574

 

תגובות לאירועי היום אב תש"עא

תרבות בצל הפחד.

בעקבות המהומות האחרונות בערי בריטניה אמר ראש הממשלה הבריטי כי "בריטניה לא תרשה לתרבות של פחד להשתלט עליה" אף כי הטרור המוסלמי הפך מזה שנים לחלק מתמונת החיים באירופה הכבושה.

זיהוי זה של הפחד כגורם המאיים על התרבות נעשה מעט מאוחר מדי ביחס למידה שבה שרוי העולם המערבי בצילו של הטרור האיסלמי. סביר להניח כי הפחד מפני אלימותה היסודית של התרבות המוסלמית, המתבטאת לא רק ביחסי החוץ שלה אלא גם ביחסי הפנים של העולם הערבי ושל הקהילות המוסלמיות המפוזרות ברחבי העולם, הוא ההסבר האמיתי לפעולותיו של העולם המערבי נגד ישראל.

בהופעותיה של האלימות המוסלמית ניתן לצפות לא רק בשדות המלחמה של העולם אלא גם במדינות המערב, שהאיום האיסלמי קנה בו מקום של קבע. למעשה, המוסלמי המתפרע הפך בדור האחרון לחלק מהוויית חיי הרוח במוסדות החינוך הגבוהים, בקמפוסים האוניברסיטאיים ולמעשה בכל הזדמנות שבה אמור להתקיים אירוע בעל אופי אקדמי.

פחד זה הוא הסיבה שבגללה נרתעים היום העומדים בראש העולם המערבי מליזום אירועים שמערבים את נציגי ישראל באקדמיה, בספורט ובפוליטיקה וזה, כנראה, גם מה שמביא לחרמות על ישראל והתומכים בה. בפחד זה גם יש כדי להסביר את הסיוע הכלכלי והפוליטי הרב שמקבל העולם הערבי מן המערב.

סיוע זה, המציג עצמו כרחמים כלפי נזקקים, נתפס על ידי הטרוריסט הסחטן – ובצדק – כדמי כופר שמשלמת לו תרבות המערב כדי לקנות טיפות דלות של שקט ושלווה במדבר הצחיח של האיום המוסלמי.

משת"פים.

ראיית מדינת ישראל והיהודים כאויבי הערבים היא אחת מהמוסכמות היסודיות של העולם הערבי, השלטת גם במדינות שלכאורה מקיימות עימה הסכם שלום. דוגמה מובהקת לכך היא האשמתו, בימים אלה, של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארכ, בכך שמכר גז בזול ל"אויב הישראלי".

אחד מהפשעים הגדולים שבוצעו על ידי מדינת ישראל במסגרת הפשע הגדול של הסכמי אוסלו הוא התנערותה הבוגדנית ממשתפי הפעולה עימה מן העם הפלסטיני אשר סייעו לה במלחמתה נגד הטרור הפלסטיני.

במשך כל השנים שעברו מאז נמסרו שטחים בארץ ישראל לשליטת הרשות הפלסטינית נרצחו שם באשמת משת"פיות עם ישראל המוני בני אדם מבלי שמדינת ישראל תמצא לנכון למחות נגד הפשע המוצהר של הפגיעה בערבים שראו אותה כגורם חיובי באיזור. ואף כי לפי ההגיון השמאלני הם היו צריכים לקבל פרסים על חלוציות פציפיסטית על שיתוף הפעולה שלהם עם ישראל, מעידה שתיקתה של מדינת ישראל על הפגיעה, ההתעללות והאכזריות שהופנו כלפיהם על בגידתה בהם, המזכירה את הפשע שעשתה נגד צד"ל.

לאחרונה נמסר כי הרשות הפלסטינית משלמת לאסיריה בבתי הכלא של ישראל בין 1000 ל4000 ש"ח. לפי החוקים המקובלים בעולם המערבי נגד הטרור אסור הדבר בשל היותה של עובדה זו משום עידודו. כדאי שמנהיגי ישראל החוברים לאבו מאזן לצורך מו"מ מדיני יזכרו שבעולם הערבי צריך אדם כמו אבו מאזן – אפילו אם הוא רואה בישראל פרטנר אמיתי לשלום - לתמוך באופן פעיל בטרור אם אין הוא רוצה לגמור, כמו מובארכ, צד"ל ואחרים מבני עמו, בכלוב שבו גם הוא נשפט על משת"פיות עם ישראל.

פשע הריכוזיות.

"זה ברור ליותר ויותר אנשים כי נושא הריכוזיות של העושר נהפך לחשוב יותר", אמרה עינת וילף, חברת כנסת שהגישה בשנה שעברה הצעת חוק לטיפול בנושא. אך גישה זו של הח"כ בטעות יסודה: היא מאשימה את העשירים בריכוזיות, על אף שהריכוזיות הבעייתית איננה ענין של עושר אלא של ממשל.

אם יש קשר כלשהו בין הריכוזיות הקיימת בישראל לבין עושר נובע הדבר מכך שריכוזיות השלטון, הקובע את המתרחש בכלכלה, מאפשרת לו לקבוע מי מאזרחיה יהיה עשיר באמצעות התערבותם הכוחנית הלא מוסרית. בדרך זו, גם החוטאים בהעלאת מחירים מוגזמת יכולים לעשות זאת בגלל השלטון שהעניק להם באמצעות החוק מעמד מועדף, אך בהתאם לכך עושרם אינו אלא גזל ולא באמת תוצאה של יצרנותם.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים