תימנים כסמל

 

תימנים כסמל

ראיית סרט תיעודי על הצורה שבה נושלו עולים תימנים מאדמתם בכנרת זיעזעה אותי. חשבתי על העימות בין הקבוצה האשכנזית-מרכסיסטית מאורגנת מאירופה שראתה את עצמה ככלל וסברה שאת היחידים – התימנים - מותר להקריב למענו.

כשאני חושב על-כך שהתימנים לא ניהלו מלחמה ולא התנגדו או הקימו קול מחאה או מהומה נגד אלה שפשעו בהם - ועד היום הם לא עשו הרבה גם בתחומים אחרים שבהם נפגעו - ראה גם פרשת חטיפת ילדי תימן – נוצר אצלי הרושם כי היהודים לעולם הם, כנראה, מה שהתימנים לאשכנזים...

הקרבת המיעוט למען הכלל הוא העקרון שמייסדי המדינה ביססו כאן; מחוץ לעובדה שעיקרון הקרבת המיעוט למען הכלל חי בדמוקרטיה שלנו ביחד עם העיקרון המנוגד לו של כיבוד זכויות המיעוטים, באיזשהו שילוב בלתי אפשרי של סתירה רעיונית, עיקרון ההקרבה של המיעוט למען הכלל איננו אלא סיסמה ריקה מכיוון שזה תמיד המיעוט השולט שמשתמש בו כנגד הכלל שאותו הוא רוצה לנצל.

הממשלה וחבר הפוליטיקאים שהיא מפעילה, למשל, הם מיעוט ביחס לאוכלוסיה. מיעוט זה מכריז השכם והערב שפעולות הכפיה שהוא יוזם כנגד החלק הארי של האוכלוסיה הן לטובת הכלל אף שרק הוא עצמו הגורם היחידי בחברה שיוצא מכך ברווח מבחינה חמרית, כי הוא היחידי שאינו משקיע עבודה יצרנית ובכל זאת עומדים לרשותו משאבים עצומים.

איזה מוח מבצע שטני היה לזה שגרם ליצירת חברה של אנשים שכל אחד מהם מאמין שכל האחרים חושבים אחרת ולכן הוא שותק...

נתונים נוספים