27

 

תגובות לאירועי היום אדר תשס"ב

הפגנת הגמד

"הפגנת הענק" שאורנה על ידי מועצת יש"ע השבוע היתה הפגנה של גמדים: לא מבחינה מספרית, אלא מבחינה עקרונית – מבחינת חוסר האונים של מארגניה ודובריה לעשות משהו שאינו ליטוף קל של השלטון הבוגדני; בהפגנה נאמרו על הבמה הרבה דברים כדי "לחזק את שרון" ולמרבית העצב, זו כנראה תוצאתה.

זה לא רק מעציב לחשוב על עשרות אלפי האנשים שגררו את עצמם לככר מלכי ישראל כדי להיראות במשך כמה שניות בטלויזיה, אלא גם מפחיד – כי זה נראה כאילו ההפגנה התנהלה עפ"י הסכם מתואם עם שרון.

וזה מראה שהמתנחלים אינם לומדים את הלקח ושעל אף כל מה שקרה בשנה וחצי האחרונות הם עדיין לא הבינו עם מי יש להם עסק.

שרון, מפא"יניק מדופלם בעבר, שהוכיח קבל עם ועדה כי הוא נשאר כזה גם בהווה ואין שום סיכוי שישתנה בעתיד, אינו צריך חיזוקין אלא פיטורין. בשלב מאוחר יותר יש מה לדבר על העמדה לדין, אולי באותו משפט שבו יישפטו גם פושעי אוסלו שיזמו אותו.

לאור הפגנת הגמדים, נראה שזמן רב יעבור עד שבמדינת הגמדים "הצבא הלבוש מדים" ייצא באמת למלחמה.

החופש האמנותי של השמאלנים של שבת

הם פועלים בשבת בטלויזיה, כי הם יודעים שחובשי הכיפות נמנעים מלראות ביום זה את שידורי הטלויזיה. אין להם שום נקיפות מצפון לגבי העובדה שהם מתקיפים – בחסות דממת האלחוט שבה נתון חלק גדול מהעם בשבת – מאות אלפי משלמי מסים שמקיימים אותם. סביר שחלק גדול מהם מטומטם מכדי להבין זאת, כי הוא מאמין – כמו רוב השמאלנים – שמקור הכסף הוא הממשלה...

בסדרה "הבורגנים", כתב הוידוי העצמי של המעמד הבינוני הישראלי של השמאל לגבי השוקת השבורה של חייו חסרי הטעם, נעשו, במשך השבועות שבהן הוקרנה, פשעים רבים – כמו, למשל, הצגת אלימות ישראלית "ימנית" כלפי ערבים, כשאחד מגיבוריה, "שהצביע לליכוד", מכה את הערבי העובד בחנותו של אביו – או הצגת נסיון להשתלטות וכפיה דתית כאשר גיבור אחר של הסדרה מונע ממש בגופו (כלומר באלימות) את הקמתו של בית כנסת בבנין המגורים שלו.

שיאו של העימות הדרמטי בא לידי ביטוי בהתרה האמנותית שהתרחשה בפרק המסיים של הסדרה, כאשר קובי, חוזר בתשובה, אשר נקרע בדילמה רומנטית בין אהבה לדת בוחר, בסופו של דבר, באהבה ומכניס את כיפתו לכיס, לשמחת כל חבריו – ובהתאם לאמונה הטפלה החילונית.

אמונה זו איננה מסתכמת רק ברעיון שהאהבה הרומנטית מנוגדת לדת היהודית, או בהמלצה לבחור בדרך האהבה (ואם תרצו, השלום) בניגוד לדרך הדת – אלא, כפי שראינו לעיל, גם במחשבה שהמחזיקים בה אוחזים גם בזכות לרמוס את ערכי היהדות וערכי המפלגה השלטת בישראל, אשר המחזיקים בהם מאפשרים להם לחיות.

כנראה שרק בישראל יכולים אנשי השמאל לירוק לבאר שממנה הם שותים בחסות פרשנות מעוותת כל כך לרעיון של חופש אמנותי. לא נשאר לנו אלא לקוות שאנשים אלה יצטרכו פעם לממש את החופש האמנותי שלהם בתנאי חופש אמיתי, כשהם אינם אוחזים את לקוחותיהם בגרונם ורומסים אותם בחסות חוק דרקוני.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים