636 טפשות מסוכנת

תגובות לאירועי היום                                         טבת תש"עג

טפשות מסוכנת.

העובדה שהנשיא אובאמה נפגש עם בכירי שלטונו כדי להתייעץ עימם לגבי פתרון בעיות כמו הטבח שביצע נער חמוש בבית ספרו, כאשר חלק גדול מאזרחי ארה"ב כבר מצפה לכך שפתרון הנושא יסתכם בחיזוק החוקים נגד נשיאת נשק והשימוש בו מהווה איום גדול בהרבה על ארה"ב והעולם החופשי כולו משיכול להיות אירוע יוצא מן הכלל אחד, מחריד ככל שיהיה.

המחשבה שהאירוע המחריד מהווה, בדרך כלשהי, תוצאה של החופש להחזקת נשק, היא רעיון שאין כמוהו איום על אומה חופשית, שלא לדבר על האבסורד שיש בכך שאזרחיהן של אומות העולם החופשי, המהוות את יצרניות הנשק הגדולות ביותר בהסטוריה העולמית, מנושלים באמצעות ההגבלות על נשיאת נשק פרטי מזכות ההגנה העצמית המיידית, שהיא אחת מזכויות האדם היסודיות ביותר – ולא מקרי הוא הדמיון שיש בכך למדיניותה של ישראל, המטילה הגבלות על החזקת נשק על מתיישביה אל מול ארגוני הטירור החמושים כדבעי. 

ואין כמו עיסוקו הנוכחי של נשיא ארה"ב במעשה טירוף יחיד, בעיצומו של זמן שבו בעולם בכלל ובעולם הערבי בפרט נרצחים מדי יום מאות ואלפי בני אדם "נורמליים", כדי להעיד על תרבותה המתדרדרת של האומה האמריקנית, שמונהגת על ידי טפשות מסוכנת.

 

ימי שפוט הפרקליטים.

הרבה לפני שיודעים אזרחי ישראל על מה בדיוק יישפט שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן בטוחים כבר אנשי חמולת השמאל כי הוא אשם וכי הפרטים הם רק ...פרטים.

ויותר מכך: אם חיפשה הפרקליטות דרך שבה תוכל להעיד לפני הציבור שהחלטתה להעמיד לדין את אביגדור ליברמן לא רק שאיננה צודקת מבחינה מקצועית אלא גם נגועה ב"פוליטיות", מה שאומר שיש מאחוריה שיקולים לא עניניים – היא מצאה זאת בעצם התזמון העכשווי שלה.

כי אין כמו ההווה, שבו תשומת הלב של הישראלי מופנית, רובה ככולה, אל ליברמן, המנסה ללהט במהלכי הארגון של תנועתו כדי להיות מוכן לבחירות הכלליות.

וזה קורה בימים אלה, שבהם מהווה הח"כ הרצוג את אחד מבכירי תקוות ה"עבודה", ואע"פי ששמר על זכות השתיקה בפרשת עמותות ברק ברור לכל כי הוא לא יועמד לעולם לשום דין.

 

הפשע המאורגן ביותר.

בימים האחרונים הגיע העוני בישראל לכותרות; "יותר מאיום הגרעין האירני, העוני הוא האיום המוחשי על מדינת ישראל" נאמר על ידי בכירים בישראל עם פרסום דו"ח העוני האחרון ובצמוד לכך שמענו גם ש"השחיתות השלטונית והאלימות הם הגורמים היותר מטרידים את הציבור" שנשאל על כך בסקר.

מה שעדיין לא נעשה בין אנשי הרוח בישראל – וגם לא בתקשורת – הוא הקשר הסיבתי-הגיוני המתבקש מאלה: היותם של השחיתות והאלימות השלטוניים בישראל היסוד והסיבה לקיומו של העוני הרב בה. ואולי מה שבולם את תנועת הרוח במקרה זה היא העובדה שגורמים אלה אינם פרטיים ויחידאיים, אלא חלק מהפשע המאורגן ביותר במדינת ישראל: השלטון.  

 

נכסי המדינה.

"החינוך הוא הנכס החשוב ביותר של המדינה" הצהיר הנשיא פרס אחרי שנודע כי תוצאותיו של מבחן חינוך בינלאומי גילו את קיומו של שיפור משמעותי ביכולותיהם של תלמידי מדינת ישראל. ברוח השראתו זו של מר פרס לא מן הנמנע יהיה להניח שבעת חלוקת פרסי הנובל בעוד כיובל לאיש מדע או אמן ישראליים הם יקבלו שיחת טלפון פרטית מגדעון סער, אשר ימסור להם לאן להעביר את חלקו בפרס. אחרי הכל, נכס הוא נכס...

 

 

 

 

 
 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים