625

 

תגובות לאירועי היום תשרי תש"עג

שמחה שמורה.

לקראת אירועי שמחת בית השואבה בהמתקיימים בחג הסוכות בשכונת מאה שערים בירושלים מצאה המשטרה לנכון להצהיר בתקשורת כי תשמור מקרוב על החגיגה בשכונה ותדאג שלא תתקיים בה הפרדה בין גברים לנשים.

הודעה זו של המשטרה לציבור מהווה מס שפתיים לחלק הציבור המאמין לתומו כי הממסד החרדי ה"קיצוני" נוהג להפלות נשים לרעה. הגנה מפוקפקת זו של המשטרה על זכויות הנשים עולה בקנה אחד עם הגנתה-כביכול של המשטרה על ערכי האיסלם מפני פגיעה פוטנציאלית של יהודים "קיצוניים" באמצעות ההגבלות המיוחדות שהיא מטילה על המבקרים היהודיים בהר-הבית דווקא בעיתות שמחת חג, כמו שהתבטא הדבר במעצרו של מנהיג "מנהיגות יהודית" משה פייגלין בשבוע חג הסוכות.

הקפדה מסוג זה של המשטרה על שמירת זכויותיהם של "מיעוטים מדוכאים" (כביכול) כמו נשים ומוסלמים היא נלעגת לאור השתתפותה הפעילה של משטרת ישראל בפגיעה בזכויותיהם של אזרחי ישראל אחרים בכל הזדמנות שצו שלטוני כזה או אחר מורה על פגיעה כזו. בהקשר חגיגי זה של סוכות נראה שהמשטרה מוצאת לנכון לשבש את שמחת החג של היהודי הדתי על יסוד הבנת הגורמים שיזכו לשמחה משלהם בעקבות השבתת שמחת החג המסורתית...

שקרים בעלי משקל.

בהתייחסו לטענות ישראל לגבי הסכנה שבהחזקת אירן בנשק גרעיני אמר לאחרונה נשיא אירן, אחמדיניג'אד, כי "הציונים ממציאים סיפורים ומחפשים תירוצים להתנהגות הרפתקנית".

מתאים לראות האשמה זו בהקשר ההתייחסות של נשיא אירן לבעיות הבצורת הפוקדות את אירן; בשבוע שעבר אמר לגביהן כי "מדינות המערב משמידות את ענני הגשם של אירן" וכמעט למותר לציין כי שום גורם מדיני לא הביע את דעתו לגבי הדברים.

ברור לכל אדם שפוי כי לא רק שהאשמותיו אלה של נשיא אירן לא יהיו מקובלות בעולם המערבי כהגיוניות או כלגיטימיות, אלא שהצהרות שאינן מבוססות על עובדות או מגובות בעדויות, היו נתפסות כאות להיותו של כל מי שאומרן לפחות כשקרן אם לא כמטורף גמור. אך ברור שנשיא אירן מעז להשתלח מילולית בכל העולם המערבי משתי סיבות: 1. בעולם המזרח התיכון המוסלמי אין שקר, כזב או עלילה נגד אויב נחשבים כלל לבעייה 2. דבריו של מי שמאיים על חייהם של בני אדם תמיד מקבלים משקל רציני כאשר המדבר מחזק את איומיו בנשק (וק"ו גרעיני).

מלחמת מעמדות נשיאותית.

לפני ימים מספר התנהל בארה"ב עימות רעיוני מצולם-מוקלט שבו ניהלו נשיא ארה"ב והמועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני מפגש לפני הבחירות הקרובות. במסגרת העימות בחר הנשיא ברק אובאמה להתנגד לעמיתו, שהציע להוריד מסים, במלים "הטבה עם העשירים על חשבון מעמד הביניים". בכך ביטא רעיונית נסיון לשלב בין ההתנגדות לעשירים לבין הדאגה למעמד הביניים, שזכה בעידן האחרון להיות חיית המחמד של הדוגלים בצמצום התערבות הממשל בכלכלה.

אך הסקרים שנעשו זמן קצר אחרי העימות בין הנשיא למתמודד נגדו, אשר הראו כי מתמודד זה גבר על הנשיא אובאמה, חושפים את העובדה שהצבור האמריקני מקדים בשנות דור את הנשיא ויתכן שהוא אף רואה את המגמה שביטא הנשיא ביציאתו נגד ה"עשירים" כעדות לאנכרוניזם שעבר זמנו, שבו מתנהלת עדיין מלחמת המעמדות המרכסיסטית של הפרולטריון.

וגם העובדה שמיט רומני מצא לנכון, בימים שלאחר העימות, להתנצל על אמירתו לגבי אלה שאינם משלמים מסים המתקיימים על חשבונם של אלה שכן משלמים, מצביעה על הסכנה האלקטוראלית הקיימת בכל צורה של תמיכה במלחמת מעמדות בחברה האמריקנית.

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים