המשאל האמיתי

 

המשאל האמיתי

אחת המתנות שקיבלנו בשבוע שעבר הוא תוצאות המשאל האמיתי, זה שלא חשבנו עליו בכלל: המשאל בין חברי הממשלה.

במשאל זה גילינו את בגידתם של כמה מנבחרינו הבכירים – ולגלות אפילו בוגד אחד זה לא פשוט; בחיים הפוליטיים זו נחשבת למתנה יוצאת מן הכלל, כי לעתים מצליח אדם אחד להסוות את עצמו במשך שנות דור ורק אז לצאת מן הארון.

כשהסכימו היום לימור לבנת וביבי נתניהו לתמוך בתכנית התהנתקות של שרון ידעתי בבירור שכל נושא המשאל הוא מתנה משמיים, כי שום דבר לא היה ממחיש בצורה כה משכנעת את אבדן הדרך של שניים אלה ואת אי כשירותם הפוליטית.

האשימו בבגידה את שרון, אך, בינינו, במקרה של שרון היו אלה אנשי הימין שהשלו את עצמם כי הוא ימני. שרון, עד כמה שביררתי, מעולם לא התחייב להיות איש ארץ ישראל השלמה.

אך נתניהו, לבנת ושלום - כן.

ולכן, במשאל האמיתי, הרווחנו את הגילוי החושפני על היותם חסרי חוט-שדרה רעיוני.

עושה רושם שאין הם מודעים כלל לכך שהם חצו את גבול המותר מבחינת רעיונות הליכוד ושלמעשה הם סיימו את הקריירה שלהם בליכוד בפרט ובימין בכלל.

ולכן, בכל מקרה, לאחר שיתפזר ערפל המשאל, נדע שהליכוד נשאר עם מתי מעט גיבורים נאמנים וקבוצה רעיונית מגובשת אחת: מנהיגות יהודית.

ותודה לכל אלה שמודים היום כי צדקו משה פייגלין וחבריו בהערכותיהם. היום, לא רק שהם מוכיחים שהם חלק בעל זכות בתנועה, אלא שהם, למעשה, הנאמנים היחידים שמצילים אותה מידי הבוגדים המנהיגים אותה אל סף התהום.

נתונים נוספים