5 בידי האויב

האלטרנטיבה

האלטרנטיבה

בעיצומם של חיים קשים המתנהלים במדינה שבה הממשל מענה את נתיניו ויורד עד לפרטים הקטנים ביותר של חייהם, כשהוא גורם להם להתייאש מאפשרות של שינוי כלשהו לטובה, כדאי לזכור שיש ברירה למדינה עריצה שמדכאת את זכויות תושביה ומשעבדת אותם. קוראים לה חופש או ליתר דיוק: מדינה חופשית.

חופש הוא היסוד המבני ותנאי היסוד של מדינה חופשית. מדינה חופשית היא כזו שמגינה על אזרחיה, שומרת עליהם ואיננה פוגעת בזכויותיהם. מדינה חופשית איננה בוזזת אותם בתירוץ שהיא עוזרת להם, איננה ממררת להם את החיים ואיננה ממתיקה רק את חייהם של הקרובים לצלחתה...

ודברים אלה כדאי שיכוונו על ידי האזרח אל שליטיו: אפילו אם הייתי מסכים לעיקרון הדמוקרטי הגס, הגורס שהרוב צודק, לא הייתי מקבל את טענת הייצוג שלכם, מכיוון שבכל תצפית פשוטה ניתן לראות שעל אף טענתכם שאתם נושאים בעול הרוב, אתם אינכם מייצגים דבר זולת את עצמכם ואת תפישותיכם השרירותיות. כל התיימרותכם לעזור, לסייע או לייצג את האינטרס של הציבור משוללת יסוד.

לכן אני בוחר באלטרנטיבה – להיות חופשי לחיות את חיי ולבחור מה לעשות בהם כפי שראוי שיעשה אדם במה ששייך לו - בשלו.

 

תתי-קטגוריות

 • 5 א בידי האויב

  כתבים העוסקים במצבו של האזרח הישראלי השבוי בידי אויבים מבית, הפוגעים בהיבטים שונים ורבים של חייו ומונעים ממנו למצות את יכולותיו הטבעיות.

  מונה מאמרים:
  80
 • 5 ב קצרים
  מונה מאמרים:
  88

נתונים נוספים