החשוד העיקרי

 

החשוד העיקרי

על שמעון פרס, ילדי תימן, CIA, ועוד

לפני מספר שבועות נרצחה בחברון התינוקת שלהבת פס מכדור שנורה מרובה צלפים פלשתיני. יריה מטווח רחוק, על ידי מכשיר יריה משוכלל הממוקד על מטרה אנושית קטנה ביחס איננה מעשה שגרתי שיכול להתבצע על ידי "סתם" אדם חמום מוח או מוסת; זוהי פעולה מקצועית ברמה גבוהה אשר דורשת ציוד משוכלל ומיומנות הנוצרת לאחר אימון.

אנו יודעים מפרסומים בתקשורת כי ה CIA האמריקאי אימן יחידות רצח מיוחדות מבין אנשי יאסר ערפאת, וכי במסגרת הכשרה מיוחדת זו נכללו גם שעורים בצליפה. הציבור כולו גם יודע שלאנשי יחידות אלה סופקו רובי צלפים מתקדמים בעלי עדשות טלסקופיות ושהדבר כולו נעשה באישור ממשלת ישראל.

החוקר בארי חמיש, מחבר הספר "מי רצח את יצחק רבין?" פרסם היום, יום ב' ה3.7, מאמר ובו אישר את העובדות, כדלהלן:

"שר הבטחון, בנימין בן אליעזר, אישר במסיבת עיתונאים שנערכה במלון ענבל בירושלים ב1 ליולי 2001 כי ה C.I.A האמריקאי אימן יחידות רצח של אש"ף בארה"ב, באישורם של ממשלת ברק ושמעון פרס – כיום שר החוץ בממשלתו של שרון, ובעבר השר לפיתוח אזורי בממשלתו של ברק."

בהמשך דבריו פרסם מר חמיש שורה של גילויים נוספים פרי מחקריו אשר, לדעתנו, חשוב שהציבור הישראלי יקח בחשבון לפחות כתיאוריה. כל חלק מן הדברים שלהלן, אם וכאשר יתברר כנכון, הוא בעל השלכות משמעותיות ביותר לעתידה של מדינת ישראל בפרט ולעתידו של העם היהודי בכלל:

1. רצח זיגלבוים: האמת

בעיצומה של תקופת המאסר של הרב עוזי משולם – שהיה הראשון שהעלה את תעלומת חטיפתם והיעלמם של ילדי תימן בשנות ה50 – נרצח הקצין יעקב זיגלבוים על ידי פיצוץ מכוניתו. התקשורת – בהשראת המשטרה – יצרה את הרושם שהרצח בוצע על ידי חסידי הרב משולם, כנקמה על יחס עויין של זיגלבוים כלפי משולם. מידע שמסר בנו של זיגלבוים למר חמיש סותר זאת: לפי מידע זה, זיגלבוים היה ביחסים מצויינים עם משולם, ונרצח, כנראה על ידי השב"כ, שבועיים לפני שהיה עליו למסור דיווח בוועדה ממשלתית לגבי הטיפול הרפואי שקיבל משולם בכלא. לפי העדויות סבל משולם, במסגרת "טיפול רפואי" זה, מהתעללות קשה על רקע פוליטי, מה שגרם לו, בסופו של דבר, לנזק גופני ורוחני בלתי הפיך שמהם הוא סובל עד היום. כמו כן הוחרמו יומנו ומחשבו של מר זיגלבוים על ידי המשטרה – ושוטרים וסוהרים שנשאלו לגבי הנושא חוששים להעיד לגביו.

2. מעורבות השב"כ

החשד הראשוני לכך שרצח זיגלבוים בוצע על ידי השב"כ טמונה ברמה המקצועית הטכנית הגבוהה של ביצוע הרצח, אשר אנשי משולם לא יכולים היו לבצע שכמותה אפילו אם היו רוצים. אך חשוב מכך בהרבה הוא המניע, אשר שולל אפשרות לרצון כזה מלכתחילה: לפי עדותו של זיגלבוים, כפי שנמסרה על ידי בנו, היה הוא היחיד איתו היה הרב משולם מוכן לדבר והיחסים ביניהם היו טובים. דבר זה היה, כנראה, תוצאה של העובדה שזיגלבוים היה היחידי אשר התייחס למשולם באופן הומני. הגורמים שרצחו אותו חששו, כנראה, ממידע שהוא עלול למסור לגבי ה"טיפולים" שקיבל משולם, אשר היה שופך אור על המזימה כנגדו.

בפגישה שנערכה בכלא בין משולם לבארי חמיש, חשף הרב משולם את מה שעומד הן מאחורי ההתעללות הישירה בו והן מאחורי הרדיפה והרצח של זיגלבוים: הנושא הוא המפתח לפתרון תעלומת ילדי תימן והאדם שלדברי משולם נושא באחריות הראשית לדברים הוא שמעון פרס.

3. ילדי תימן: פתרון התעלומה

בשיחתו עם הרב משולם, אמר הרב לבארי חמיש את הדברים הבאים: "בשנות ה40, לא היתה עדיין לאמריקאים הבנה לגבי השפעותיה של הקרינה האטומית. הם ערכו ניסויים בקרינה על ילדים מפגרים, ובעיקר על אסירים שחורים בדרום ארה"ב. אך הניסויים נחשפו והופסקו. האמריקאים היו זקוקים לשפני נסיון בשביל הניסויים שלהם, ובאותו הזמן היתה ישראל נחושה בכוונתה לבנות כור גרעיני ולייצר, בסופו של דבר, פצצות אטום. הצרפתים ידעו איך לבנות כור גרעיני, אך רק לאמריקאים היו סודות בניית הפצצות. ישראל מסרה תינוקות תימניים לאמריקאים כדי שישמשו כעכברי מעבדה, בתמורה לסודות אלה. האדם שעמד בראש תכנית האטום הישראלית היה שמעון פרס. הוא שכנע את הצרפתים לבנות את הכור בדימונה, והוא החשוד מס. 1 שלי לגבי החטיפות. הוא המפלצת והוא רודף אחרי. הוא רודף אחרי כולנו."

סיכום והערכה:

כדי לסכם את הדברים, לצורך הערכת השלכותיהם, יש לזכור כי, לפי הערכותיהם של רבים אשר אינם "קונים" את הגרסא הרשמית לגבי רצח רבין, שמעון פרס הוא החשוד הראשון במעלה ב"בישול" הרצח. על פי תיאוריה זו, שותף שמעון פרס לרבים מהמהלכים הנסתרים של הפוליטיקה המקומית והעולמית גם יחד ב50 השנה האחרונות. בעובדה זו יש להסביר הרבה לגבי האינטרסים שאליהם דוחף פרס בעשור האחרון, שאינם אלה של מדינת ישראל או של העם היהודי, אלא של מעין ממשלה עולמית, ששותפים בה, בין היתר, אש"ף, האו"ם והחיזבאללה (ראה מקרה לבנון).

להערכתנו, אדם כמו פרס, חזק ורב השפעה ככל שיהיה, אינו יכול להיות אלא קצה הקרחון של מדיניות מקיפה ביותר, הכוללת כוחות בינלאומיים. כוחות אלה, הכוללים חלקים ניכרים מעולם המדיניות האמריקאי והאירופאי, פועלים, כנראה, ככל יכולתם, כדי לנהל את העולם בכלל ואת מה שנוגע לענינייה של מדינת ישראל בפרט. אין ספק שהעניין שמגלה העולם בפוליטיקה הישראלית מאז תקומת עם ישראל בארצו לפני כמאה שנה – כולל האירוע המיוחד והלא מובן כל כך של הקמת מדינת ישראל – חושף את העובדה שגורמים רבים בעולם מעריכים כי ל"סכסוך במזרח התיכון" יש השלכות כבירות על עתיד העולם; יותר מסביר להניח שיש, בין כוחות העריצות בעולם, רבים הרואים את העם היהודי המתעורר כאיום ממשי על עמדות שליטה עולמיות שנקנו במשך מאות ואולי אלפי שנים.

כל חלק מהדברים לעיל עשוי להיות חלק מתמונה כוללת המסבירה את המעורבות החריפה של אירופה וארה"ב בסכסוך הנוכחי, קרי: את המאמץ העצום שהן עושות – בין היתר באמצעות ארגונים "אובייקטיביים וניטרליים" כביכול, כמו האו"ם – להתערב בעימות הנוכחי ולהשפיע בו, בעיקר לרעת ישראל.

נתונים נוספים