סרטי דרמה מומלצים

 

סרטי דרמה מומלצים


פישר קינג 1991 ****

THE FISHER KING

שדרן רדיו שאחד ממאזיניו ביצע טבח בגלל השפעתו מתדרדר ליאוש ולדכאון ומגלה דרך להיחלץ ממצבו על ידי סיוע לאחד מקרבנות פעולתו. סרט יפה ומרגש הממוקם בסביבה ובזמן האמיתיים של ניו יורק בהווה. על אחריות האינטלקטואלים, על ידידות ואהבה ועל הערכים החשובים בחיי האדם. ג'ף ברידג'ס ורובין ויליאמס מעולים בסרטו של טרי גיליאם. 137 דקות.

 

שאלה של יופי 1991 ****

OBJECT OF BEAUTY

מחסור כספי שנופל על כתפי זוג צעיר שחי במלון מפואר יוצר ביחסיהם משבר אמינות ומכריח אותם לבדוק את הנחות היסוד של חייהם המשותפים. דיון בשאלות הערך האובייקטיבי לעומת הערך היחסי בסרט מהוקצע ועשוי היטב. משחק מצויין של ג'ון מלקוביץ' ואנדי מקדואל בסרטו של מייקל לינדזי-הוג. 101 דקות.

 

לילות לבנים ***

WHITE NIGHTS

רקדן שחור שעקר לרוסיה ונשבר מן הקומוניזם ורקדן בלט רוסי שמעוניין לערוק מחפשים דרך להימלט מבריה"מ. עלילה טובה שזורה בקטעי מחול מצויינים. עם מיכאיל בארישניקוב, גריגורי היינס ואיזבלה רוסליני בסרטו של טיילור האקפורד. 135 דקות.

 

חופי הכרך 1954 ****

ON THE WATERFRONT

אדם צעיר וחזק המשמש ככלי שרת בידי כנופיה אלימה השולטת ברציפי נמל ניו יורק עובר תהליך שחרור עצמי מכאיב המביא לניתוקם של כבלי התחייבויותיו הבלתי מוסריות וליציאתו לחפשי. עם מרלון ברנדו, אוה מרי סיינט, לי ג'יי. קוב, רוד שטייגר, קרל מלדן ולייף אריקסן בסרטו הפוליטי של איליה קאזאן. 108 דקות. של.

 

קן הקוקיה 1975 *****

ONE FLEW OVER THE CUCKOO'S NEST

אסיר המגיע למוסד לחולי רוח לצורך הסתכלות מסתכסך עם אחות מקומית על סדרי המקום ונסחף בגללה למלכודת פקידותית-רפואית-סדיסטית אשר אין ממנה מוצא. על ההבדל שבין שפיות ושגעון בסרט המעלה שאלות נוקבות לגבי ערך הטיפול הניתן לחולי רוח תחת הממסד הפסיכיאטרי של המאה ה20. ג'ק ניקולסון מצויין בסרטו החשוב של מילוש פורמן. עם לואיז פלטשר. 129 דקות.

 

אשם על פי חשד 1991 ***

GUILTY BY SUSPICION

בימי ועידות החקירות כנגד הקומוניסטים בארה"ב של שנות החמישים מסרב בימאי הוליבודי למסור רשימת שמות של חבריו לידי חוקרים ומשלם על כך בהרס הקריירה שלו ובניתוק חברתי. על מצפון, ידידות ואמת כנגד לחצים חברתיים כפייתיים. רוברט דה נירו, אנט בנינג, פטרישיה וטיג ומרטין סקורסזה בסרטו של אירווין וינקלר. 105 דקות.

 

הקלות הבלתי נסבלת של הקיום 1988 ****

THE BEARABLE LIGHTNESS OF BEING

לפי ספרו של מילאן קונדרה. בימי תהפוכות השלטון בפראג של שנת 68 נקרע רופא מנתח ביחסיו האישיים בין שתי נשים ושתי שיטות פוליטיות. דיון אמנותי מעולה בקשר שבין ההבדל בהשקפות רומנטיות להבדל בתפישות החופש המדיני. לנה אולין, ז'ולייט בינוש ודניאל ריי לואיס בסרטו של פיליפ קאופמן. 166 דקות.

 

איש קטן ושמו טייט 1991 ***

LITTLE MAN TATE

אם לילד מחונן שנפשו שואפת לגירויים מתוחכמים גומרת אומר להעניק לו מקדם גבוה לאושר על ידי הפקדתו בידי אשה מחנכת. דיון חשוב בערכים הנצרכים על ידי הרוח האנושית לשם התפתחות. משחק מצויין של ג'ודי פוסטר ודאין ויסט. עם הארי קוניק ואדם האן-בירד בסרטה של ג'ודי פוסטר. 99 דקות.

 

הלורד הקטן 1980 *****

LITTLE LORD FONTLEROY

נער עני מניו יורק מוזמן לגור עם אימו באנגליה על ידי שאר בשר אציל ועשיר וכובש בהדרגה את ליבו. טוב הלב האנושי מחמם את הלב בסרט העשוי מצויין. משחק מעולה של אלק גינס וריקי שרודר בסרטו של ג'ק גולד. 100 דקות.

 

שושנת קהיר הסגולה 1985 ****

THE PURPLE ROSE OF CAIRO

חייה של אשת איש קשת יום מוארים כאשר חודר אליהם נסיך חלומות מן הסרטים. דמיון ומציאות משתלבים עם טעם טוב וכשרון עשייה בסרטו של וודי אלן. עם מיה פארו ג'ף דניאלס דני איללו ודיאן ווסט. 85 דקות. של.

 

געגועים בפרדייס 1991 ***

PARADISE

ילד עירוני שמבלה חופשה בעיירה מגלה עולם קסום, ידידים חדשים ומפרה את יחסיהם הקפואים של בני הזוג המקומי שמארח אותו. מלאני גריפית ודון ג'ונסון בסרטה של מרי אגנס דונהיו. 110 דקות.

 

המירוץ לצמרת של דודי קרביץ 1974 ****

THE APPRENTICESHIP OF DUDDY KRAVITZ

על פי ספרו של מרדכי ריכלר. צעיר יהודי שאפתן מרובע עוני מחליט להגיע לגדולה כנגד כל הסיכויים ומגלה כי המכשולים הטכניים שבדרכו הם כאין וכאפס לעומת המכשולים החברתיים שניצבים לפניו. סרט מצויין על בעיותיה של השאפתנות האישית בחברה אנושית העויינת ערך זה. ריצ'רד דרייפוס, ג'ק וורדן, מישלין לנקטו, רנדי קוויד, ג'וסף ויסמן, דנהולם אליוט וג'ו סילבר. 120 דקות.

 

המולה וזעם 1987 ****

DE BRUIT ET DE FUREUR

צרפתי. ילד "טוב" נמשך אל חברתו של ילד "רע" המפעיל טרור בין ילדים אחרים בבית ובבית הספר בהשפעת אביו האלים. ביקורת חברתית מכאיבה החושפת את מחתרת הפרא

המתפתחת מתחת לפני השטח של המדינה הסוציאליסטית המודרנית בסרט אלים ורגיש כאחד. גנסן גאספריץ', פרנסואה נגרה וברונו קרמר בסרטו של ז'אן קלוד בריסו. דובר צרפתית. 91 דקות.

 

קצין וג'נטלמן 1982 ****

AN OFFICER AND A GENTELMAN

תיאור מערכות יחסים של גברים צעירים ממעמד נמוך המנסים לכבוש לעצמם מעמד בחברה דרך קורס קצינים יוקרתי וקשה לבין נערות שחלקן מנסה להשיג מטרה דומה באמצעות בני זוגן. יצירה הדנה באיכות האנושית הנדרשת לצורך כינון יחסים בריאים. ריצ'רד גיר ודבורה ויניגר מצויינים בסרטו של טיילור הקפורד. 119 דקות.

 

איש הגשם 1988 ***

RAINMAN

צעיר נצלן וחסר רגישות לומד שיעור באנושיות וערכי אמת כאשר הוא נאלץ לקחת תחת חסותו את אחיו הלקוי בשכלו. דסטין הופמן וטום קרוז מעולים במשחקם. סרטו של בארי

 

לוינסון. 140 דקות.

המעבר להודו 1985 ***

A PASSAGE TO INDIA

בשנות העשרים של המאה מגיעה לביקור של פעם ראשונה בהודו צעירה אנגליה ונקלעת לסכסוך מקומי מסוכן על רקע דתי פנימי ויחסים בין-תרבותיים. סרט רחב יריעה ומצולם להפליא על התנגשות ערכים בין מזרח ומערב. ג'ודי דיוויס, פגי אשקרופט, ג'יימס פוקס ואלק גינס בסרטו של דיוויד לין. 165 דקות.

 

אתמול, היום ולנצח 1991 ****

FOR THE BOYS

סיפורם של גבר ואשה שעסקו בבידור כוחות הצבא של ארה"ב מאז מלחמת העולם השנייה ועד ימינו דרך מלחמת קוריאה ומלחמת ויאטנם. סרט מצוין המעלה שאלות חודרות לגבי מעורבותם של אמנים בפוליטיקה. שירה טובה ומשחק מרגש של בטי מידלר וג'יימס קאן. עם ג'ורג' סיגל בסרטו של מרק ריידל. 125 דקות.

 

הולך על כל הקופה 1991 ***

OTHER'S PEOPLE MONEY

עימות בין איש כספים שמחליט לחסל מפעל בעל רווחיות נמוכה לבין בעליו מתפתח לדיון על הגישה הנכונה לעשיית רווחים בכלכלה. מצחיק באופן מוגבל. דני דה ויטו, גרגורי פק ופנלופה אן מילר בסרטו של נורמן ג'ואיסון.

 

בנוגע להנרי 1991 ***

REGARDING HENRY

תאונה גורמת לפרקליט שאיבד את חוש הצדק לראות את המציאות בעיניים רעננות, לשפוט את חייו בעבר ולתכנן מחדש את עתידו. על משמעות החיים וערכי האהבה, הידידות והנאמנות לאמת ולבני אדם. הריסון פורד ואנט בנינג בסרטו של מייק ניקולס. 107 דקות.

 

פשעים של תשוקה 1984 ****

CRIMES OF PASSION

מעקב אחר מעצבת אפנה במפעל ביגוד מגלה כי היא מנהלת קריירה סודית ברובע האפל של העיר. קתלין טרנר, ג'ון לאולין ואנטוני פרקינס מצויינים בסרט על מין, אמת ושקר ביחסים החברתיים. בימוי: קן ראסל. 101 דקות.

 

האזרח קיין 1941 *****

CITIZEN KANE

סיפור חייו המרתקים והמסתוריים של איל ממון ועיתונות אמריקני. אחד הנודעים והמיוחדים שבסרטי הקולנוע של כל הזמנים. עם אורסון וולס, ג'וזף קוטן ודורותי קומינגור בסרטו המסוגנן להפליא של אורסון וולס. 119 דקות. של.

 

סינמה פרדיסו 1984 ****

CINEMA PARADISO

איטלקי. פרשת ידידותו של ילד סיציליאני עם מקרין סרטים בבית קולנוע כפרי בסיציליה. על משמעות ערכי הקולנוע להתבגרות האנושית. עם פיליפ נוארה וז'אק פרין בסרטו של ג'וזפה טורנטורה.

 

הנבחר 1981 ****

THE CHOSEN

על רקע חילוקי הדעות שביהדות לגבי משמעות הציונות מסופר סיפור ידידותם המיוחדת

של נער יהודי חילוני עם בן משפחה חרדית בעיר ניו יורק. עם בובי בנסון, מקסימיליאן של, רוד שטייגר, בארי מילר והילדי ברוקס בסרטו של ג'רמי פול קאגאן. 108 דקות.

 

צ'ארלי 1968 ***

CHARLY

אדם בעל פיגור שכלי עובר ניתוח מוח, רוכש יכולת של גאון ומתאהב במורתו. דיון במהות התבונה האנושית ובמצבו של המפגר בעולם ובחברה. קליף רוברטסון מציג משחק משובח. עם קלייר בלום בסרטו של ראלף נלסון. 103 דקות.

 

קאמיל קלודל 1989 *****

CAMILLE CLAUDEL

צרפתי. סיפור חייה הטראגיים של הפסלת הצרפתייה המצוינת קאמיל קלודל שחיה בתקופתו של הפסל רודן. איזבל אדז'אני בתפקיד קלודל וג'ראר דפארדייה בתפקיד רודן בסרטו המצוין של ברונו נויטן. דובר צרפתית. 149 דקות.

 

קאמיל 1936 ***

CAMILLE

גירסה הוליבודית מסוגננת ל"הגברת עם הקמליות" מאת דיומא. אשת חברה פריסאית ננטשת על ידי אהובה מחמת לחצים משפחתיים וחברתיים. עם גרטה גארבו, רוברט טיילור וליונל בארימור בסרטו הקלאסי של גיאורג קוקור. 108 דקות. של.

 

ברזיל 1985 *****

BRAZIL

במדינה עתידית בה מפעילה הביורוקרטיה שלטון עריצות על האזרחים מנסה פקיד זוטר לבנות לעצמו חיי תקווה רומנטיים כנגד כל הסיכויים. יונתן פרייס, קים גרייסט, רוברט דה נירו, קתרין הלמונד, יאן הולם, בוב הוסקינס ומיקקל פאלין בסרטו של טרי גיליאם. 131 דקות.

 

דם וחול 1941 ***

BLOOD AND SAND

לוחם שוורים ספרדי צעיר עולה לפסגת הפרסום והתהילה וזונח בתהליך זה ערכים של ידידות ואהבה למען ערכי חומר בסרט שהוא גם ביקורת חברתית. טיירון פאואר, ריטה היוורת, לינדה דארנל ואנטוני קווין בצעירותו בסרטו של רוברט מאמוליאן. 123 דקות.

 

פ.י.ס.ט. 1978 ***

F.I.S.T

סיפור חייו ומאבקיו של נער משכונת עוני בארה"ב המטפס בסולם החברתי עד הגיעו לדרגת מנהיגות בכירה של אירגון פועלים. סילבסטר סטלונה, רוד שטייגר, מלינדה דילון ופיטר בויל בסרטו המצוין של נורמן ג'ואיסון. 145 דקות.

 

מגרש השדים 1973 ****

THE EXORCIST

תופעות נפשיות מוזרות והתקפות פראיות שהממסד המדעי והרפואי איננו יכול להסבירן או לתת להן תשובה הולמת עוברות על ילדה ניו-יורקית ומכריחות את אמה לקבל פתרונות בלתי מקובלים המוצעים על ידי אנשי דת. אלן ברסטין, מקס וון סידוב, לינדה בלייר ולי ג'. קוב בסרטו של ויליאם פריטקין. 122 דקות.

 

סויטת מנהלים 1954 *****

EXECUTIVE SUITE

מותו הפתאומי של בעל חברה לייצור רהיטים מזעזע את הנהלת החברה כולה וגורם לעימות מנהלים מסביב לשאלה מי מביניהם ראוי לעמוד בראש המפעל. ויליאם הולדן, ג'ון אליסון וברברה סטיינויק בסרטו המצוין של רוברט וייז. 104 דקות. של.

 

הנהג של מיס דייזי 1989 ****

DRIVING MISS DAISY

יחסיהם המתמשכים של יהודיה בת המעמד האמיד ונהגה השחור במשך יובל שנים מתארים את החמצת פוטנציאל שיתוף הפעולה בין המיעוט היהודי והשחורים באמריקה של מאה ה20. עם ג'סיקה טאנדי, מורגן פרימן ודן אקרויד בסרטו של ברוס ברספורד. 99 דקות.

 

הדוקטור 1991 ***

THE DOCTOR

כשרופא ציני ואדיש מגלה כי הוא סובל ממחלה קשה בעצמו והופך למטופל מתגלה לו הצד השני של המטבע. ויליאם הארט, כריסטין לאטי ואליזבט פרקינס בסרטו של רנדה היינס. 125 דקות.

 

קנטרי 1984 ***

COUNTRY 1984

מאבק השרידה ההירואי של משפחת חוואים אמריקאית מול פגעי הטבע וקשייו וכנגד בעיות כלכליות שמקורם ביחסי אנוש. עם ג'סיקה לאנג וסם שפרד בסרטו של ריצ'רד פירס. 109 דקות.

 

פסגת הפחד 1991 ****

CAPE FEAR

אסיר שבילה שנים רבות בכלא מגיע לעיר מגוריו של פרקליטו ומטריד אותו ואת משפחתו בנוכחותו. רוברט דה נירו, ניק נולטה וג'סיקה לאנג בסרטו החזק של מרטין סקורסזה.

 

יומו של התן 1973 ****

THE DAY OF THE JACKAL

עימות מותח ומורט עצבים בין רוצח מקצועי שכיר העושה את דרכו לפריס במטרה להתנקש בנשיא לבין איש משטרה בכיר העושה כל שביכלתו למנוע זאת. תיאור מעניין של יחסי הכוחות שבין היחיד לחברה מוגש בבימוי מדוקדק ומשחק מצוין של אדוארד פוקס, אלן באדל, טוני בריטון וטרי אלכסנדר בסרטו של פרד זינמן. 141 דקות.

 

מלך הקומדיה 1983 ****

THE KING OF COMEDY

לא קומדיה; קומיקאי מתחיל המשוכנע בכשרונו מנסה, ללא הצלחה, לחדור אל עולם הבידור עד שפוקעת סבלנותו והוא מחליט "לקחת את הענינים לידיים". רוברט דה נירו, ג'רי לואיס וסנדרה ברנרד בסרטו של מרטין סקורסזה. 101 דקות.

 

קגמושה 1980 *****

KAGEMUSHA

יפני. בידי גנב פשוט מופקדת גורלה של אומה כאשר הוא מצטווה לשמש ככפילו של גנרל מת שאסור כי מותו יוודע לעולם החיצון. שאלות של זהות אנושית נדונות על ידי טאטסויה נאקאדאי וצוטומו יאמאקאזי בסרטו המצויין של אקירה קוראסאווה. דובר יפנית. 160 דקות.

 

גם תליינים מתים 1943 *****

HANGMEN ALSO DIE

מקרה אמיתי ממלחמת העולם השנייה. בצ'כוסלובקיה הכבושה תחת שלטון הנאצים נערך נסיון התנקשות בחיי היידריך, הפקיד הנאצי הגבוה. במסגרת המצוד הנערך על המתנקשים מאיימים הנאצים להוציא להורג בני ערובה. בריאן דונלוי, וולטר ברנן, אנה לי וג'ין לוקהארט ביצירת המופת הקלאסית של פריץ לאנג שנוצרה בעיצומם של המאורעות. של.

 

בית חולים 1971 ****

THE HOSPITAL

מה שקורה לרופאים ולחולים של בית חולים עירוני במשך זמן קצר, בסרט שהוא ביקורת על השיטות וההכשרה של הרפואה בימינו. עם ג'ורג' ס. סקוט ודיאנה ריג בסרטו של ארתור הילר. 104 דקות.

 

איזדורה 1969 ***

ISADORA

קורות חייה של הרקדנית איזדורה דאנקן על רקע החברה שסגנונה מייצג וממחיש את הערכים שהיו נחלתם של האינטלקטואלים בתחילת המאה. ונסה רדגרייב, ג'יימס פוקס, ג'ייסון רובארדס וג'ון פרייזר בסרטו של קרל רייז. 131 דקות.

 

קרמר נגד קרמר 1979 ****

KRAMER VS. KRAMER

גבר ואישה שנפרדו מנהלים מאבק משפטי כאוב בנושא החזקת בנם. משחק מצוין של דסטין הופמן ומריל סטריפ. עם ג'סטין הנרי וג'יין אלכסנדר בסרטו של רוברט בנטון.

 

תקוות גדולות 1946 ***

GREAT EXPECTATIONS

מבוסס על ספרו של צ'רלס דיקנס. פגישותיו של נער באנגליה הישנה באסיר שנמלט משוביו ובשוכניו של בית מסתורי משנות את מהלך חייו. עם ג'ון מילס, ולרי הובסון, אלק גינס וג'ין סימונס בסרטו של דיוויד לין. 118 דקות. של.

 

התקוה הלבנה 1970 ***

THE GREAT WHITE HOPE

לעולם ספורט האיגרוף האמריקאי חודר אדם לבן המהווה עבור הגזענים תקווה ללקיחת תואר האליפות מידי השחורים. מבוסס על אירוע אמיתי. עם ג'יימס ארל ג'ונס וג'יין אלכסנדר. סרטו של מרטין ריט. 106 דקות.

 

האדם השלישי 1950 ****

THE THIRD MAN

לפי ספרו של גרהם גרין. סופר אמריקאי הכותב מערבונים מעורב בתככים בוינה של אחר המלחמה. ג'וזף קוטן, טרוור הוארד, אורסון וולס ואלידה ואלי באחד מסרטי המתח הקלאסיים המשובחים שנוצרו בעקבות המלחמה. 104 דקות. של.

 

ורטיגו 1958 ***

VERTIGO

בלש נסחף למעגל אירועים מסתוריים בגלל פחד גבהים היוצר שיבושים בתיפקודו. אחד הטובים בסרטיו הפסיכולוגיים של אלפרד היצ'קוק. עם ג'יימס סטיוארט וקים נובאק. 120 דקות.

 

שדרות סנסט 1950 ****

SUNSET BOULEVARD

גופה שנמצאת צפה בבריכה בחווילת עשירים בהוליבוד חושפת את סיפור יחסיו של תסריטאי עם כוכבת מזדקנת בסרט שהוא גם ביקורת נוקבת על תעשיית הסרטים האמריקאית. ויליאם הולדן וגלוריה סוואנסון בבימויו של בילי וילדר. 110 דקות. של.

 

שנים עשר המושבעים 1957 ****

TWELVE ANGRY MEN

מבט דרמטי אל המתרחש בתוך חדר המושבעים במשפט רצח. הנרי פונדה מצוין בתפקיד המושבע שחייב להשתתף בהחלטה לגבי נערה המואשמת ברצח אביו. עם לי ג'יי. קוב, ג'ק וורדן וא. ג. מרשל בסרטו של סידני לומט. 95 דקות. של.

 

הכפיל 1980 ****

THE STUNT MAN

אסיר נמלט מוצא עצמו מתגלגל לתפקיד כפיל באתר הסרטה תחת שרביטו של בימאי קולנוע עריץ. התבוננות עצמית בקולנוע תוך דיון על יחסי אמת ושקר באמנות. פיטר אוטול, סטיב ריילסבק וברברה הארשי בסרטו של ריצ'רד ראש.

 

הדייר 1976 ***

THE TENANT

צעיר שוכר דירה קטנה בבית דירות קודר בפריס ומפתח דמיונות על היותו נרדף בידי שכניו ובעלי ביתו. סרט פסיכולוגי אבסורדי בו מציג הבימאי רומן פולנסקי (שגם משחק בתפקיד הראשי) שלמות ביטוי אומנותי. עם איזבל אדג'אני, מלווין דגלאס ושלי וינטרס. 125 דקות.

 

וידויי אמת 1981 ****

TRUE CONFESSIONS

הקריירות של שני אחים, האחד בלש והשני כומר בדרגה גבוהה, מגיעות לניגוד אינטרסים בשל עובדות שמתגלות תוך חקירת רצח. תסריט ומשחק מעולים בסרט שהוא גם ביקורת חברתית חריפה. רוברט דה נירו ורוברט דובאל בסרטו של אולו גרוסבארד. 110 דקות.

 

טרפז 1956 ***

TRAPEZ

שני מעופפי טרפז המופיעים בקרקס מתמודדים כנגד האתגרים האובייקטיביים שמעמיד מקצועם ועל ליבה של יפהפיה. ברט לנקסטר, טוני קרטיס וג'ינה לולובריג'ידה בסרטו של קרול ריד. 105 דקות.

 

לאדוני באהבה 1967 ***

TO SIR, WITH LOVE

מורה שחור מופקד על כתת נערים ונערות לבנים בבית ספר שכונתי באיזור העוני של לונדון ועושה גדולות בתפקיד. סידני פואטייה מצויין בתפקיד המורה שמחליט להשליך לפח ספרים לא ראויים ולהתרכז בנושאים החשובים באמת. סרטו של ג'יימס קלאוול. 105 דקות.

 

תוף הפח 1980 ***

THE TIN DRUM

לפי הרומן של גינתר גראס. ילד גמד מסרב להמשיך ולגדול משנת חייו השלישית כמחאה כנגד האבסורד שבעולם המבוגרים על רקע עליית הנאצים לשלטון והמלחמה העולמית. ביטוי אמנותי מיוחד לערכי התקופה הנאצית בגרמניה. אנג'לה וינקלר, מריו אדורף ודיויד בננט בסרטו של וולקר שלונדורף. דובר גרמנית. 142 דקות.

 

הם יורים גם בסוסים 1969 **

THEY SHOOT HORSES, DON'T THEY?

בשיא שנות השפל הכלכלי הגדול של שנות העשרים משתתפים אנשים במרתון ריקודים ארוך בכדי לשפר את מצבם החומרי והנפשי הקשה. ג'יג יאנג, ג'יין פונדה, מייקל סאראזין וסוזנה יורק בסרט כבד אווירה של סידני פולק. 123 דקות.

 

תנאים של חיבה 1983 ****

TERMS OF ENDEARMENT

היחסים המיוחדים שבין אם ובתה ובני זוגן. תיאור התגלות צדדיהם החיוביים של בני אדם בשעת משבר. שירלי מקלין, דבורה ויניגר וג'ק ניקולסון בסרטו של ג'יימס ל. ברוקס. 129 דקות.

 

רגעים קטנים של חסד 1983 ****

TENDER MERCIES

זמר קאנטרי שבור רוכש בחזרה את בטחונו העצמי ויכולת התמודדות עם החיים בעקבות בניית מערכת יחסים יציבה עם אלמנה ובנה. רוברט דובאל וטס הארפר בסרטו של ברוס ברספורד. 89 דקות.

 

גזר הדין 1982 ***

THE VERDICT

לפרקליט כושל הנמצא בשלהי הקריירה שלו מוצעת הזדמנות אחרונה להחזיר את כבודו העצמי באמצעות תביעה המערבת בית חולים קתולי וחשיפה נרחבת של שחיתות. משחק מעולה של פול ניומן, לצד ג'ק וורדן, שרלוט רמפלינג וג'יימס מייסון. סרטו של סידני לומט. 128 דקות.

 

האמריקני המכוער 1963 ***

THE UGLY AMERICAN

שגריר ארה"ב באחת באסיה התיכונה חורג ממסגרות תפקידו וגורם ליצירת בעיות על אף כוונותיו הטובות. על יחסי החוץ של ארה"ב. מרלון ברנדו בסרטו של ג'ורג' ה. אנגלונד. 120 דקות.

 

קדמת עדן 1955 ****

EAST OF EDEN

לפי ספרו של ג'ון סטיינבק. מאבקו של בן לא רצוי למצוא חן בעיני אביו המעדיף את אחיו בעיירה אמריקאית קטנה בשנות המלחמה. עם ג'יימס דין, ג'וליה האריס וריימונד מאסיי בסרטו של איליה קאזאן. 115 דקות.

 

הסערה 1982 ****

TEMPEST

ארכיטקט ניו יורקי מחליט להיפרד מאשתו ולקחת את בתו למסע-שיחזור של שרשיו התרבותיים באחד מאיי יוון. עיבוד מקסים ומשעשע למחזה של שכספיר בשם זה. ג'ון קסווטס וג'ינה רולנדס בסרטו של פול מזורסקי. 140 דקות.

 

עד התביעה 1957 ****

WITNESS FOR THE PROSECUTION

במשפט רצח נותנת אשה רבות בכדי להציל את אהובה הזונח אותה למען אחרת. צ'רלס לוהטון, מרלן דיטריך וטיירון פאואר בסרטו המצוין של בילי ויילדר. 114 דקות.

 

עוצמה 1986 ****

POWER

יועץ פוליטי מיומן משכיר את שירותיו לכל דורש ומספק לתנועות פוליטיות אחוז בחירה גבוה דרך חיזוק מצעיהן באמצעות אמצעי התקשורת. על הקשר בין יושר עצמי, מוסריות ופוליטיקה. עם ריצ'רד גיר, ג'ולי כריסטי וג'ין הקמן בסרטו של סידני לומט. 111 דקות.

 

פרנסיס 1982 *****

FRANCES

סיפורה האמיתי של השחקנית פרנסיס פארמר אשר סירבה להתאים את עצמה למוסכמות תקופתה ונקלעה לסכסוך חברתי ומשפחתי ולהתדרדרות טראגית. על נפש יחידאית המסרבת להתפשר על זהותה. ג'סיקה לאנג, סם שפרד וקים סטנלי בסרטו של ג. קליפורד. 140 דקות.

 

צבע הארגמן 1985 ****

THE COLOR PURPLE

בתקופת עבדות השחורים באמריקה, נערה שנמכרת לבעל עריץ ומופרדת מאחותה-אהובתה לשנים רבות מגלה את ערכי העצמאות והחופש האישי לאורך חיים של עוני וכפייה. וופי גולדברג ודני גלובר בסרטו של סטיבן שפילברג. 152 דקות.

 

צבע הכסף 1986 ****

THE COLOR OF MONEY

רב-אומן צעיר בתחום הביליארד מתחבר עם מקצוען מבוגר ממנו לצרכי לימוד המקצוע ועובר חינוך גם בתחומים רבים אחרים. פול ניומן, טום קרוז ומרי-אליזבט מסטראנטוניו בסרטו של מרטין סקורסזה. 117 דקות.

 

קזבלנקה 1942 ****

CASABLANCA

בבירת מרוקו המוחזקת על ידי צרפתים משתפי פעולה עם הנאצים במלחמת העולם השנייה נפגש בעל באר אמריקאי עם אהבתו הנושנה ועם ההכרח לבחור בין הצדדים הלוחמים. עם המפרי בוגרט, אינגריד ברגמן, קלוד ריינס, פול הנרייד ופיטר לורה בסרטו של מיכאל קורטיז. 102 דקות. של.

 

מקום בלב 1984 ****

PLACES IN THE HEART

אשה שנותרת בודדה בשנים הקשות של המשבר הכלכלי האמריקאי נאבקת להגיע לעצמאות כלכלית ונפשית לאחר מותו של בעלה. אד האריס, ג'ון מלקוביץ', איימי מאדיגאן ודני גלובר לצידה של סאלי פילד המצויינת בסרטו של רוברט בנטון. 102 דקות.

 

נקודת מפנה 1977 ***

THE TURNING POINT

שתי רקדניות שדרכיהם נפרדו בעבר נפגשות שוב ומשוות את הישגיהן בעימות מעורר מחשבה. עם קטעי בלט יפהפיים בהשתתפות מיכאיל ברישניקוב. שירלי מקליין, אן בנקרופט וטום סקריט בסרטו של הרברט רוס. 119 דקות.

 

כולם היו בניו 1971 ****

NEVER GIVE AN INCH

משפחת חוטבי עצים מסרבת להשתתף בשביתה ומאוימת על ידי הסביבה החברתית העויינת. העימות מוביל לחילוקי דיעות פנימיים ולתוצאות טרגיות. עם פול ניומן, לי רמיק, הנרי פונדה ומייקל סרזין בסרטו החזק של פול ניומן. 114 דקות.

 

לחנך את ריטה 1983 ***

EDUCATING RITA

לבוש חדש ל"פיגמליון" של ברנרד שאו. פרופסור ללשון באוניברסיטה אנגלית מלמד אשה פשוטה לבטא עצמה בצורה יעילה יותר ומשפר על ידי כך את חייה. מייקל קיין וג'וליה ווטרס בסרטו של לואיס ג'ילברט. 110 דקות.

 

וולסטריט 1987 ****

WALLSTREET

בבורסה הניו-יורקית מנסה צעיר מבריק להגיע לפסגה ומגלה אילו תכונות נדרשות בכדי להתאים למצב זה. דיון במהותם של ערכים בחברה האנושית. מייקל דאגלס וצ'רלי שין בסרטו של אוליבר סטון. 120 דקות.

 

זוהר בדשא 1961 *****

SPLENDOR IN THE GRASS

דרמה טראגית אודות אהבתם של שני צעירים אשר הוריהם אינם מבינים לליבם, באמריקה של תקופת קדם-השפל הכלכלי של שנות העשרים. וורן ביטי ונאטאלי ווד בסרטו של איליה קאזאן, המתאר את פער המעמדות החברתיים בארה"ב של התקופה. 124 דקות.

 

חקירתו של אזרח העומד מעל לכל חשד 1970 ****

INVESTIGATION OF A CITIZEN ABOVE SUSPICION

חוקר משטרה שביצע רצח שותל הוכחות להרשעתו העצמית אך איש איננו חושד בו. סרט חזק על האפשרויות הבלתי מוגבלות של בעלי החסינות הפוליטית בחברה המודרנית. ז'אן מריה ולנטה ופלורידה בולקן בסרטו של אליו פטרי. 115 דקות.

 

טאקר - האיש והחלום 1988 *****

TUCKER: THE MAN AND HIS DREAM

סיפורו האמיתי של הממציא ובונה המכוניות האמריקאי טאקר, שבנה בשנות החמישים מכונית משוכללת אך נאלץ להילחם ביצרנים אחרים שהתקיפוהו באמצעות קשריהם הפוליטיים. ג'ף ברידג'ס ומרטין בלזם בסרטו החשוב של פרנסיס קופולה. 130 דקות.

 

המרד על הקיין 1954 ***

THE CAINE MUTINY

התנהגותו הקפריזית של קברניט ספינה מביאה את אנשי צוותו להדיחו ולתפוש פיקוד באמצע הפלגה. המפרי בוגארט הוא הקפטן שתובע את אנשי הצוות באשמת מרידה לא חוקית לפני בית משפט צבאי. עם חוזה פרר, ואן ג'ונסון ופרד מקמורי. סרטו של אדוארד דמיטריקס. 125 דקות.

 

הפורטרט של ג'ני 1948 ***

PORTRAIT OF JENNIE

דרמה רומנטית על היחס שבין אמנות לאהבה. אמן צעיר מוצא את עצמו מתאהב בקלסתר מיוחד. עם ג'וזף קוטן, ג'ניפר ג'ונס, אתל ברימור וליליאן גיש בסרטו של ויליאם דיטרל. 86 דקות. של.

 

הרחק מן ההמון הסואן 1967 ****

FAR FROM THE MADDING CROWD

דרמה הסטורית-רומנטית המתרחשת באנגליה הישנה. יחסיהם המתמשכים של רועה המאבד את עדרו עם מנהלת חווה חקלאית. עם אלן בייטס, ג'ולי כריסטי, פיטר פינץ' וטרנס סטמפ. סרטו של ג'ון שלזינגר. 169 דקות.

 

הנכרי 1946 ***

THE STRANGER

אורסון וולס לורטה יאנג אדוארד ג'. רובינסון כתב וביים את דרמת הריגול המצויינת על גורם זר המתחבא מתחת לאפם של תושבי עיירה אמריאית שקטה. 95 דקות. של.

 

גראנד הוטל 1932 ***

GRAND HOTEL

מספר דרמות מתרחשות במקביל במשך ימים ספורים בחדריו של בית מלון אחד. בבימוי אדמונד גולדינג ובהשתתפות ליונל ברימור וגרטה גארבו. 113 דקות.

 

האחים קרמזוב 1957 *****

THE BROTHERS KARAMAZOV

לפי ספרו של דוסטוייבסקי. אב נוכל נרצח ובנים-אחים חשודים במעשה הפשע. עימות ערכים חזק ודיון על הכוחות הקובעים בנשמת האדם. עם יול ברינר, קלייר בלום וויליאם שטנר בסרט רב עצמה ויופי. בימוי: ריצ'רד ברוקס. 146 דקות.

 

האיש בחליפה הצחורה 1952 ****

THE MAN IN THE WHITE SUIT

ממציא מבריק מגלה דרך לייצור אריג מהפכני אשר, להפתעתו, איננו זוכה באהדה הצפויה. סאטירה מבריקה על קטנוניות אנושית ושחיתות ממסדית בתעשייה ובייצור. פיטר סלרס, אלק גינס, ג'ון גרינווד, ססיל פארקר ועוד טובים בסרטו האלגנטי של א. מקנדריק. 84 דקות.

 

האיש שידע יותר מדי 1955 *****

THE MAN WHO KNEW TOO MUCH

אזרח אמריקני ומשפחתו המטיילים בעולם מוצאים את עצמם במרכזה של פרשת ריגול המאיימת על חייהם. ג'יימס סטיוארט ודוריס דיי מצויינים בסרטו החשוב של אלפרד היצ'קוק על המעורבות האמריקאית בפוליטיקה האירופאית ושכרה. 120 דקות.

 

הכבוד של פריצי 1985 ***

PRIZZI'S HONOR

דרמה גנגסטרית פסימית על אהבתם הבלתי אפשרית של המעורבים בעסקי העולם התחתון. ג'ק ניקולסון, קתלין טרנר ואנג'ליקה יוסטון בסרטו של ג'ון יוסטון. 130 דקות.

 

הצגת הקולנוע האחרונה 1971 ****

THE LAST PICTURE SHOW

תמונות קודרות של חיים הסובלים מחוסר משמעות בחיי עיירה טכסנית בשנות ה50. ג'ף

ברידג'ס, טימוטי בוטומס, בן ג'ונסון וסיביל שפרד בסרטו של פיטר בוגדנוביץ'. 118 דקות. של.

 

האיש השקט 1952 ****

THE QUIET MAN

דרמה רומנטית. מתאגרף ותיק שמעוניין לפרוש מקרבות חוזר אל שרשיו באירלנד ונאלץ להיאבק באשה בכדי להשיג את מבוקשו. ג'ון ויין ומורין אוהרה בסרטו של ג'ון פורד. 129 דקות.

 

ההסדר 1969 ****

THE ARRENGMENT

על פי ספרו של איליה קאזאן. קירק דוגלאס הוא איש עסקים אמריקני מצליח בענף הפרסום המגלה כי חייו אינם מתנהלים כהלכה ומחליט לשנותם על אפם וחמתם של אשתו, מכיריו ושותפיו לעבודה. עם פיי דאנויי ודבורה קר בסרטו של איליה קאזאן. 120 דקות.

 

החברים של אלכס 1983 ***

THE BIG CHILL

כשאלכס, שגילם באישיותו את דור שנות ה60 מת, מתאספים לתת לו כבוד אחרון חבריו משכבר הימים. במספר ימים של בילוי משותף הם עורכים חשבונות איש עם רעהו ועם רעיונות נעוריהם. ויליאם הארט וג'ף גולדבלום בסרטו של לורנס קסדן. 103 דקות.

 

אוייב העם 1977 ****

THE ENEMY OF THE PEOPLE

המחזה הנודע של הנריק איבסן הנורווגי על איש מדע שמנסה להועיל לקהילה עירונית ונתקל תוך כדי כך בקשיים מיוחדים הנובעים מהשחיתות הפוליטית המקומית. עם סטיב מקווין וביבי אנדרסון בסרטו של ג'ורג' שאפר. 103 דקות.

 

קארי 1952 ****

CARRIE

סיפור רומנטי טראגי על אדם שאיבד הכל בעבור אהבה ולאחר מכן איבד גם אותה. עם ג'ניפר ג'ונס, מרים הופקינס ולורנס אוליבייה בסרטו של ויליאם ויילר. 118 דקות.

 

אחדים באו במרוצה 1958 ***

SOME CAME RUNNING

לוחם אמריקאי שב ממלחמת קוריאה אל שורשיו בעיר הולדתו ומנסה למצוא שם את מקומו. עם פרנק סינטרה, שירלי מקליין, דין מרטין וארתור קנדי בסרטו של וינסנט מינלי. 136 דקות.

 

איש הפיל 1980 *****

THE ELEPHANT MAN

סיפורו האמיתי והמזעזע של יצור אנושי שחברו בו נפש של עדינות וגדלות עם כיעור גופני מזויע באנגליה של התקופה הויקטוריאנית. עם ג'ון הארט, אנתוני הופקינס ואן בנקרופט בסרטו של דיוויד לינץ'. 125 דקות. של.

 

אנשי הפח 1987 ***

TIN MEN

התדרדרות לא רציונלית וטפשית המתרחשת בשל מלחמתם המגוחכת והקטנונית של שני סוכנים-מוכרים המתקוטטים ביניהם על ענינים של מה בכך, על רקע תרבות המכירה של אמריקה של שנות החמישים. עם ריצ'רד דרייפוס ודני דה ויטו המצויינים. 112 דקות.

 

בטסי 1978 ***

THE BETSY

לפי ספרו של הרולד רובינס: סיפור דרמטי-רומנטי המתאר את חייה של משפחת אצולה תעשייתית מודרנית בתחום תעשיית המכוניות. לורנס אוליבייה הוא היצרן הזקן שמאחוריו הקמת אימפריה כלכלית וטומי לי ג'ונס הוא הנהג הצעיר המציע בניית מכונית חדשה. עם רוברט דובאל וקתרין רוס בסרטו של דניאל פטרי. 125 דקות.

 

ברובייקר 1980 ****

BRUBAKER

מנהלו החדש של כלא דרומי מתעקש לחשוף שחיתויות, אינו מהסס לחפור לעומק ואינו מתפשר על עקרונותיו. רוברט רדפורד, ג'יין פונדה, יפת קוטו וג'יין אלכסנדר מצוינים בסרטו של סטיוארט רוזנברג. 132 דקות.

 

החלון האחורי 1954 *****

REAR WINDOW

כתב חדשות הרפתקן המרותק לכסא גלגלים בדירתו עקב פציעה מגלה כי הרפתקאות מסעירות למדי ניתנות לגילוי על ידי צפייה בחלונותיהם האחוריים של בתים שכונתיים. סרט מתח שנון, הומוריסטי, מרתק ורומנטי של אלפרד היצ'קוק עם ג'יימס סטיוארט, גרייס קלי וריימונד בר. 112 דקות.

 

השור הזועם 1980 ***

RAGING BULL

סיפורו האמיתי של המתאגרף לה מוטה אשר הצליח בדרכו לצמרת אך לא ידע להחזיק בה והתדרדר ממנה. על כוח אישי לא מעוצב אשר ממיט כשלון על בעליו בסרט עצוב אך עשוי מצוין מבחינה אומנותית. רוברט דה נירו, קאתי מוריאטי וג'ו פשי בסרטו של מרטין סקורסזה. 119 דקות. של.

 

ראובן, ראובן 1983 ***

REUBEN, REUBEN

משורר סקוטי שתיין שהפך לו למנהג לפתות נשים לא צעירות המתרשמות משירתו מתאהב באמת. מהתלה מרירה משהו על אמנות, חיים, אמת ואהבה. טום קונטי וקלי מקגילס בסרטו של רוברט אליס מילר. 100 דקות.

 

הצוות הנבחר 1983 ****

THE RIGHT STUFF

בשנות החמישים והששים מנהלות ארה"ב ובריה"מ מרוץ על הראשוניות בחלל וטובי הטייסים של ארה"ב נחלצים להתגייס למאמץ ועוברים הסבה לטיסות חלל. תיאור מספר דרמות אישיות המתרחשות על רקע האירועים האמיתיים משכנע, אמין ומרתק וכולל תצלומים יפים של טיסות אויר וחלל. סם שפרד, אד האריס, סקוט גלן וברברה הארשי בסרטו של פיליפ קאופמן. 192 דקות.

 

מקום בצמרת 1959 ****

ROOM AT THE TOP

פקיד צעיר ממוצא עני, המעוניין בעליה בסולם החברתי, מעדיף את בתו של מעבידו על פני אהבתו האמיתית מטעמים של שאפתנות חומרית ומשלם על כך ביוקר רב. לורנס הארווי וסימון סניורה בסרטו של ג'ק קלייטון. 117 דקות. של.

 

הסוד של סנטה ויטוריה 1969 ****

THE SECRET OF SANTA VITORIA

כשהצבא הגרמני הפולש עומד להגיע לעיירת מגדלי הגפנים סנטה אנה שבאיטליה, מחליטים תושבי המקום להסתיר את עיקר רכושם, היין שברשותם, במקום סודי ולא לאפשר לנאצים לבזזו. עם אנטוני קווין, אנה מניאני' הארדי קרוגר ווירנה ליזי בסרטו של סטנלי קרמר.

 

השדה 1990 ****

The Field

משפחה אירית ותיקה עיבדה את השדה שברשותה במשך דורות, כשהיא משקיעה כל מה שיש לה למענו, עד שמציאות כלכלית חדשה יוצרת תנאים שמאיימים על המסורת המקומית שלה. ג'ון הארט, טופ ברנג'ר, ריצ'ארד האריס ושין בין בסרטו רב העוצמה של ג'ים שרידן. 106 דקות.

 

זאן דה-פלורט 1986 *****

Jean De Florette

צרפתי. בכפר בדרום צרפת מבקשים תושב קשיש ושאר בשרו היחיד להשתלט בעורמה על אחוזה שכנה, ששכן חדש, ז'אן דה פלורט, בא לגור בה. דיון מעמיק בנושא היחס בין קנין לאושר. משחק מעולה של איב מונטן, ז'רר דפרדייה ודניאל אוטיה בסרטו של קלוד בארי שגם כתב את העלילה.

 

מאנון 1986 *****

Manon des sources

סרט ההמשך ל"ז'אן דה פלורט", שבו גדלה מנון, בתו של דה פלורט, והפכה לרועת-צאן צעירה ויפה, המעוררת כלפיה אהבות ותקוות. איב מונטאן, דניאל אוטיה ועמנואל בר תחת שרביט הבימוי של קלוד בארי.

 

בשם האב 1993 ****

In the Name of the Father

וידוי כפוי של אדם לגבי פיגוע של המחתרת האירית מוביל גם את אביו לכלא ביחד עימו. עו"ד בריטית נאבקת להוציאם לחופשי. דרמה חזקה ביותר בכיכובם של דניאל דיי-לואיס, אמה תומפסון וג'ון לינץ' בסרטו של ג'ים שרידן.

 

במעגל הכסף 1981 ****

Rollover

ארגון נפט ערבי מתכנן למוטט את כלכלת העולם כדי ליצור אנרכיה ותהו ובהו. כריס כריסטופרסון וג'יין פונדה מוצאים את עצמם מעורבים בעימות חמקמק בסרטו של אלן ג'. פאקולה. 111 דקות

 

העין הציבורית 1992 ***

The Public Eye

סיפורו של צלם החי בשנות הארבעים בעיר אמריקנית ומתמחה בתצלומי פשע. בנסיונו שלא להיות מעורב הוא מגיע למצבים שאינם מאפשרים לו יותר מותרות מעין אלה. ג'ו פשי, ברברה הרשי וריצ'רד ריל בסרטו של הווארד פרנקלין. 95 דקות.

 

סלוודור 1986 ****

Salvador

עיתונאי אמריקני שמנסה את מזלו בסלוודור מוצא את עצמו מעורב בסדרת אירועים פוליטיים הקשורים לדיקטטורה המקומית. סרטו המאלף ורב ההתרחשות של אוליבר סטון, המביים את ג'ימס וודס, ג'ון סבג' וג'ים בלושי. 118 דקות.

 

ספינת המרד 1985 ***

The Lighship

שלושה שודדים, שני אחים ומנהיגם הגאון אך המעוות בנפשו, משתלט על ספינה, אך נתקל בהתנגדותם הבלתי צפויה של אנשיה. רוברט דובאל, קלאוס מריה ברנדוור, מייקל לינדון בעימות דרמטי חזק בבימויו של ג'רזי סקולימובסקי 87 דקות.

 

משחק לעשירים 1988 *****

Itineraire D’un Enfant Gate’

צרפתי. סם ליון חש שהוא צריך להתרחק לזמן מה מאנשי סביבתו ומביים אירוע שבו הוא מוצא את מותו לכאורה. כשהוא מגלה שאלה שהוא אוהב עדיין אוהבים אותו וזקוקים לו הוא מדריך צעיר כדי לעזור להם. תוך כדי מחקרו העצמי של הגיבור לגבי שורשיו מבטא הסרט את המאבק האנושי הכללי להבנה עצמית. ז'אן פול בלמונדו וריצ'ארד אנקונינה בסרטו המיוחד של קלוד ללוש. 120 דקות.

 

ברברים בשער 1993 ****

Barbarians at the Gate

נשיאה של חברת טבק גדולה מחליט לרכוש את החברה לעצמו, אך מביא למלחמת מחירים שלא שיער כאשר חברות אחרות מציעות מחיר גבוה יותר. ג'יימס גארנר, ג'ונתן פרייס, פיטר רייגרט וג'ואנה קסידי בסרטו של גלן גורדון. 120 דקות.

 

עשבי בר 1987 ***

Weeds

אסיר המרצה מאסר עולם ללא שחרור בערבות בכלא סן קוונטין כותב מחזה שמושך את תשומת לבה של עיתונאית. מערכות היחסים המתפתחות כתוצאה מכך הן יסודו הרעיוני של הסרט. ג'ון הנקוק מביים צוות שחקנים מצוין וביניהם ניק נולטה, ביל פורסייט, ארני הדבון וריטה טאגארט. 115 דקות.

 

השאפתנים 1964 ***

The Carpetbaggers

מבוסס על ספרו של הרולד רובינס על חייו של בעל הון צעיר שנוי במחלוקת, העוסק בניהול חברות מסחריות ושולח ידיו גם בנעשה בהוליבוד של שנות השלושים. על הצלחה ויחסי אנוש בסרטו רחב היריעה של אדוארד דמיטריק מככבים ג'ורג' פפרד,אלן לאד, בוב קמינגס, מרתה הייר, אליזבט אשלי, לו איירס, מרטין בלזם וראלף טאג'ר. 143 דקות.

 

חתונה לבנה 1989 ***

Noce Blanche

צרפתי. מורה לפסיכולוגיה מגלה תלמידה מורכבת, נערה בת שבע-עשרה המחזיקה בתפיסה צינית ומבוגרת של העולם. הדבר מוביל למערכת יחסים מאיימת. סרטו של ז'אן קלוד בריסו, הכולל הופעה בלתי נשכחת של ונסה פרדיס, משתף גם את ברונו קרמר ולודמילה מיכאל. 104 דקות.

נתונים נוספים