כבודו של בעל המכולת

 

כבודו של בעל מכולת

בעל מכולת פונה אל ההגיון הבריא של הדאגה לצורך אובייקטיבי. הוא חיוני ומועיל ועליו לדעת זאת ולהיות מעורב בעסקו ברמה של ידיעת ה"מאין באת ולאן אתה הולך" לגבי המוצרים השונים. כדאי לתת את הדעת על היקף ההתמחות שצריך אדם זה לשלוט בו ועל כך שמומחיות זו שלו היא המאפשרת לנו לקבל מדי יום ביומו מגוון גדול של תוצרים רצויים לנו שבהם אנו משתמשים כל העת, תוך הנאה מכך שתוצרים אלה – בין אם מדובר במזון, בחמרי נקיון או בתכשירים שלהם אנו זקוקים בחיינו - מגיעים אל ביתינו כשהם טובים, טריים וזולים.

זו הסיבה לכך שיש להעריך את בעל המכולת ובעלי עסקים שכנים לו, שחלקם מומחים בתחומים מסוימים ברמה המתקדמת ביותר שקיימת בחברתנו, כמו מוכרי הפירות והירקות, הקונדיטורים, הספרנים, הספרים וסוחרי הבגדים. כל אלה מייצגים חלקים בריאים של החברה, שכמוהם כאיברים נחוצים ויעילים בגוף בריא.

בעליה ומנהלה של המכולת השכונתית ודומיו מייצגים חלק בריא בחברה – חלק שהוא כה מיומן, דעתני ובטוח במעשיו, עד שיכולים אנו לסמוך עליו לגבי הארוחה שניתן כל בוקר לילדנו, כי פעולתו היא שאיפשרה לילד את החלב ולאמו את הירקות. זה לא שמישהו אחר לא היה עושה זאת אם הוא לא היה עושה, אלא שכמו שחייבים אנו, כאנשים מוסריים, להודות לכל מי שמעניק לנו שירות טוב, הרי שעצם העובדה שהוא עושה זאת מחייבת הכרה, הודאה ותודה – שהם, למעשה, שני היבטיה של אותה פעולה חיובית וחשובה.

נתונים נוספים