19

תגובות לאירועי היום שבט תשס"ב

פיצוץ

אולי מה שילמד צה"ל ממידת ה"התלהבות" הכלל-עולמית מהמבצע הנועז של הבאת ספינת הנשק הפלשתינית, הוא שאין היא שווה בסיכון של חייל אחד ובפעם הבאה לא יעשה מאמץ כה גדול למען הרווח התקשורתי. ברוח ההשתחררות מתסמונות "מה יחשוב העולם?" ו"עכשיו הם יראו שאנחנו צודקים" נקווה שבפעם הבאה שיגלו כוחותינו ספינה כזו, כל מה שישמע העולם יהיה פיצוץ כזה, שבמשך חמישים השנה הבאות יעסקו אויבינו ברשות הפלשתינית, בתקשורת ובמחלקת המדינה בספקולציות פראיות על הנשק הסודי של ישראל.

או-טו-טו מלחמה גרעינית

אם אתם רוצים, אתם יכולים להתייחס לשורה הבאה כאל בדיחה: העולם התקרב לאחרונה הרבה יותר ממה שהוערך על ידי ההנהגה האינטלקטואלית העולמית למלחמת עולם גרעינית, כששמעון פרס הגיע לאחרונה להודו כדי לברר במה הוא יכול לסייע ביישוב הסכסוך בין מדינה זו לפקיסטן.

תפישת שלטון שמאלנית ואצילותו של נשיא רודף-שלום

לאחרונה סיפר לנו ביילין בהתלהבות על כך שנשיא דרום-אפריקה ישב שלושה ימים ביחד עם נציגי ממשלתו בכנס שבו נפגשו ישראלים ופלשתינים בנושא הסכסוך המזרח-תיכוני.

העובדה שהביילין – לשעבר שר המשפטים שלנו – רואה זאת כדבר חיובי, שיש לקחת ממנו דוגמה, ממחישה את הדרך בה תופש השמאל סדרי שלטון תקינים; אם נשאל: "מהי זכותו של נשיא לעסוק בסכסוך מדיני שאינו שייך לו ולעמו? מהי זכותו של מדינאי אפריקני, אשר משאביו מוענקים לו על ידי בני עמו למטרת טיפול בעניניהם, לקחת מנתיניו "פסק-זמן" ומשאבים בצורת שלושה ימים וחברי ממשלה ולהשקיעם לטובת הסכסוך הישראלי-פלשתיני? ברור שתשובתו של ביילין לכך תהיה: "בדיוק אותה זכות שיש לאנשי מחלקת המדינה האמריקנית להתערב בעניניה הפנימיים של ישראל..."

ובשני המקרים האלה, יציג החבר הבולשביקי ברוחו את האידיאל הפוליטי שלו: מדינה שנשיאה ושריה אינם חשים שום מחוייבות לנתיניהם ומרשים לעצמם לבזבז את משאביהם של אלה למטרות שאין להן דבר וחצי דבר עם עניניהם האמיתיים.

ויש בענין זה גם תגלית נוספת: בדרום-אפריקה, אשר ממשלותיה השמאלניות של ישראל שיתפו פעולה עם משטר ההפרדה הגזעני שלה, נבנה היום "לובי" עסקני שמאלני עם הפנים למחר: נשיאה השחור של דרום-אפריקה, העבד של אתמול, אשר עלה למלוכה בדרך השררה השרירותית של המדיניות הריכוזית העולמית החדשה, מתגייס בהתלהבות למזימתו העולמית של השמאל; כמשרת שרק החליף אדונים הוא תומך בפילוסופיה הפציפיסטית העולמית, כי הוא יודע מאיזה צד של הפרוסה מרוחה תמיכתם של הארגונים ה"הומניטריים" המנסים לפעול כממשלה עולמית; אלה כוללים את האו"ם, האיחוד האירופאי, הותיקן, מחלקת המדינה האמריקנית והחיזבללה. ואתם, הקוראים, אל תולכו שולל על ידי הזיות הגדולה המנותקים של ביילין וחבריו, המציגים תמונת חבורה עולמית של פילנטרופים המקריבים ממשאביהם האישיים בצורה בלתי-אנוכית למען שלום עולמי.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים