כשיבוא

 

כשיבוא

מהתלה בדיונית ליום ההולדת המי-יודע-כמה של המת-החי רון ארד

הודעה לאומה מטעם עיריית ישראל:

אתמול חגגה ישראל את יום הולדתו ה50 של הנווט השבוי רון ארד. לחגיגות הגיעו נציגים מכל מדינות תבל והביעו בפני ראש עיריית ישראל את את צערם הכנה של ממשלותיהם על כך שעדיין אין יודעים אם ארד בין החיים והיכן מחזיקים אותו. בדיון שהתנהל בנושא באוניברסיטת תל-אביב נשמעו, כרגיל, קולות הקוראים לפעולה תקיפה למען שחרורו ולעומתם קולות מתונים אשר הסבירו כי עד שלא מוצו כל הדרכים האפשריות לשחרורו אין טעם בפעולה מסוג זה. בהקשר זה, הודיעו גורמים בכירים כי שמעו מפי גורמים בכירים יותר כי מתבצעים מאמצים דיפלומטיים חזקים במיוחד להשגת מידע בענין השבוי ומה רוצים עבורו אלה שמחזיקים בו. כמו כן נמסר מפי יודעי דבר כי המבצע החשאי מאד "אוטוטו" הידוע רק לקומץ קטן ביותר של קרובים ומקורבים עומד לפני השלמה ועדיף לשמור על פרופיל נמוך ודי לחכימא.

במצעד צבאי מרשים שנערך בככר רבין הציגה ישראל את הטנק שלה, את מטוס הקרב החדיש הנשלט מוושינגטון ואת הפגיון הפלשתי החדש והבטיחותי עם החוד הקטום מדגם XMH5000 המיוצר בעזה, שאושר לאחרונה לשימוש צה"ל על ידי הממשל האירופאי.

בערב חגיגי שבו השתתפה שמנה וסלתה של קצפת עידית העילית האינטלקטואלית והאמנותית הבינלאומית הוצגה בהצגת בכורה האופרה החדשה "שיבוא" המתארת את כמיהת היהודים הגולים לארצם, כפי שהיא באה לידי ביטוי בגעגועי נכדיו של הנווט השבוי אל סבם. ברגע האחרון הרשתה הצנזורה הפלשתית להציג את התמונה שבה מתנפל ארד הצעיר על חייל סורי שלוו הניצב על משמרתו ותוקע סכין בגבו. באופרה השתתפה גם מקהלת הילדים "מנהרת הכותל" משכם.

אורח הכבוד בהצגה החגיגית היה יאסר ערפאת שהובל לאולם בכיסא הגלגלים היקר והחדיש שלו מתוצרת "רולס-רויס". ראש עיריית ישראל הביע את תקוותו כי בשנה הבאה נזכה לראות את רון ארד בינינו ונמסר כי אף ערפאת הנהן בהסכמה. כמו"כ נמסר כי גם שליטי מצרים וירדן שלחו מברקים תקיפים למדי, אשר הוקיעו את מחרחרי המלחמה של שני הצדדים. בטכס סמלי שפכו שני ילדים ישראלים, יהודיה וערבי, כוס של דמעות על פסל הארד החדש של יונת השלום, המסמל בחומר את דמות רוחו האיתנה של הנווט אשר מחזיק, בודאי, מעמד במקום שבו הוא נמצא. "כולנו איתך" אמר ראש העיריה בנאומו המרגש והאירוע נסתיים ב"שיר השלום".

אנו לעולם לא נשכח אותך, רון ארד!

נתונים נוספים