624

תגובות לאירועי היום תשרי תש"עג

תמימות המוסלמים?

על אף שמו של סרט זה אשר הופעתו ברשת הביאה לגל של מחאות והפגנות של העולם המוסלמי נגד מטרות מערביות ואף לפיגוע בקונסוליה האמריקנית בבנגזי שבו נהרגו השגריר האמריקני ועוד אמריקנים, רחוק הדבר מלבטא את תמימותם של בני דת האיסלם; אם בכלל, מבטא אירוע זה את הטפשות, הפיגור והרוע שקיימים בקרב הפזורה המוסלמית בעולם כולו, שכן אין לראות בהשתלשלות האירועים שהתרחשה בעקבות הסרט זעם, מחאה או ביקורת אמיתיים על תוכנו של הסרט. אם בכלל, מבטא הדבר תירוץ אחד מני רבים שבו משתמשים המוסלמים כדי להוציא לפועל את האלימות החביבה עליהם נגד כל מה שלדעתם מייצג את האויב, יהיה אשר יהיה.

הנסיונות המסורבלים והגמלוניים של חוגים במערב "להבין" את ההשקפה המוסלמית, "להזדהות" עם פגיעותם (ויש המעיזים אף להצדיקם) אכן מציגה , אך לא את זו של המוסלמים אלא את זו של רבים מבני אירופה וארה"ב, אשר בטפשותם מעניקים לשקר המוסלמי מעמד של אמת, כאילו יש בהסטוריה של האיסלם עדויות למוכנותה של דת זו לדיון נאור.

ראיית האיסלם כגוף אידיאולוגי שניתן להתעמת עימו רעיונית איננה תואמת מציאות; הרי מאות רבות בשנים מוכיחים המוסלמים כי מנקודת מבטם כל מי שאיננו מסכים עם האיסלם הוא כופר שראוי להדבירו במלחמה – ולא מדובר רק בבני דתות, עמים או תרבויות אחרות וזרות, כי הרי החרב המוסלמית מונפת בכל הזדמנות גם בין המוסלמים לבין עצמם...

הרואה את המוסלמי כבעל עמדה שניתן להתדיין עימה הוא הוא התמים; את המפגין המוסלמי יש לראות לא כבעל דעה אלא רק כאדם אלים שמוכן לפגוע בכל מי שאיננו מסכים עימו.

החשש הגדול ביותר.

העתון הגרמני "דר שפיגל" פרסם סקר שלפיו 54% מאזרחי גרמניה מתנגדים להעברת כספי המסים שלהם למטרת סיוע למדינות חלשות. גישה זו באה לידי ביטוי גם בתוצאות סקר כמו זה שנערך על ידי מועצת שיקאגו לעניני חוץ, אשר גילה לאחרונה כי מספר שיא של אמריקנים חושבים שארה"ב צריכה לצמצם את מעורבותה בעולם.

לאחרונה תבעו מפגינים בספרד מממשלתם שלא להיכנע לתכתיבי הבנק האירופאי. על רקע גדילתה הניכרת של האבטלה בארצות כמו יוון וספרד, שזכו לקבל מהבנק המרכזי של "גוש האירו" סיוע בסכומי עתק ולא ברור אם ואיך יצליחו לגייס די כסף כדי להשיב את ההלוואות שקיבלו ביחד עם עלות הרבית, ניתן להבחין בעימות בין שתי מגמות מנוגדות בעלות אופי מוסרי מובהק בארצות הנתמכות על ידי המערב: מחד עלייתה של המגמה המתפשטת במדינות לא יצרניות שאוכלוסייתן מתכחשת למחוייבויותיהן הכלכליות (כמו השבת הלוואותיהן) ומאידך לאי רצונם של האזרחים הנדיבים בעל כורחם (דרך מסיהם) של המדינות המלוות להמשיך ולממן את הרעבים הסוררים.

לדבר זה יש השפעה מאיימת על הכלכלה העולמית בשל חששם של העומדים בראשה. חששם הגדול ביותר איננו מההתדרדרות המוסרית וגם לא מהמחסור, מהאבטלה או ממותם של רעבים ללחם – אלא מחוסר היציבות הפוליטית המתפשט, העלול להתבטא בהפגנות נגד מדיניותו הכלכלית של העולם המערבי, המאכיל רבות ממדינות העולם שאינן מסוגלות לקיים את עצמן...

נצחון כוזב.

פיטר ברוק, הנחשב לאחד מבימאי התיאטרון המובילים בעולם, ביטל את הופעתו בפסטיבל התיאטרון הבינלאומי המתוכנן בתיאטרון הקאמרי. על ביטול זה, הנחשב לנצחון גדול בקרב מחרימי ישראל מבית ומחוץ, החליט מר ברוק בעקבות מכתב כוזב שקיבל, שבו מזוהה ה"כיבוש" הישראלי עם דיכוי העם הפלסטיני. לישראל אסור שלא להביע את האמת והצדק בהקשר זה.

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים