משטרה כמרצע

 

משטרה כמרצע

בעצם העלאת הרעיון שמשטרת ישראל תעסוק בפינוי הכפייתי של מתיישבים מביתם יצא לכאורה המרצע מן השק, באשר ארגון שתפקידו להגן על האזרח מפני פגיעה בזכויותיו הפך בעצמו לפוגע בזכויות אלה - ובעיקר בזכות הקנין, שהיא הזכות שהמשטרה אמורה להגן עליה בכל הצורות של פעילותה השגרתית.

יש בכך משום חשיפה סופית של העובדה שמשטרת ישראל איננה ארגון שמטרתו להגן על האזרח, כפי שראוי היה, אלא כמו שמקובל בדיקטטורות ארגון שמהות קיומו היא אנטי אזרחית. יש בכך משום השלמה עם שאר פעילות ה"אכיפה" שארגון זה מפעיל כנגד אזרחי ישראל בהקשרים שמוצגים לכאורה כהגנה על שלום ציבור האזרחים.

ויש רבים מאזרחי המדינה שחוו על בשרם את המדיניות הלא-רשמית של המשטרה, אחרי שנים שהתרגלו לכך שעיקר עיסוקו של גוף זה הוא הטרדתו של האזרח. למעשה, רבים מאזרחי ישראל אשר נפגע ברכושם מידי פושעים יודעים מזה זמן רב כי משטרת ישראל היא המקום האחרון ששם הוא יכול למצוא אותו או אפילו לתרום להתחלה של מאמץ נגד אויביו אלה.

מסקירת פעולותיה של משטרת ישראל נראה יותר ויותר כי צריך להזכיר בציבור שהארגונים הפוליטיים הנוראים ביותר שהסבו יסורים איומים לעם יהודי התהדרו בתואר "משטרה" שבו השתמשו כמסווה להתעללותם בעם. ואף כי זמן רב עבר מאז נעלמו מהעולם, לא נעלמו ממילון המושגים שמות כמו "אינקוויזיציה", "גסטאפו" ו"נ.ק.וו.ד", אשר נודעו לשמצה, לדראון ולחרדה בין קהילות רבות, אשר בניהן ידעו כי הזמנה לחקירה על ידם היא, לרוב, דרך חד-סטרית שאין ממנה חזרה...

 

נתונים נוספים