485

תגובות לאירועי היום ניסן תש"ע

כוחניות דיפלומטית.

שרת החוץ של ארה"ב, הילרי קלינטון, דרשה מישראל לבטל את אישורי הבניה בירושלים. אסור שפגיעה זו בריבונותה של ישראל על בירתה תישאר ללא מענה הולם מצידו של נתניהו, אך ספק באם יעשה דבר לגבי זה, שכן נראה שראש ממשלת ישראל רואה את הכוחניות הדיפלומטית האמריקנית שמפגינה קלינטון כיחס טבעי שיש לנציגת אימפריה כלפי אחת ממדינות החסות שלה...

אחריות לרצח עם.

בזמן שתורכיה מביעה זעם על האשמתה ברצח העם הארמני, דבר המעיד על אי מוכנותה לשאת באחריות, לא שמענו מגרמניה מעולם הצהרה כלשהי המביעה אשמה על הרצח שביצעו בני עמה בעם היהודי.

מעבר לעובדה שלפחות במקרה הגרמני אין ערעור על העובדות, נשאלת השאלה האם מעבר לפיצויים שמשולמים על ידי גרמניה לניצולי השואה אין מקום למחווה הצהרתי כלשהו מצדה, אשר יבטא את מה שראוי לעם שביצע פשע כזה להביע: את האחריות להשלכות הכרה מסוג זה ביחס לכלל היהדות בעולם.

אם תרהיב עוז ממשלת גרמניה לעשות כדבר הזה יהיה בכך צעד ראשון לתהליך שבו ישולבו גורמים רבים בעולם, אשר פגעו קשה בעם היהודי, כולל הכנסיה הנוצרית ומדינת ספרד, שחייבים לו לא מעט.

חפש את היהודי.

בחברה האנטישמית מקובל היה לתלות ביהודי את האשם בכל תקלה ובשל כך אף להתיר לפגוע בו. בישראל של היום מתרחש דבר דומה: כמעט מדי שבוע מוזכרים יהודים מאמינים בתקשורת בהקשר המדגיש את היותם לא רק בלתי משתלבים בחברה אלא אף את היותם איום לשלומה, החל מהאשמתם באיום על החופש באמצעות ה"כפיה הדתית" וכלה בהאשמתם בערעור השלום בגלל התנחלותם בארץ.

את הדוגמה העדכנית המובהקת ליהודי ש"נתפס על חם" סיפק השר אלי ישי שאחראי - לפי חוגי השמאל - למשבר העכשווי ביחסי ישראל-ארה"ב, בשל התרשלותו בנושא ההודעה על אישורי הבניה בירושלים.

בהקשר זה ברור כי מחפשי האשם הדתי לא רק נוטים לפרש את התקלה הפקידותית כמזימה שנועדה לפגוע בשלום, אלא שכמו כל אנטישמי מדופלם המסתפק בשנאה אין הם זקוקים לעובדות כלל...

אימוץ מסיונרי

לאחרונה נודע כי מסיונרים נוצריים שהגיעו להאיטי מיד לאחר רעידת האדמה במקום מיהרו לאמץ למעלה מ30 ילדים ששרדו מן האסון, אלא שמאוחר יותר נתגלה כי לא מדובר כלל ביתומים...

אין כמו אירוע זה כדי להמחיש את הלהיטות המסיונרית המפעמת בשליחי הנצרות, המנצלים כל הזדמנות להגדיל את קהילתם. כיהודים, כדאי שנזכור שגם בעבר גרמה זו לכך שבימי רדיפת היהודים במלחמת העולם אומצו ילדים יהודיים רבים אל חיק הנצרות בניגוד לרצון הוריהם שהושמדו על ידי הנאצים.

הדבר חשוב לזכרו בימינו, כששומעים אנו רבות על נדיבות לבם של מסיונרים נוצריים בישראל, אשר מופנית כלפי חלשים ונזקקים, כנראה במגמה להפכם בסופו של דבר לאסירי-תודה.

זעם נטול זכות.

בעיצומו של ה"משבר" בנושא הבניה הישראלית בירושלים נמסר כי גורמים פוליטיים בארה"ב הביעו באזני אנשי משרד החוץ הישראליים זעם על הודעת ישראל בנושא – וספק באם אנשי משרד החוץ של ישראל המתנצלת מצאו עוז ברוחם להשיב מלחמה שערה בנושא. הם היו צריכים לקרוע את המסכה מעל פניהם של גורמים אלה, המיימרים לייצג את האינטרסים האמריקניים ולחשוף את העובדה שאין ברשות ארה"ב שום זכות אמיתית לזעם כזה. בכלל, כשמדובר בפגיעה בזכות הקנין של אזרחי ישראל, שהיא אחת מזכויות האדם המוגנות על ידי חוקת ארה"ב, קיים ספק באם יש לאנשי מחלקת המדינה לצורך זה ייפוי כוח כלשהו מן האזרח האמריקני...

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים