582

 

תגובות לאירועי היום תשרי תש"עב

סכנה עולמית.

על קוריאה הצפונית, המנהלת השמדת עם תוך "שקט תעשייתי", אין כל איום מצד העולם החופשי מחמת החשש מקיומו של נשק גרעיני בידיה. אירן מתקרבת למצב כזה, שבו תרכוש "חסינות" דומה. מדי יום מאבדים את חייהם עוד ועוד אזרחים בסוריה מירי "כוחות הבטחון". אך הדיקטטורות של רוסיה וסין, המתנגדות באופן עקבי להטלת עיצומים על אירן, שוללות כל התערבות מערבית בנעשה בסוריה. מועצת הבטחון דנה בבקשת הפלסטינים, שאינם מוכנים להכיר בישראל כבמדינה יהודית, לחברות באו"ם - וכל זה מסתכם בכך שקיימת בימינו מגמה עולמית משולבת התומכת בדיכוי האנושות ובפגיעה בזכויות היסוד של בני האדם בעולם, אשר מחזיקה בעמדות כוח גדולות, אשר חזקות דיין כדי למנוע מהעולם החופשי להגן על ערכיו. מעשית, מהווה מגמה זו את הסכנה העולמית העכשווית הגדולה ביותר לכל בעל צלם אנוש.

מורי המוסר של צה"ל.

באיגרת ששלח לקראת ראש השנה לחיילי צה"ל כתב להם שר הבטחון אהוד ברק, בין היתר, כי הם הוכיחו "מוסר שאין דומה לו".

הוא צדק, כמובן, בכך שספק אם יש בתולדות העמים דוגמה לצבא שפועל לפי אמת מידה מוסרית שמתירה לו להפר את ההסכם הטבעי שיש לו עם העם שעל זכויותיו הוא אמור לשמור; מבחינה זו יש הרמוניה מלאה בין ברק, שהיה המפקד העליון האחראי לבגידה שביצעה ישראל לפני כעשור בצד"ל, כאשר ברחה במפתיע מלבנון, לבין שרון שגרם לצה"ל לבגוד בעם ישראל ובארצו כאשר גרש את מתיישבי גוש קטיף כשברחה ישראל מרצועת עזה.

כל אלה, המשתלבים זה בזה בהרמוניה של בגידה בעם, בצבא ובארץ ישראל, חוברים למסכת מוסרית אחת, שאת ההגיון שיש בה ניתן להצדיק רק במאמץ מכוון להתאמת מוסריותו של צה"ל למוסריותו של הצבא הסורי, הטובח בבני העם הסורי כבר מזה חודשים...

על חובת הדיווח.

הח"כ נחמן שי אמר כי ישראל עשתה טעות כשהודיעה על בניה בירושלים בעיתוי שבו עשתה את הדבר, שכן הודעה מסוג זה עלולה להתסיס את המדינות התומכות בישראל, שביניהן ארה"ב.

מעניין מה, לפי דעתו של הח"כ, צריכה להיות תגובת ישראל אם ארה"ב תחליט לבנות שכונה חדשה במנהטן או בוושינגטון בלי ליידע אותה על כך. מאידך, מספרים מיתוסים עתיקים על מצב שבו היו בני אדם בונים כאוות נפשם מבלי שיהיה עליהם לדווח על כך, לקבל רשיונות או, להבדיל, לתת את הדין על כך...

ריאל פוליטיקה ישראלית.

כפי שהיא נוהגת בעניני פנים, גם מדיניותה המוצהרת של ישראל מקפידה, לקראת ראש השנה, על הסכמה עקרונית עם דרישות העולם ביחד עם הטלת קשיים כה רבים למימושה שלמעשה מבטלים את ההסכמה...

מעל בימת האו"ם הצהיר ראש ממשלת ישראל קבל עולם ומלואו, ובניגוד למסורת ישראל, כי לא רק שארץ ישראל איננה שייכת כולה לעם היהודי אלא שיש לפורעים ולרוצחים זכויות בה. לשכת נתניהו הצהירה כי ישראל תמשיך לחתור לשלום למען ה"עתיד הבטוח לדורות" של אזרחי ישראל, אך לא הזכירה את ההווה.

משמעותה של הצהרה.

לאחרונה, בעצרת שנערכה בכפר ערבי לזכר יום השנה לפרעות ערביי ישראל שנערכו לפני למעלה מעשור, אמר הח"כ טיבי שתוצאות חקירת האירועים היתה 13 הרוגים מול 0 מורשעים, ובגלל אי הצדק הזה "הערבים ייאבקו באפליה ובגזענות".

מעניין כמה מאנשי השלטון ישימו לבם לכך שהח"כ הצהיר, למעשה, כי המשפט, החוק והצדק של מדינת ישראל אינם צודקים והם נגועים באפלייה ובגזענות.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים