580

תגובות לאירועי היום אלול תש"עא

במלחמה של טרור פוליטי.

מבחינה פוליטית, התעקשותו של אבו מאזן לבקש שהרשות הפלסטינית תתקבל לאו"ם כחברה מן המנין, זכתה, הרבה לפני שהגיעה לאו"ם, להצלחה רבה במיוחד בתגובות הבהלה, הפחד והחששות שעורר הדבר בקרב אנשי שלומנו. בכך מילא אבו מאזן בדיוק את מה שניתן לצפות מרב סמכא במקצוע הטרור.

אולי כאחת מתגובות הנגד האפשריות ששומה על ישראל לשקול בהקשר זה יהיה מקום להכריז כי אם תקבל מדינת הטרור מעמד של ישות מדינית עצמאית יהפוך אותה דבר זה לאיום על ישראל ולפיכך תשקול ישראל להכריז על הרשות מלחמה – ובשלב הראשון תפסיק כל צורה של סיוע שהיא נותנת לה.

אין ספק שאם היה למנהיגי מדינת ישראל עוז הרוח לעשות כדבר הזה היה המהלך גורם לחשש גדול מעבר לגבול.

המפרנסת והסטודנטים.

בהצהרה שנמסרה על ידי חברת "תנובה" לקראת האיום בהחרמת מוצריה כחלק מהמחאה הלברתית על עלויותיהם היא מסרה, בין השאר, כי היא מפרנסת 8000 משפחות. בהצהרה מסוג זה הראתה "תנובה" לציבור שהיא שייכת ל"עולם הפועלים" שבו שמירה על מקומות עבודה מהווה הצדקה לכל מה שעלול להיראות מעשה של עוול – וכי לא מדובר, חס וחלילה, בפעולה לצורך עשיית רווחים.

אחרי שאגודות הסטודנטים החליטו להחרים את מוצרי "תנובה" דווח על ירידה של לפחות 5% ברווחי החברה. מעניין אם יתבטא הדבר בתלושי המשכורת של המפרנסים ש"תנובה" מפרנסת, שכן אז תעלה השאלה האם תמצא לנכון המפרנסת הניזוקה לתבוע את הסטודנטים על פגיעתם בה.

שכן יהיה זה מרתק לבחון את מה שייאמר בדיון משפטי שבו יתנצחו זה מול זה שני הארגונים הרואים את עצמם כמועילים לחברה וכנציגיה.

וזה מוביל אותנו לזה:

חכמת הסטודנטים.

בתקשורת פורסם לאחרונה כי בהפגנה גדולה שנערכה בתל-אביב בקשר למחאה החברתית אמר יו"ר הסטודנטים כי "יש לאזן בין כלכלה חופשית לכלכלה אנושית". מעניין עד כמה מודע האיש - אם בכלל - לכך שמה שאמר למעשה הוא שהחופש מנוגד לטבע האדם.

אך יש להניח כי כמו במקרה של ילדים וחיות שאינם מפותחים מבחינה שכלית, ניחנים הסטודנטים באינטואיציה מפותחת, המפצה על הבנה, וזה כנראה גם מה שגורם להם להיות בטוחים בכך שה"טייקונים" של "תנובה" הם שצריכים להיענש על ידי הציבור (ולא, למשל, מי שאוסר עלתחרות חופשית בישראל).

כך או כך מלמד אותנו עימות זה שבחברת ימינו יש בעיני הציבור (כלומר התקשורת) לסטודנטים הילה של "חכמה טבעית" שאינה מצריכה הוכחה...

מנדט להרוג.

מדי שבוע מפגינים הוריו של גלעד שליט כשבידם השלט "נתניהו אין לך מנדט להרוג את גלעד".

זה נכון שאין לנתניהו מנדט להרוג את גלעד – וגם אין להורי החייל החטוף זכות לפנות אליו בהאשמה כזו – אך בתוקף זכות ההגנה העצמית יש למדינת ישראל מנדט להרוג את כל מי שמאיים על חייו של גלעד.

יתרה מזו: יש לישראל זכות לפגוע בכל מי שמהווה חלק מברית הארגון הרצחני, כלומר: מכל אדם או ארגון המצהיר על הסכמה עם החמאס ומכל מי שמכיר בו ובכך מעניק לו לגיטימציה כמו, למשל, הממשל המצרי – וקל וחומר שיש לישראל מנדט לפגוע בכל מי שהשתתף בפעולות רצח חיילי צה"ל ואזרחי ישראל שנעשו על ידי החמאס – כולל משתפי הפעולה עם הארגון וחייליו, אלה שאסורים בידי ישראל, שהם התירוץ להחזקתו של שליט מלכתחילה.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים