626 חוסר צדק קלות דעת וזכרון קצר

תגובות לאירועי היום חשוון תש"עג

חוסר צדק, קלות דעת וזכרון קצר.

עם הודעתו של ראש ממשלת ישראל על החלטתו לאמץ חלקים מדו"ח המאחזים שהוכן על ידי ועדת משפטנים בראשות השופט בדימוס אדמונד לוי, פצחו אנשי הציבור השמאלניים בישראל במקהלת מחאה על המהלך של נתניהו. בין היתר החליטה שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת העבודה, לקרוא לו "תרגיל בחירות שקוף וחסר טעם" והח"כ הרצוג כינהו "מחטף מתוחכם וציני". בחירתם של מדינאים אלה להתייחס למניעיו של נתניהו ולפסיכופוליטיקה המשוערת שלו איננה ראויה מבחינה מוסרית, אך היא בטלה בששים לעומת העובדה שהם לא מצאו לנכון לראות פגם עקרוני במהלך של ראש הממשלה ובעיקר בכך שעל אף ביקורתם נגדו הם לא מצאו בו פגם מוסרי כלשהו.

התעלמות זו ממה שצודק בצד התמקדות בהיבטים פופוליסטיים ופסיכולוגיסטיים אופיינית בישראל למדינאי השמאל ולנציגיהם. במקרה זה ברור שפליטת התקשורת יחימוביץ, שמומחית במניפולציות תקשורתיות מגמתיות, סומכת על הקלות שבה ניתן להונות את האזרח הישראלי קל הדעת ואין ספק שהח"כ הרצוג, שעדיין שומר על זכות השתיקה עוד מתקופת מעורבותו החשודה בעמותות ברק, סומך על הזכרון הקצר של אותו אזרח.

 

תקשורת אילמת.

רקטה שנורתה מעזה לאשקלון נפלה במקום בחצר בית מבלי שהתפוצצה. ידיעה עובדתית בלשון זו הושמעה ב"קול ישראל" בחדשות השעה 8 בבוקר יום רביעי האחרון.

על רקע מטר הרקטות, הטילים והפגזים שנופלים בשטח ישראל לאחרונה מבלי לגרום לפגיעות בנפש או אפילו בגוף מהווה שתיקתה של התקשורת בנושא זה הצהרה פוליטית.

נראה שעובדה כמו זו שלעיל, אשר היתה מקבל מעמד של נס גלוי בעולם הדתי, ולו רק בשל האסון שהיה עלול להיגרם מפגיעה והתפוצצות של רקטה כזו בבית מגורים, נתפסת בחדרי העריכה של השידור הממלכתי בישראל כדבר שעלול (לדעתה) לסייע פוליטית לתומכי מסורת ישראל ולפיכך היא מצהירה בשתיקתה שהיא מקפידה שלא לתמוך במסורת ישראל ויהי מה.

ואולי יש מקום ליידע את מנהלי מדיניות השידור הממלכתי לכך שמבחינת ה"תיאוריה" הדתית יש סכנה ברורה לציבור אם אין הוא מגיב כהלכה לנס, כלומר לפחות באופן שמכיר באפשרות קיומו.

 

אם יבוא המשיח.

מבחינת הפסיכולוגיה של הציבור הכללי במדינת ישראל, יש למעצרו של רב ידוע לצרכי חקירה משטרתית בנושא קבלת ו/או נתינת שוחד תפקיד של מתאבן בחירות שבו משמש נושא אריה דרעי את המנה העיקרית. בהקשר זה, למותר לציין כי בעיני כלל הציבור דבקה בדרעי אשמת שחיתות וזו קיימת, מנקודת מבטו, בכל המגזר הדתי (שיש המקפידים להציגו ככזה שמנצל את החילוני).

יש יותר מטעם לפגם בכך שהנהגת ישראל, הטורחת להקפיד על כבודן של מסורות האיסלם והנצרות במדינה איננה נותנת את הדעת על כיבוד דומה של אמונת היהודים שומרי המצוות החיים בה, עושה רבות כדי להבאיש את ריחם, להציגם כפורעי חוק, וברור שהסיבה לכך פוליטית.

לאור התעללותה של מערכת הבטחון במתיישבי יהודה ושומרון, תוך פגיעה בבתיהם, במוסדותיהם הדתיים ובערכיהם, ברור כי אין בנמצא במערכת זו מישהו שמוצא לנכון לכבד את אמונתם.

ברוח ההשתקה הקיימת היום בישראל בתחום הדת לא מן הנמנע שאם, כפי שאומרת אמונת ישראל, יבוא במהרה בימינו המשיח, ספק אם יהיה בישראל אדם שיעז לבטא את אמונתו בו והמשיח ימצא את עצמו הן מבודד מבחינה תקשורתית והן מתוייג פוליטית כאחרון העסקנים הדתיים, שלא לדבר על כך שבמעצר מהיר לצורך חקירה משטרתית מגמתית ימהרו בעלי תפקידים להחשידו בעברות שוחד וכיו"ב בעיני הציבור.

 

 

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים