101 ללא תגובה

 

תגובות לאירועי היום שבט תשס"ד

 

ללא תגובה.

לאחרונה מסתיימות הידיעות על יריית טילי קסאם ברצועה במלים "לא נגרם שום נזק."

פעם היו אומרים אח"כ משהו כמו "צה"ל השיב אש אל מקורות הירי" – שנדע שלפחות לא שותקים.

היום כבר אין אפילו תגובה.

 

צה"ל, צה"ל תרדוף...

ח"כית שמאלנית הביעה לאחרונה את תחושת אי הנוחות שיש לה מן העובדה שבין מאות תיקי החקירה שנפתחו לחיילי צה"ל בעקבות ירי על פלשתינים, אין שום תיק על הריגה אלא "רק" על ירי מוטעה, רשלני וכיו"ב.

לא רק שבמקום להסיק את המסקנה המתבקשת מעובדה זו (שחיילי צה"ל הם, בהקשר זה, צדיקים גמורים וליקוייהם הם טכניים בלבד) הניחה הח"כית (ולא ברור על יסוד מה) כי חיילי צה"ל ראויים לתיקים על הריגה – אלא שדברים אלה, המכוונים נגד מוסריותו הגבוהה של החייל הצה"לי, שודרו על ידי גלי צה"ל.

אם נזכור כי תחושתה של הח"כית נבחרה לשידור מתוך 120 אפשרויות, לא נוכל שלא לתמוה על מוסריותה של הבחירה האנטי-צה"לית הזו.

 

B.O.G.E.D.

לצערי, אני אינני יכול לומר על ראש הממשלה שהוא ­­­­ B.O.G.E.D. כי חופש הביטוי שיש היום בישראל זה לא מה שהיה פעם. אבל עפ"י כן אני חושב שהוא B.O.G.E.D כי סביר שמי שעושה קולות של ­­­­ B.O.G.E.D ותנועות של ­­­­ B.O.G.E.D הוא באמת ­­­­ B.O.G.E.D. עם זאת, מכיוון שהיום, כמעט כל מי שאומר את המלה ­­­­ B.O.G.E.D נחשב ל­­­­ B.O.G.E.D בעצמו (אלא אם כן הוא שמאלני), אנו יכולים לומר בכ"ז כי אין אנו אומרים שראש הממשלה­­­­ B.O.G.E.D כי אנו פוחדים ממנו נורא.

 

לזכרו

במלאת שנה למותו של אילן רמון, האביר הבלתי-מעורער של הקונצנזוס הישראלי, שומה עלינו לזכור את העובדה שהתאונה שבה מת מייצגת את שני צדדיו של המחדל שהיה אחראי לקטילתו: א. חוסר היעילות המובנה בפרוייקט ממשלתי. ב. קוצר הראיה הרוחני של ישראלי אינטיליגנטי, אשר, על אף מעלות האופי שלו והשכלתו הגבוהה, נבצר ממנו לראות את חוסר המוסריות של ההקשר הפוליטי שבו תפקד.

אם אנו באמת חפצים לכבד את זכרו של אילן רמון, שומה עלינו לזכור את המחדל שקטל אותו, כדי להילחם בו. אי היעילות המובנית של נ.א.ס.א., מזדקרת לעיני כל המשווה בין התקלה הקטלנית (והלא-יחידה) לבין סכומי העתק המושקעים במחדליון הביורוקרטי העצום הזה, איננה שונה עקרונית מהמצב שבו, במדינת ה"רווחה" שבה אנו כלואים, משרתי האזרח נהנים ממנעמי תענוגות החומר במלונות מפוארים המארחים אותם בעולם כולו, ואילו אדוניהם האזרחים – אנחנו - נאנקים בתחינה לפת-לחם.

את זה, את מה שרמון לא ראה בחייו, אולי נלמד לראות אנחנו. אין ספק שהוא היה שמח על כך.

 

סלנג

שמעתי שבזמן האחרון, כשאנשי העולם התחתון רוצים לחסל מישהו, הם אומרים: "בוא נעשה איתו איזה הסכם שלום."

 

אוהד קמין

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים