578

 

תגובות לאירועי היום אלול תש"עא

סיפורי בדים.

בעקבות אירועי סוף השבוע בקהיר סיפרה התקשורת הממלכתית בישראל לציבור על המחאה נגד התקפת השגרירות הישראלית שם. בין הדברים סופר כי אחד המועמדים לנשיאות מצרים מאשים את הממשלה המקומית ב"תגובתה הרופפת לפשעי ישראל", כי העתון "אל אהרם" כינה את אירועי ההתקפה על שגרירות ישראל בקהיר כ"מצערים" והאחים המוסלמים שביקרו את הממשלה לא מצאו לנכון לגנות התקפה זו אף במילה אחת. מעניין אם המאזין הישראלי לדברים יכול למצוא את סיכת המחאה בערימת התגובות הללו...

רוע חי וקיים.

נשיא ויאטנם, שהיה אחד ממנהיגיה של המלחמה שהסגירה את ארצו לידי הקומוניזם, נפטר בגיל 99. אין כמו עובדה זו כדי להמחיש את הבעייתיות הרעיונית שקיימת בעולם של היום, אשר לא הצליח עדיין לזהות את הרשע המובנה הקיים ברעיון העריצות בכלל והקומוניסטית בפרט.

רעיון ה"חלוקה מחדש" של הקנין בכוח הזרוע, שעומד ביסודו של הקומוניזם, הממשיך להפיל ברשתו קרבנות רבים, אינו שונה עקרונית מזה שיש לכל שודד שאיים אי פעם בהסטוריה על בני אדם ישרים.

מבחינה זו אין שום הבדל מהותי בין תביעתו של איש המחאה ה"חברתית" התובע מה שלא שייך לו, לפלסטיני התובע מדינה שאיננה מגיעה לו; מקומם של כל אלה – כולל כל הדיקטטורות הקומוניסטיות שבני המערב ממשיכים להעניק להם לגיטימציה – בפח הזבל של ההסטוריה.

רוצחים בכבוד...

עוד ועוד אזרחים נרצחים בסוריה מדי יום ורשות השידור הממלכתית בישראל עדיין עומדת על כך שמבצעי הטבח המתמשך הם "כוחות הבטחון" הסוריים. בסוף השבוע שעבר עמדה רשת א' על כך שבסוריה נהרגו 12 אזרחים מ"אש כוחות הבטחון" הסוריים ויומיים לאחר מכן מסרו חדשות התחנה על 17 אזרחים נוספים שנהרגו על ידי אותם "כוחות בטחון"...

התעקשות הישראלית לקרוא לצבא משטרו הרצחני של אסד, הטובח באזרחי מדינתו, בכינוי "כוחות בטחון", מעלה את השאלה אם בבנין רשות השידור הממלכתית בירושלים או, אולי, בבנין הממשלה, יש מישהו החושש לפגוע רגשית ברוצחים או, אולי, מעריך שפגיעה בכבודו של הרודן הסורי תקשה את יחסי השלום המיוחל עם סוריה ואולי אף תגרום לה שלא להסתפק אפילו ברמת הגולן...

עניות הרוח ושלמות הגוף,

פעם אחר פעם הודיעו באחד מימי השבוע שעבר במהדורות החדשות כי שומרים בהתנחלויות יהיו רשאים לפתוח באש גם כלפי פלסטינים לא חמושים. במסמך הרשמי שמתיר את הדבר לשומרי ההתנחלויות ביש"ע נאמר כי לשומרים מותר לירות בפלסטינים לא חמושים אם יש מקום להניח כי הם עלולים להתקיף את אנשי ההתנחלויות ולסכן את החיים או את "שלמות הגוף".

מסוג זה של ניסוח עולה נסיון להגן מראש על פעולה של שומרים על ידי תיאור מפורט של התנהגות שלגביה יכול שומר לדעת מראש שרשאי הוא להגיב בכוח. לכאורה, סוג כזה של מסמך נראה כמאשר את זכות ההגנה העצמית של המתיישבים. אך למעשה, הצורך במסמך כזה הוא תעודת עניות קשה למצב זכויות האדם של המתיישבים היהודיים במדינת ישראל.

עניות זו מתבטאת בעצם העובדה שחשב מי שחשב שלצורך הגנה עצמית שאותה רואה כל אדם בעולם כזכותו היסודית נזקק המתיישב היהודי לתעודה כתובה המגינה על זכותו זו. אך לא פחות מהזוועה המפורשת שיש במחשבתו של כותב מסמך זה מבהיל לחשוב על כך שראה את המתיישבים ככאלה שיסכימו עם קיומו – ויותר גרוע מזה המחשבה שיש בין המתיישבים עצמם כאלה שכבר חושבים שאין הם רשאים להגן על עצמם אם אין בידם רשות כתובה מן הממשל.

אוהד קמין

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים