587

תגובות לאירועי היום חשוון תש"עב

מגמתיות ממלכתית.

ד"ר שמעון שושני, המנכ"ל הפורש של משרד החינוך, אמר לתקשורת – בהתייחסות להחלטת משרדו להפסיק את תקציבי הישיבות ביצהר - כי מה שנעשה בישיבות אלה איננו יהודי או דמוקרטי.

בעצם העובדה שבכיר במשרד החינוך מצהיר שהיהדות והדמוקרטיה עולים בקנה אחד מוכח אחד מהשתיים: הבורות שיש בצמרת משרד החינוך לגבי היהדות או המגמתיות הפוליטית הממלכתית החפצה לקשור בתודעת הציבור הרחב את המסורת היהודית להיוונית...

בהקשר זה, למותר לציין כי ניתן להניח שאותה מגמה – ואולי אותה בורות – קיימת גם בעצם העובדה שהתקשורת הממלכתית מצאה לנכון לפרסם את האשמותיו של הבכיר הלא-דתי לגבי הישיבות מבלי שתינתן הזדמנות שוות-ערך לאיש ציבור דתי או, אפילו, לנציג הישיבות הנפגעות להתגונן מפניהן.

מתייווני העולם התאחדו!

עוד לפני שהוכרז כי משאל עם הוא שיקבע באם תושבי יוון מעוניינים להישאר ב"גוש האירו", הוכרז על ידי ראש ממשלת יוון, פפנדראו, כי "נפתח עידן חדש עבור יוון" בעקבות החלטת מנהיגי אירופה למחוק מהחוב הלאומי של יוון לבנקים ביבשת את מחצית חובה - כמאה מיליארד אירו.

בעצם העובדה שהכוונה בביטוי "עידן חדש" היא חיובית יש לראות משום חוסר מוסריות מובהק, שכן משמעותה שבראש יוון עומד גנב בכיר, המאשר את התדרדרותה של יוון לא רק למעמד נחות של מקבצת נדבות אוניברסלית אלא גם להשקפה המרכסיסטית שמעניקה היום ליוון מעמד של פרולטריון גלובאלי.

והנשיא אובאמה, בכך שבירך על ההחלטה האירופאית, הביע בכך פעם נוספת את אמונו במגמה המקובלת בעולמנו של שוד במסווה של תחינה. ולא זאת בלבד, אלא שבכך שאמריקה נתפסת בעיני העולם המרכסיסטי כנציג הקפיטליזם העולמי, מהווה ברכתו של אובאמה לנדבה זו שקיבלה יוון, בעיני רבים, להודאתו של ה"קפיטליזם הנצלני" ב"פשעיו"...

מה שמחייב הנימוס.

מן התקשורת נודע כי פקחי סוכנות האו"ם לנשק גרעיני ביקרו בסוריה כדי לבקש ממנה להתחיל לבדוק בשטחה חשדות שעלו לגבי פיתוח נשק גרעיני על ידה. יש ספק באם מכיר מישהו בגודל הזוועה שיש בעצם העובדה שמשחק הבקשה הנימוסי שמנהל האו"ם לפי חוקי הדיפלומטיה עם הדיקטטורה הסורית נערך בעיצומו של הטבח שהנהגתה עורכת במתנגדי המשטר שלה.

אך אסור להתעלם מכך שיש בשמירה על כללי הנימוס מצידו של האו"ם בהקשר זה הן אישור על כך שהמשטר הסורי לא איבד את הלגיטימציה שלו בארגון – והן הצגת אלטרנטיבה לתביעת ארה"ב מהנשיא אסד שיוותר על שלטונו במדינה.

הסתירה של האו"ם.

ארגון אונסק"ו החליט לקבל את הרשות הפלסטינית לחברות מלאה במעמד של מדינה בו. בעקבות החחלטה זו הודיעה ארה"ב כי היא עשויה להפסיק את הסיוע הכספי שהיא מעניקה לארגון, שאינו אלא אחד מזרועותיו של האו"ם וגם ישראל מצאה לנכון לאיים בהטלת מגבלות כלכליות על הרשות.

בדיקת עומק תגלה שיש בהסכמת הארגון לכלול בתוכו את הרשות הפלסטינית כחברה גם משום הפרה של ערכיו המוצהרים ביותר מדרך אחת: אונסק"ו אמור, במסגרת תנאי קיומו היסודיים, לכבד את ערכי זכויות האדם. במסגרת התחייבותו זאת ציין הארגון בעבר הקרוב את שואת יהודי אירופה באירועים שבהם נקבע יום אבל אוניברסלי לציון הזוועה הנאצית. ודווקא בהקשר זה יש משום סתירה בוטה בין פעולות האו"ם בתחום זה לבין הענקת חברות באונסק"ו לאבו מאזן, העומד בראש הרשות הפלסטינית, שעבודתו האקדמית היא ביטוי מובהק של הכחשת שואה.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים