לעולם לא לשכוח לעולם

 

לעולם לא לשכוח לעולם

כולנו זוכרים את אירועי המנהרה" אמר אהוד ברק והצהיר על מספרי ההרוגים והפצועים של תקופת שליטת הליכוד, מתוך נסיון להראות שלשלטונו אין מה להתבייש וגם בממשלות אחרות היו נפגעים רבים, כאילו זה עושה אותך טוב אם גם האחרים היו רעים...

אך מה שגרוע יותר הוא שהשוואה מספרית הפכה במלחמה זו לנוהג שבו משתמש גם האוייב: כשהוא רוצה להציג את ישראל כפושעת, שולף ערפאת בכל הזדמנות את העובדה שלפלשתים יותר חללים בעימות הנוכחי – והתקשורת העולמית קונה זאת.

כאנשים ישרים אסור לנו לשמוט את ההזדמנות הזו, של ההתערטלות המוסרית הכללית של ה"עולם החפשי" מכללי המוסר: פתאום, כדי להרשיע את היהודים, אין השופט העולמי מתייחס כלל לשאלה "מי הפושע – מיהו זה שיזם והתחיל את הפשע?" אלא לשאלה "מאיזה צד נפגעו יותר?" ואז הוא מצדיק את הצד שמספר אבדותיו גדול יותר, אפילו אם הוא הצד הלא צודק.

ועד כמה שלא נעים הדבר, קשה להימנע מלהיזכר בזכרון ששת המליונים שנספו בשואה, אשר היו לכלי הלחץ הרגשי החזק ביותר בידי ממשלת ישראל במשך זמן כה רב ואין ספק שהדבר פעל לרעתה של מדינת היהודים. את אי הצדק העצום הזה, את השמיטה הכללית הזו של אמות המידה של הצדק האובייקטיבי, עלינו לזכור ולעולם לא לשכוח זאת לעולם.

נתונים נוספים