472

 

תגובות לאירועי היום טבת תש"ע

מו"מ של כבוד?

בחוקי השוק המזרחי שבו מנהלת ישראל מו"מ עם סוחרים ממולחים ועתירי נסיון שולטים, בצד כללים מוכרים רבים, גם מיתוסים ואגדות שקריים, שהגדול מכולם הוא, כנראה, הכבוד.

ביסודו של דבר מיתוס הכבוד הוא חלק מעובדת קיומו של הדמיון המזרחי; כפי שעוסק דמיון זה חדשים לבקרים בניפוח האמת אל מעבר למה שכלול בה, הוא ממציא יש מאין – לצרכים של האמרת מחירים – דרישות מנותקות מציאות. הראשונה בהן היא המחויבות של הסוחר במתן כבוד לבן שיחו.

מתן כבוד הדדי היה, אולי, נכון אם היה הערך המוצע לישראל במו"מ כזה המושג בכבוד, אך זה איננו המצב; הפעולה הקרויה על ידי רבים "מו"מ" בין ישראל לפלסטינים רווייה בזלזול מופגן מצדם של אנשי הרשות הפלסטינית כלפי ישראל, שלא לדבר על כך שבכל הזדמנות אפשרית הם מציגים את הויתורים שישראל עושה – כמו את הסיוע המשאבי הרב שהיא משפיעה עליהם – מתוך חוסר כבוד והערכה גמורים.

בכל אלה יש משום העמדת ספק לגבי זכאותם של ה"פרטנרים" של ישראל לכבוד כלשהו...

בדרך לכבוד לאומי מלא.

"קרן הכבוד הלאומי" שהוקמה על ידי הרשות הפלשתינית פועלת נגד מוצרים שמקורם בהתנחלויות. במסגרת פעילותה הושמדו לאחרונה מוצרים כאלה כפעולת מחאה סמלית שבה נוקטת הרשות נגד מדיניות ההתנחלויות של ישראל. מעניין באם תימשך מגמה זו עד לשיאה המתבקש, שהוא הפסקה מוחלטת של שימוש אנשי הרשות במשאביה של מדינת ישראל ובכלל זה בנשק מתוצרת ישראל.

אך מעל לכל דבר אחר תשיג הרשות כבוד עצמי של ממש אם תגיע למצב שבו לא תזדקק עוד לכסף ישראלי. אם בכלל, זה יקרה כנראה אחרי ששונאי המערב בעולם יפסיקו להשתמש בדולרים...

רעולי פנים.

באחת ממהדורות חדשות הבוקר של רשת ב' נמסר השבוע שבאחד הישובים הערביים בשומרון התלוננו לאחרונה כי "מתנחלים רעולי פנים" הציתו מכוניות מקומיות. מעניין איך על אף הפנים המוסתרות ידעו מוסרי הידיעה כי מדובר במתנחלים – ולא פחות מזה מעניין מה גרם לרשות השידור הישראלית לפרסם את הדברים כך, מבלי לתהות על הניסוח או לערער עליו.

הנחת יסוד מוטעית.

אחת מבין הנחות היסוד המוטעות שמטורפי השלום מתבססים עליהם, היא שאבו מאזן מייצג את הפלסטינים. גם במקרה ה"טוב" מייצג האיש את מה שייצג ערפאת לפניו – את תרמית אוסלו שגרמה למותם של ישראלים רבים, מבלי שהעומדים מאחוריה נדרשו לתת דו"ח כלשהו או להציג ערבויות כלשהן כדי להוכיח את אמינות תכניותיהם.

מתוך המשך אמונה טפלה בהנחה שנציגי הפלסטינים אכן דואגים לאוכלוסייתם ממשיכים ארגונים בינלאומיים להזרים משאבים ותמיכות לרשות הפלסטינית, מבלי להבין שהעובדה שהרשות ממשיכה בסחיטתה את העולם מהווה הוכחה לקיומה בה של שחיתות הדואגת להמשך שרידותה הפוליטית.

ללא מגע יד אדם.

ב"וול סטריט ג'ורנל: פורסם כי "ישראל מייצרת דור חדש של רובוטים שישנו את פני שדה הקרב". לאחרונה נתבשרנו שמזל"ט אמריקני חיסל, כנראה, את אחד מבכירי "אל קעידה" באפגניסטן. כך הולכת ומתפתחת, במסגרת הטכנולוגיה החדשה, המגמה של סיכון כמה שפחות חיי אדם.

אלא שבקצב המהיר שבו מגיעות טכנולוגיות מן המערב גם לידיים אנטי-מערביות נותר רק לקוות שמגמה זו לא תביא לידי כך שבעתיד נשמע על מעצרם, הבאתם למשפט וענישתם של רובוטים קיצוניים...

אוהד קמין

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים