593

תגובות לאירועי היום כסלו תש"עב

ערכי השמאל.

עם התקרב חג החנוכה קל לראות את הדמיון הרב שיש בין אנשי השמאל של היום למתייוונים בימי השלטון היווני בישראל; שניהם שותפים בדבר אחד: כפי שהאחרונים העריצו את העם היווני ואת תרבותו על אף שמדובר היה בכובש זר שערער על הקיום היהודי בארצו הן תרבותית והן פוליטית, מעריכים אנשי השמאל של ימינו את תרבות הערבי כאילו בפשעיו נגד העם היהודי בארצו הוא מייצג ערכים של צדק.

העובדה שהח"כ זהבה גלאון ממר"צ הודיעה לאחרונה שהיא תומכת בהימנעות ביבי נתניהו מלהכריז על "נוער הגבעות" ואנשי "תג מחיר" כאנשי טרור עלולה להיראות לא מובנת על רקע התנגדותו הקשה של השמאל למגמות אלה, אך לא מן הנמנע שהסיבה לכך היא שהגב' גלאון יודעת כי אנשי הטרור מקבלים ממחנה השמאל העדפה אוטומטית על יסוד הערכתו אותם כלוחמים למען ערכים נאצלים, וזאת בזמן שמבחינת השמאל נחשבים ערכים הקשורים למסורת ישראל – כמו יהדות, ציונות, והתיישבות בארץ – כפרימיטיביים, נחותים ואנכרוניסטים ביחס לערכי הטרור.

הטרדה וטרור.

ברדיו נמסר כי "בצה"ל "מוטרדים" מהתרחבות התופעה הקרויה "טרור יהודי".

התקשורת הישראלית פועלת להגביר ולהעצים "הטרדה" ו"טרור" אלה על ידי השימוש התכוף במושגים "הטרדה" ו"טרור" בכל הזדמנות אפשרית, כלומר כשמדובר בפעילות שבה מתעמת הממסד השלטוני הישראלי עם מי שמייצג את ערכי מסורת ישראל.

דבר זה בולט במגמתיותו הפוליטית על רקע העובדה שמושגים אלה אינם נמצאים בשימוש התקשורת בהקשר של נזקים ואלימות שמקורם בארגונים או בתנועות לא-דתיות, החל מתנועות מחאה כמו מחאת האוהלים או אלימות שמאלנית כמו הפגנות התנגדות למדיניות הבטחון של ישראל. המשותף לכל אלה הוא המידה הרבה של נזקים ברכוש או בגוף שכלולים בהם, שיש בהם טרור והטרדה רבים, אך מבלי שמושגים אלה יוזכרו כלל בתקשורת...

אסירי עולם.

בהודעה שנמסרה בשמו לאלה שסייעו בלחץ על הממשלה כדי להגיע להחלטה לשחררו, אמר גלעד שליט כי יהיה "אסיר תודה כל ימי חייו" לכל מי שסייע בשחרורו מידי ארגון הטרור, שלאחרונה הצהיר בגאווה על כך שאנשיו רצחו יותר מ1500 ישראלים.

מעניין באם החייל המשוחרר מעכל עד כמה מציאותיות מילותיו אלה – ועד כמה הפכו הדרך והמחיר שהיו מעורבים בשיחרורו את כל מי שתמך בהן למחוייבים לכל חייהם לכל טיפת דם שנשפכה על ידי אלה ששוחררו כדי להוציאו לחופשי - וגם לכל טיפת דם שתישפך על ידם או בגללם בעתיד. בגללם, כל אלה – כולל בני משפחתו, ראש הממשלה ונשיא המדינה – הם היום אסירי עולם.

כיסוי הוצאות.

בקירוב ליציאת אחרוני החיילים האמריקניים מעירק נערך חשבון ובו התגלה כי 4,500 חיילים מצבא ארה"ב שילמו בחייהם את מחיר הכניסה לעיראק, שהחלה לפני 9 שנים ועלתה למשלם המסים האמריקני יותר מטריליון דולר.

כפי שנפוץ בין מתנגדי הקפיטליזם, יוצאות מדינות עשירות כמו ארה"ב למלחמות כדי להשיג הון. אך מעניין איך, לאור העובדות שלעיל, יצליחו המחזיקים במיתוס האנטי-קפיטליסטי להציג את ההפסדים שנחלו האמריקנים בעירק כרווחים – אלא אם כן יגלו שאזרחי העולם הקפיטליסטי שנהרגו שילמו את מחיר הוצאות המלחמה הכבדות על אף שהיו אמריקנים.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים