598

תגובות לאירועי היום שבט תש"עב

עדיפות ילדותית.

שוב ושוב נסחף העולם – והתקשורת הישראלית בעקבותיו – לתת לילדים שנהרגו מעמד מועדף ביחס ל"סתם" אנשים. בשידור כתבה על הפגזת הצבא הסורי על עיר בסוריה טרחו מנסחי הידיעה לציין בכותרתה כי "מספר ההרוגים כולל ילדים" ובגוף הכתבה, ברוח דומה, דאגו לספר לנו כי "...הרשת מתמלאת היום בתמונות של ילדים"...

מסקנה חפוזה?

הנשיא אובאמה אמר בראיון כי לישראל יש סיבה לחשוש מפני מתקפה של אירן. מעניין מה גרם לו להגיע למסקנה מרחיקת לכת זו – ולא פחות מזה מעניין מהיכן הוא שואב את האומץ לבטא דברים מסוג זה באופן בוטה כל כך בתקשורת.

לא מן הנמנע שרבים בעולם המערבי עלולים, לאור דבריו אלה של הנשיא, להעלות בדעתם שיתכן שהנשיא שבחרה ארה"ב הוא מעט נחפז מדי במסקנותיו – או שאולי הוא משוחד לטובת ישראל...

משמעותו של משחק גמר

170 מליון בני אדם ברחבי העולם צפו ביום ראשון לפני שבוע במשחק הגמר של אליפות הפוטבול האמריקני. אירוע אנושי בסדר גודל כזה לא יכול להותיר אדיש אדם שפוי המנסה להבין את המתרחש בעולמנו. אחד ההיבטים המאלפים במיוחד בהקשר זה הוא השיתופיות, ההרמוניה וההסכמה של מספר כה גדול של בני אדם, שאליה הגיעו בני אדם בארה"ב.

עובדת היותם של כל אלה ביטוי למצבה הערכי של תרבות מודגש על רקע הניגודיות לכך של משחק הכדורגל שהתקיים במצרים בשבוע שעבר, שבו עלתה אי ההסכמה לגבי התוצאה הסופית בחיי 70 הרוגים ואלפי פצועים, תוצאה של קטטה בין אוהדי קבוצות הכדורגל שירדו למגרש כדי "להסדיר את התוצאות".

ואם תרצו, יש בהבדל זה משום הוכחה לאנושיותו ועליונותו של הקפיטליזם, שיש לזכרה בכל פעם שטורח אחד ממתנגדיו להאשימו בכך שהוא מבטא שיטה של "אדם לאדם זאב"...

חשיפה.

עובדת שהוטרדה לכאורה על ידי מנהלה ביקשה שלא לכפות עליה להיות מעורבת בעיסוק בחקירה ובפרסום הפרשה בטענה ש"זכותה להחליט אם היא חשה פגועה ואם היא רוצה לשתף אחרים בחיטוט בפרטיותה ובחייה". לעומתה אמרה הח"כ זהבה גלאון (מר"צ) כי קיימת חובה לחקור את פרשת החשדות בהטרדתה בלי קשר לשאלה אם יש לה רצון בכך.

מן הדברים עולה שהעובדת לא קלטה את המסר הפמיניסטי - שחייה של אשה בישראל – כמו של כל אזרח - כבר לא שייכים לה עצמה אלא הפכו כבר לנכס פרטי של שדולת הנשים. על רקע זה, מהווה העובדה שהח"כ גלאון זכתה במעמד של יו"ר מר"צ ממש לאחרונה ביטוי לעמדתם של רוב המצביעים בתנועה, מה שחושף שוב את היחס של הקולקטיביזם השמאלני כלפי זכויות הפרט.

מה שלא אומרים.

הארגון "שורת הדין" הציג לפני חברות המספקות בארה"ב שירותים משרדיים ותקשורתיים לאש"ף נתונים חוקיים שמהם משתמע שהם עוברים על החוק האמריקני האוסר להעניק סיוע לטירור. מדבר זה משתמעת אפשרות שחברות אלה ייחשפו לתביעות מצד נפגעי טירור. אך מה שלא נאמר בין הדברים ששודרו בנושא זה ברדיו הוא באיזו מידה – אם בכלל – תומכת מדינת ישראל בארגון "שורת הדין"; למותר לציין כי דבר מסוג זה מתבקש מצד מדינת ישראל, האמורה להילחם ככל יכולתה בטירור ובכלל זה לסייע לכל שאר הנלחמים בו.

אוהד קמין

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים