24

 

תגובות לאירועי היום אדר תשס"ב

שמאל TALK

עכשיו, אחרי ששמעתי את נאום ראש הממשלה שלי רווח לי: הכל ברור. הכל חלק מתכנית חכמה, יעילה וצודקת. הדברים מתנהלים על הצד הטוב ביותר וכל מה שחשבנו איננו נכון: המתים לא מתו באמת, הפצועים זה סתם ומה שהכי חשוב זה להיות שמח.

בתמצית, יכול היה שרון פשוט להזכיר לנו את הסיסמה הבולשביסטית "כשחוטבים עצים עפים שבבים" או לצטט את יוסק'ה מהפלמ"ח ששובר לנו את היד ואומר לנו "מה אתם עושים ענין מהבעיה הפרטית שלכם כשכאן אנו מצילים את כל העם?"

כי לא היה שום דבר שנאמר בנאום לאומה שלא שמענו ממנהיגי השמאל – והדבר האחרון שכדאי לשרון לעשות הוא להזכיר לנו את עברו המפא"יניקי...

אולימפיאדת החורף – מחשבות

בני אמריקה, המקפידים לשמור את ערכי החלוציות שבנו אותה, מציגים בכל הזדמנות אפשרית את הישגי תקופת החלוצים; בטכס המרהיב של פתיחת אולימפיאדת החורף בסאלט-לייק סיטי, היה יפה לראות את השילוב בין הטכנולוגיה המודרנית לבין הפולקלור המקומי, שכלל, בצד מחולות הבוקרים שהביאו עימם המתיישבים האירופאים לאמריקה הפראית, גם מחולות אינדיאנים; ברוח זו הציגה גם אוסטרליה המודרנית, שאירחה בתחומה את המשחקים האולימפיים, את אומנותם המשומרת היטב של שבטי הבושמנים, תושביה העתיקים.

בשילוב זה של הפראי עם המודרני בחגיגות אלה יש גם ערך סמלי חשוב נוסף: הצהרה לגבי נצחון התרבות האנושית על הפראיות; ערך זה בא לידי ביטוי בתירבות (ויש שיקראו לכך אילוף) השבטים הפראים: תכונותיהם השליליות של העמים הפרימיטיביים, שהיו בעבר הלא כל כך רחוק חסרי מושג כלשהו לגבי זכויות האדם - לוחמנים, אלימים ושואפי קרבות – נמחקו, במאבק כנגד התרבות, לטובת התרומה לערכיה המשותפים של האנושות המתקדמת. כל מה שנותר בימינו מההסטוריה הלוחמנית שלהם הוא אומנות מרחיבת דעת וראויה להערכה מבחינה אסתטית, הבאה לידי ביטוי במופעי האולימפיאדות.

ולא נותר אלא לשאול – כשאלת הכנה לעתיד הרחוק, שבו יתקיימו בישראל החגיגות הבינלאומיות לכינון בית המקדש היהודי על הר-הבית והשבתה על כנה של עבודת הקרבנות - מה יישאר בן מהשבטים הפראיים אחרי תום העימות הנוכחי בין התרבות הישראלית לבין הפראיות הערבית?

מה שבטוח הוא שלערפאת – כמו לג'רונימו – לא יהיה מקום במחולות האותנטיים של הערבים העתיקים, אשר יוצגו במסגרת חגיגות אלה.

זו ארצנו?

שני הנוכלים אשר בזזו מתנועת "זו ארצנו" את שמה בחסות החסינות האלימה שהעניקה לה התקשורת הישראלית, הממומנת על ידינו, העניקו לנו בתכניתם מלפני שבועיים מבט מיוחד על צה"לנו: הם הציגו את חיילי צה"ל כשהם נכנסים לבית ערבי, תוקפים משפחה ערבית תמימה, מאיימים על הבעל, אונסים את אשתו ומסיימים ברציחתם.

את דבר הבגידה זה, שהשמאל מתיימר לקרוא לו סאטירה, אנחנו לא נשכח.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים