596

תגובות לאירועי היום טבת תש"עב

פציפיזם פראי

האפיפיור קרא ביום שני האחרון לקהילה הבינלאומית לעודד את תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. זוהי דוגמה מובהקת לפעולה שבטעות מקובלת בחיוב על ידי רבים – ובמיוחד אלה התומכים בשלום - כחיובית, בשל הנחתם כי השאיפה לשלום מייצגת אובייקטיביות בשל אי תמיכתה באחד מן הצדדים הלוחמים. דבר זה היה נכון אם היה מדובר בסכסוך שבו לשני הצדדים היה מעמד שווה מבחינת הצדק, אך הדבר איננו כזה במקרה של הסכסוך בין הערבים לישראל, שבו ברור כי הערבים אינם צודקים. במקרה כזה מהווה כל תמיכה בשלום צידוד באי צדק ברור.

בסכסוכים הפושעים של עולמנו, שבהם מתקיף שלא בצדק אויב פראי צד שלא יזם אלימות, מהווה המגמה הפציפיסטית צורה של תמיכה רמאית בפראות הלא מוסרית; זהו הצד שמאמץ ה"כס הקדוש" בסכסוך בין ישראל לפלבטינים, כשהוא קורא לעודד את השלום ביניהם.

אימפריאליזם רוסי

רוסיה הסובייטית, היורשת הגדולה ביותר עלי אדמות של הרעיון האנטי-אימפריאליסטי, איננה מוותרת על חלומות ההתפשטות הפרטיים שלה, והיא ממשיכה לשלח לכל עבר כלי רכב שמבטאים את העובדה שהתעניינותה במה שנמצא מעבר לגבולותיה, בין אם מדובר בקיים עלי אדמות ובין אם מדובר בחלל, עדיין לא נחלשה.

לאחרונה, למשל, נודע על 60 טון תחמושת היו על ספינה ששטה מרוסיה לסוריה ונעצרה על ידי שלטונות קפריסין. לא צריך להיות גאון כדי להבין לאיזה צורך נועד המשלוח – או איך בדיוק משלם עליו אסד לפוטין.

ובמבצע נוסף שיגרו הרוסים לפני חודשיים חללית שהיתה אמורה לנחות על אחד מירחיו של הכוכב מאדים. המשימה נכשלה ושרידי החללית אמורים להתרסק בימים אלה על פני כדור-הארץ לאחר שיחצו את האטמוספירה. אין ספק שנוכל ללמוד הרבה על רוסיה החדשה אם נחקור את מידת החשיפה התקשורתית שהעניק הממשל הסובייטי לאירועים אלה – או, בדיוק יתר, נוכל לעמוד על ההבדל (אם קיים) בין התעמולה העכשווית של רוסיה לזו של "פראוודה".

פחד אטומי.

הקצין האמריקני הבכיר המחזיק בתפקיד שווה משקל לרמטכ"ל צבא ארה"ב הצהיר בעקבות הירצחו של מדען גרעין אירני כי לארה"ב אין שום קשר להתנקשות זו וגם הנשיא פרס מצא לנכון להצהיר כי אינו מודע למעורבת כלשהי של ישראל במעשה.

חבל שאין האיסטרטגים של העולם החופשי משכילים דיים בהבנת המנטליות הערבית. אם היו, היו מבינים שסוג כזה של הצהרה מתפרש על ידי הערבים כחשש של ארה"ב וישראל גם יחד מאירן, אשר נוסף ומצטבר על הפחד המערבי מן הנשק הגרעיני הנמצא בידיה.

בורות ישראלית.

ב"יום השהיד הפלסטיני" השנה נשא הח"כ אחמד טיבי, בין השאר, את הדברים הבאים: "...הבורות הישראלית קושרת בין השהידים לבין הטרור במטרה ליצור פער במושגים בין מי שנפל בהגנה על אדמתו לבין מי שנהרג בבית ספרו, שהם שהידים. זאת בשעה שהטרוריסט הרוצח הוא מי שנתן את ההוראה להרוג, והוא מי שהכיבוש מחשיב לגיבור או לשר" (דיווח רשמי בעתון הרש"פ 9.1.12).

ואכן, מעידים הדברים על הבורות הישראלית. דבריו של טיבי, ביחד עם עובדת פרסומם בעתון הרשות, מעידים על תפקידו המרכזי של האיש בהגות העכשווית של הרשות, שהיתה מביאה אותו, ללא ספק, אל ספסל הנאשמים בבית משפט ישראלי באשמת עידוד רצח פלסטיני ו/או בגידה אם לא היתה שוררת בורות קשה בין הממונים על הצדק בממשלת ישראל.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים