633 פוליטיקה של מעורבות יתר

תגובות לאירועי היום                                         כסלו תש"עג

פוליטיקה של מעורבות יתר.

המו"מ שהתנהל בענין הסכם הפסקת האש בין ישראל לחמאס היה מרובה משתתפים במיוחד; לקחו בו חלק גם מצרים, האו"מ, ארה"ב ונציגי גורמים נוספים שמספרם וזהותם לא ידועים לציבור.

לכל המערכה הפוליטית הזו גייס כל צד גם בתוך הפוליטיקה המקומית תומכים כאילו היה מדובר במערכת בחירות – והדבר היה כה בולט שברור היה שקיים קשר בין מערכת הקדם-בחירות הפנימית בישראל לבין פעולת ארגוני הטרור ברצועת עזה. עדות בוטה לכך, על רקע העובדה ש שתנועות ומפלגות בישראל הצהירו על שאיפתן ל"רגיעה", היא ההצהרה ש"הרגיעה היא חלק מהמערכה עם ישראל" אשר נאמרה תוך כדי המלחמה מפי מי שכונה בתקשורת "אחד מבכירי ארגוני הטרור בעזה"...

 

הרעש מהומה במדינת הגמדים.

יומיים אחרי שהפסקת האש עם החמאס נכנסה לתוקפה שודר ברדיו כי "בצמרת צה"ל היתה הסכמה עם החלטת הדרג המדיני". אין כמו הזכרת של הסכמה מסוג זה כדי לבטא את טבעה של ישראל כמדינת גמדים, שבה חש כל בעל תפקיד שנדרשת ממנו הסכמה לגבי כל מה שזז – ויש בידו הסמכות לכך.

 

מלחמה מתוזמנת באלימות.

פחות משבוע לפני יום הציון של המאבק הבינלאומי האלימות נגד נשים, נערכה פגישה בין בכיר פלסטיני ושר החוץ של סין, נציגיהם של ארגונים בעלי מסורת של אלימות מובהקת, שבה מצאו לנכון אישים אלה להעביר לתקשורת את דבריו של הבכיר הפלסטיני, שאמר כי השר הסיני אמר לו ש"סין תומכת בהפסקה של כל אלימות של ישראל נגד הפלסטינים".

אף כי שאלה מעניינת היא מה היתה השפה שבה תקשרו שני הבכירים, ברור כי בין שני נציגי ארגונים בעלי הכשרה מוכחת במקצוע האלימות לא היתה בעיה כלשהי להבחין בין אלימות כלפי נשים לבין אלימות כלפי פלסטינים.

 

טשטוש גבולות.

אין כמו העובדה שציפי לבני דחתה, כפי שנתפרסם בתקשורת, את ההצעה להיות מס. 2 בתנועת "העבודה" של יחימוביץ' להוכיח עד כמה ההבדל הרעיוני שבין השתיים ותנועותיהן, שרק לפני שנתיים ייצגו עמדות סותרות, התטשטש כמעט עד לבלי הכר.  

 

ביטוח והבטחה לאומיים.

דו"ח העוני שפורסם בישראל על ידי המוסד לביטוח לאומי, אשר דיווח על עליה בעוני בישראל, מצביע על סוג הקשר הקיים בין המוסד לביטוח לאומי למצב העוני במדינה, שכן המוסד האחראי על הביטוח הלאומי דואג בפעולותיו נגד אזרחי ישראל להבטיח להבטיח גם את עוניים.

 

אישור מרומז.

האיחוד האירופאי הודיע כי יכיר ברשות הפלסטינית כבמדינה "ברגע המתאים". נשאר רק לשאול האם הנציגה הממונה על מדיניות החוץ של האיחוד, קתרין אשטון, היתה מודעת לכך שכבר בעצם הצהרה זו קיים, למעשה, אישור מובנה של האיחוד להכרה כזו ברשות הפלסטינית.

 

 
 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים