119 תודה לגיבורי ישראל

 

תגובות לאירועי היום אייר תשס"ד

 

תודה לגיבורי ישראל.

אנו שומעים עליכם כל יום.

אנו עוקבים בדריכות אחרי כל נצחון שלכם.

אנו שמחים לכל מבצע מוצלח שלכם, אוהבים אתכם על כך שאתם מנצחים את אויבינו ומצדיעים ליכולתכם המעולה, אשר באה לידי ביטוי פעם אחר פעם במלים "לא היו נפגעים לכוחותינו".

אנו יודעים שאתם עושים ימים כלילות במסירות, דאגה ואהבה למעננו, בני עמכם.

אתם, כוחותינו, מהווים את ראש החץ המעשי של קיומו ושימורו של עם ישראל בארץ ישראל ובעולם כולו.

אתם, גיבורינו, מהווים את אחד מערכינו הגדולים ביותר בדור הזה; אתם שומרים על חיינו, נותנים לנו גאווה ושומרים על כבודנו בעיני העולם.

אתם מצהירים יום יום ושעה שעה כי נצח ישראל לא ישקר וכי היהודי יודע להגן על עצמו ולהשמיד את אויבו.

ואנחנו מברכים אתכם על כל הרג שאתם מבצעים באוייב האכזרי – כי כל מוות בשורותיו משמעו יותר חיים בצד שלנו.

ואת כל זה אנחנו זוכרים ולא נשכח; אנחנו אוהבים אתכם.

ועל כל אלה, והרבה יותר מכך אנו חייבים לכם תודה.

 

דממת השתיקה.

דממה מיוחדת שוררת בימינו, כובשת כל אתר ואתר, דממת שתיקתו של המון עצום; המון מושתק. המון שסכרו את פיו ולא מאפשרים לו לשאת את דברו.

זהו, בין היתר, קולם של המון של דוברים מקצועיים: מדינאים, אמנים, הוגי דעות ושדרים, שאינם יכולים למצוא במה לדבריהם. במציאות הפוליטית הקיימת נסתמו פיותיהם באופן מתוחכם על ידי הדמוקטטורה הישראלית, שהפעילה לצרכיה מערכת חוקית לא מוסרית.

כן, מדובר בערוץ 7, שהיום במיוחד היה קולו צריך להישמע ברמה, כדי לאפשר לחלק עצום מהעם – אולי רובו – להשמיע את דעתו בענין תכנית הבריחה מרצועת עזה.

היום, זה גם ברור לנו הרבה יותר איך קרה שערוץ זה (כמו ערוצים "פיראטיים" רבים אחרים) הושתק על ידי ה"ימין" בדרך שאפילו שלטון השמאל לא העז לנקוט בה – כי היום ברור לנו מה היה יכול – וצריך – לעשות ערוץ 7.

אדיר זיק, הוגה דעות לאומי רב השפעה, המהווה סמל ליכולת ההשפעה של ערוץ 7, הושתק; הוא לא קיבל תכנית חליפית בשום ערוץ ממלכתי. פיו – כמו של רבים אחרים – נסתם. שתיקתו רועמת ומנסרת באזני כל איש ישר.

בכל יום ששי בבוקר, בעת בה שודרה תכניתו "זיקוקים של אדיר", אני פותח את הרדיו בתדר של ערוץ 7 ומצפה, לשווא, לשמוע את מילות השיר שפתח אותה: "לא ינצחו אותנו"...

אך כל מה שאני שומע הוא רעש לא נעים: דממה של שתיקה כפויה, שלא תשכח.

דממת שתיקה – או, נכון יותר, השתקה.

 

אוהד קמין

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים