פשע השתיקה הגדול של זמננו

 

פשע השתיקה הגדול של זמננו

בעתון "הצופה" התפרסם ב18 בחודש פברואר מאמר מתחת לכותרת "ההימור הגדול של מייקרוסופט". במאמר זה (שלא ברור לי מי כתב אותו), שבו דן הכותב בהשקת התכנה החדשה "חלונות 2000" של חברת הענק, ניתן היה לקרוא, בין היתר, את הדברים הבאים:

1. "כשמייקרוסופט משתעלת - כמה מיליארדי בני אדם נהפכים למצוננים". 2. "...כנראה גם שמעולם לא הגיעה לשוק תכנה עם כל כך הרבה באגים". 3. "חברת ההערכה האמריקנית קבעה... כי המערכת תחזק את שליטתה של "מייקרוסופט" בשוק המחשבים (ענין שיש להצטער עליו כי משמעותו הפחתת התחרות בשוק). 4. "מייקרוסופט מנהלת בתקופה האחרונה מלחמת חורמה נגד מתחרותיה בשוק המערכות...".

כשקראתי את השורות הללו, אמרתי לעצמי: "אם בארזים..."; הערות אלה ואחרות מסוג זה, הנפוצות ביותר בין משתמשי המחשבים ולא רק, מדגימות מקרה חמור של אי הבנה ו/או שותפות לפשע. אי ההבנה היא לגבי כלכלה. הפשע הוא הלינץ' השמאלני הכלל-עולמי שמתבצע כנגד "מייקרוסופט" ביחס ישר להצלחתה. אם מתוך תמימות ואם לא, רואה הכותב את עולם הכלכלה כמלחמה של ניגודי ענינים, ועל רקע זה מציג הכותב האלמוני של הקטע את "מייקרוסופט" כמפלצת רבת-נכלים, ברוח הצגת הסוציאליזם את הקפיטליסט מאז ומעולם. כותב הדברים שלעיל תומך – כנראה מבלי דעת – בהרס הטוב.

החלק האפייני והנרשע בטקטיקה ה"פרולטארית" מאז ומעולם היה להיות עיוור כלפי ההבדל שבין אדם ישר המציע את מרכולתו מבלי לכפות את הצעתו על הרוכש, לבין פושע הכופה בכוח "עיסקה" שבה ה"מקבל" נאלץ לקבל את "עמדתו" של המציע האלים. בד"כ מתטשטש הבדל זה על ידי שטיפת מוח בת שנים רבות, המופעלת על ידי כוחות הסוציאליזם העולמי. שטיפת מוח זו משכנעת, על דרך ההרגל, את הנשטף לראות כוח כלכלי ככוח לא צודק, בזמן שמדובר באחד מהכוחות הצודקים, הבריאים והטבעיים ביותר הקיימים במציאות. נגד כוח החיים הזה יצא למלחמה הממשל האמריקני המפלצתי וכל התנועה השלילית הזו קיבלה בשבוע שעבר דחיפה חזקה לכיוון התהום המוסרי, כשפסק בית המשפט האמריקני נגד חברתו של ביל גייטס והוקיע אותה כ"מונופול שלילי". אך מה שהוא, אולי, הפשע הגדול ביותר של ימינו – הוא השתיקה, שתיקת הסנגוריה. היום, אין עדות רועמת יותר לפשע מאשר שתיקתה של האנושות כולה, אשר ביל גייטס מעשיר אותה ומקדם אותה מדי יום ומדי שעה במשך זמן כה ארוך.

נתונים נוספים