תעודת העניות של השמאל הפוליטי

תעודת העניות של השמאל הפוליטי

נצחונו הפוליטי של השמאל מתבסס הן על חוסר יכולתו להתמודד מבחינה רוחנית עם מתנגדיו והן על כך שלמרות עובדה זו – ואולי בגללה – ממשיכים לסמוך עליו רוב בני האדם כי הרוב הוא שמחזיק, באופן טבעי, בבורות הגדולה ביותר.

אחרי עשרות שנים של הפצרות מצד מתנגדי שמאל אשר הפצירו באנשי הרוח של העולם לראות את הקשר הבלתי נמנע בין רעיונות השמאל למשטרים הדיקטטוריים במשך לפחות המאה שנים האחרונות, נחשפה, במדינת ישראל ערוותו האידיאולוגית של השמאל העובדה שמאחורי כל ההתייפיפות הצבועה של השמאלן המתהדר בחירות האנושית, בכיבוד זכויות האדם בחופש הביטוי, כבוד האדם וזכויות הפרט, יש ברשותו רק מגף מסומר המוכן למחיצה של כל מי ומה שאינו תואם שמאל.

הציבור אינו יודע, בד"כ, עד כמה, במשך עשרות רבות של שנים, התאמצו הוגי דעות ואינטלקטואלים להוקיע את השמאל הפוליטי באופן מושכל תוך הצגת העובדות הנוגעות לכך כנוגד האנושיות באידיאולוגיה ובפעולה גם יחד. על אף כל העדויות לכשלון השמאל, ובראשן העריצויות המחרידות שנבנו באופן מוצהר על יסוד האידיאולוגיה שלו במאה ה20, הכוללות את הדיקטטורות של גרמניה הנאצית, רוסיה הסובייטית וסין הקומוניסטית, הצליח השמאל תמיד להתחמק מלשלם ואנשי הרוח שלו הצליחו תמיד להטיל את האשמה לזוועות שבוצעו על ידיו על אחרים.

בימינו עדיין לא תם מסע השמאל לדיכוי האדם בעולם ומדינות המבוססות על מדיניותו עוסקות בכך בהתמדה, החל מכאלה שסוציאליזם ריכוזי נמצא ביסוד האידיאולוגיה שלהם וכלה בדיקטטורות אימים, העוסקות דרך קבע בעינויים ורמיסת כבוד האדם וגופו גם יחד. בני זמננו מחמיצים את הבנת העובדה שמדינות אכזריות אלה קובעות את מה שיקרה בחיי אזרחיהן מעריסה ועד קבר מבלי שימצאו לנכון להתנגד לדבר אפילו מילולית בלבד.

דבר זה נובע, קודם כל, מכושר התרמית של השמאל, אשר מאז ומתמיד (מה שמראה כי ראשיו לא עשו את מעשיהם בתמימות) דאג להסתיר את תכניו הערכיים מאחורי הצורה והרגש. בחסות רגשות כמו רחמים והזדהות, לא חסך השמאל במאמצים כדי להציג את הזוועות שחוללו משטריו כיוצאים מן הכלל לא-מאפיינים או, לעתים, אף כתוצאות פעולות מתנגדיו. מה פשוט יותר מלראות בעיניים שבישראל תומך השמאל בערבים ויהי מה – גם אם אלימותם הרצחנית איננה פוסקת מלשפוך דם נקי בראש חוצות – ולהציג אלימות זו כאילו יש לה יסוד עובדתי מוצק המצדיק אותם.

נתונים נוספים