ישובים בארץ ישראל הן בעלות משקל פוליטי זהה, אף שיש צורך ביותר מעוורון כדי שלא להבחין ביחס בין פעולות בנייה לפעולות הרס...

 

רכוש אבוד.

נשיא פולין אמר שהבעיה שח רכוש יהודי שאבד בשואה איננה הבעיה של העם היהודי בלבד אלא גם של העם הפולני. באמירה זו יש קצה קרחון שעדיין שקוע ברובו במים מאז המלחמה; הרי לא קיימת בארצות שאותן כבש הנאצי במלחמה"ע השניה אפילו אחת שאזרחיה לא סבלו הפסדים גדולים, עד כדי אבדן גמור של חסכונות חיים ופולין היא רק אחת מהן, אך האם משער בנפשו הנשיא הפולני את מידת ההפסד שנחל העם היהודי בכל ההסטוריה שלו ובתוך זה בפולין?

 

עוד קרש למדורה...

שר האוצר לפיד ימשיך בהטבות המס כדי למשוך חברות גדולות לישראל. "סגירת פערים היא אינטרס עליון של המדינה" אמר בהקשר של היחס בין העשירים לעניים בישראל. יכולים אנו להוסיף גם את הקרש של סגירת הפערים לערימת מדורת הגבבים העולה בעשן ביחד עם ה"שויון בנטל" שאין ישראלי שלא מכיר.

 

אוהד קמין

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים