1 ב הפילוסופיה של אין ראנד בישראל

תולדות ארגון "הפילוסופיה של אין ראנד בישראל" ופעילותו, פרסומיו, אמירות אין ראנד, חוג מציאות, הודעותיו לתקשורת ועוד עד סופו, על רקע הקשר עם מוסד הפילוסופיה של אין ראנד בארה"ב ובגידתו בה.

אין מאמרים בקטגוריה זאת. אם תתי קטגוריות מוצגות בעמוד זה, יתכן והן מכילות מאמרים.

תתי-קטגוריות

 • 1 ב א הפילוסופיה של אין ראנד בישראל

  תולדות הארגון ופעילותו מאז הקמתו, פרסומיו, פעולותיו, אמירות אין ראנד, חוג מציאות, הודעותיו לתקשורת וסופו

  מונה מאמרים:
  7
 • 1 ב ב הבגידה

  ההסטוריה של ממסד הפילוסופיה של אין ראנד רוויה בחיכוכים שיצרו משברים אישיים וניתוקי קשר בין תלמידיה. בעייתיות מסוג זה התחוללה גם בסוף שנות ה90, כאשר בעקבות משבר אמון פנימי בתוך ארגון הפילוסופיה של אין ראנד בישראל, ובין ארגון זה למוסד אין ראנד, התרחש בין החברים המייסדים נתק. דבר זה, שהסתכם בבגידה ערכית הביא להפסקת פעילות הפילוסופיה של אין ראנד בישראל ולשיתוקה. אך נראה, בנוסף לכך, שמכלול המתרחש בממסד המטפל במורשת אין ראנד מסתכם בפעולה אשר מחמיצה את יישומה של מורשת זו ובוגדת בה.

  מונה מאמרים:
  23
 • 1 ב ג הודעות לתקשורת

  מבחר הודעות לתקשורת שפורסמו על ידי הפילוסופיה של אין ראנד בישראל

  מונה מאמרים:
  15
 • 1 ב ד מדינת ישראל נגד אין ראנד

  ההתקפתם הרעיונית של נציגי מדינת ישראל על הפילוסופיה של אין ראנד נעשתה במסגרת מסמך סיכומי התביעה שהוגש נגד אוהד קמין, שהשתמש בפילוסופיה שלה כדי לבסס את התנגדותו למדיניות, למשטר ולשלטון הישראליים.

  אוהד קמין הוא האדם הראשון בהסטוריה שגרם לעימות בין מדינה לבין הפילוסופיה של אין ראנד. במדור זה כלולים כמה מסמכים המנציחים התמודדות רעיונית הסטורית זו, שהתרחשה בעיצומו של המשפט שנערך נגד אוהד קמין בשנת 1995.


  מונה מאמרים:
  6
 • 1 ב ה ערכים

  בשנות ה80 וה90 הוקם והופעל על ידי תלמידי אין ראנד בישראל ארגון "ערכים" אשר עסק בפעילות הפצה של ערכים חיוביים. במסגרת זו נערכו בישראל, באירופה ובארה"ב אירועים שבהם הוצעו לציבור הרצאות ושיעורים, נלמדו קורסים בתחומים שונים של ידע ונערכו תצוגות אמנות, שכללו קונצרטים, תערוכות ומופעי אמנות.

  במשותף עם "הפילוסופיה של אין ראנד בישראל" פעלה "ערכים" גם מבחינה פוליטית ויצרה קשרים והיכרות עם מוסדות שכללו את זה של אין ראנד, את האגודה למען האזרח וכיו"ב. בהקשר זה יזמה "ערכים" גם פעילות ביקורת חברתית  באמצעות מכתבי מחאה, הפגנות, תקשורת וכו'

  מונה מאמרים:
  28
 • כשל התירוץ האנטי-דתי

  אין ראנד לא התנגדה לדת אלא לאמונה המנוגדת לשכל, אשר איננה נחלת היהדות. לפיכך הטעות הגדולה של האתאיזם הפוליטי הוא כשל היסוד של אי הבנת היהדות. כמצויין בשמו, היתה הטעות הגדולה ביותר של האתאיזם הפוליטי - הנוגד את האתאיזם הרעיוני של אין ראנד - הסטת המיקוד מן המימד הרעיוני למימד הפוליטי. דבר זה התבטא בפעילות בעלת אופי פוליטי נגד הדת, אשר קיבלה לגיטימציה גם מהממסד האובייקטיביסטי וסייעה לבלימת ההתפתחות הנאותה של רעיונות אין ראנד בישראל ובכלל.

  מונה מאמרים:
  11

נתונים נוספים