671 עובדה חושפנית

תגובות לאירועי היום                                      כסלוו תשע"ד

עובדה חושפנית

העובדה שנודע כי האקדמיה המצרית לשוטרים היא זו ש"תארח" את משפטו של מורסי, נציג ה"אחים המוסלמים" היא כל מה שצריך אדם הגיוני כדי להבין את מצבה הפוליטי העכשווי של מצרים, הן מבחינת זהות הגורמים המעורבים בפוליטיקה המקומית והן מבחינת יחסי הכוחות ביניהם.

 

הסיבה למוות ולגאווה.

בכיר באש"ף קורא לקיים חקירה בינלאומית לגבי אחריותה של ישראל ביחס למות ערפאת. אך מות ערפאת, אם יורשה להעיר, כלל איננו דבר שיש לברר מה הסיבות לגביו כאילו מדובר באירוע טראגי, שהוא הרושם שמנסים הפלסטינים ליצור בהקשר זה. מה שגרוע לא פחות מכך הם פעולות ההתחמקות שמנסה ישראל לבצע בנושא כאילו יש בו פשע, בזמן שהאמת היא שבמידה ויש אמת ברציחתו של ערפאת אין היא אלא נושא לגאווה שיש מה להתגאות בו.   

 

אפלייה

לדעתם של מציעי הצעת חוק "ברית הזוגיות" נועדה, בין היתר, להגן על קבוצה בעלת העדפה מינית מפני אפלייה ביחס לקבוצות אחרות. אך האם אין בפעולתם של המעדיפים בני אותה קבוצה שעבורה הם פועלים משום אפלייה בפני עצמה?

 

ענינים של מקום.

על ההחלטה לקיים את פגישתו השלישית תוך יומיים עם בנימין נתניהו הודיע קארי שר החוץ של ארה"ב בביקורו ברבת-עמון שבירדן. כך, כל יום מחדש מקבלים אזרחי ישראל הוכחה נוספת לכך שנושאי המו"מ היקר ללבם נקבעים במקומות שאינם קשורים לישראל גופה.

 

איסטרטגיה.

לדברי החמאס, המנהרה שנחשפה על ידי צה"ל ליד רצועת עזה היא מנהרה איסטרטגית. ללמדך שיש בעיניו הבדל עקרוני בין "סתם" רצח לבין מהלך שיש בו מגמה של תכנון לרחוק.

יתכן שהדבר היה שונה אם היו המחבלים מודים כי הכסף שהושקע בכרייתה של המנהרה היה מתוכנן להיות מושקע מלכתחילה במיזמי חינוך ותשתית – ואלה כבר נתקרבים יותר לאיסטרטגיה אמיתית.

 

מי משלם?

משלחת של צה"ל יוצאת לפיליפינים כדי להקים שם בי"ח שדה במטרה להציל ניצולים ונזקקים מסופות הטייפון שהיכו במקום והרגו עשרות אלפי בני אדם. בעולם של היום, שבו מאות מדינות נחלצו לעזרה כדי לטפל בנזקי הסערות לא נשמע קולו של איש המנסה לברר מי משלם. מן הסתם, יש מדינות רבות שאיש איננו שואל בם כי פשוט לוקחים ממנו בלי לשאול אותו...

כושרה של ישראל לטיפול בפצועים ונפגעים עלה בדורות האחרונים במיוחד בשל פעולות האיבה שנערכו נגד אזרחיה על ידי אויביה הרבים; למותר לציין, בהקשר זה, כי מדינות האוייב הללו שבניהן אחראיות לנזקים שנגרמו לאזרחי ישראל אינן מסוגלות לנקוט בפעולות עזרה מסוג זה אלא רק לגרום לחבלות קשות, דוגמת אלה שפגעו באתרים רבים שבהם נפגעו חפים מפשע שכל חטאם היה שלא חיו בהתאם לדוקטרינה המוסלמית הנאותה, ושהאידיאולוגיה הפוליטית של האיסלם הצהירה כי אין הם חיים בדרך המקובלת על דרך החיים שלה.

יחס כה שונה זה לאלה שנפגעו מידו הקשה של הטבע מצביע גם על מקורם של התשלומים הניתנים לצורך רפואתם ולעזרתם.

 

 

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים