646 הסברה חוצת גבולות

תגובות לאירועי היום                                         ניסן תשע"ג

הסברה חוצת גבולות.

ידיעה חדשותית שדנה לפני מספר ימים בעימות שנוצר בצפון בין כוח לבין אש שנפתחה עליו מעבר לגבולה של סוריה הציגה את פעולת הצבא כך: "צה"ל השיב אש אל מקור הירי אחרי שנורתה עליו אש מעבר לגבול הסורי. זמן קצר לאחר מכן ניתן היה לשמוע ברדיו כי "הירי מסוריה סיכן את החיילים ולכן היה על צה"ל להגיב בצורה ממוקדת ולחסל את העמדה שממנה נורתה האש".

אמירה זו, המשתלבת עם דרישת ההתנצלות של תורכיה מישראל על שהתרחש בספינה "מרמרה", מהווה ביטוי להנחת היסוד הקיימת בתביעה התורכית, אשר מאשרת את עמדותיהם של אנשי השמאל הקיצוני אודות ישראל בכלל וצה"ל בפרט, שלפיהן ישראל פועלת ללא הצדקה מבחינה צבאית ולפיכך שומה עליה להתנצל, להסביר ולנמק את פעולותיה.

ויש לזכור כי בזמן שישראל מחוייבת להניח את דעת העולם – כאילו נזקקים אזרחי ישראל למידע שיהיה בו כדי להניח את דעתם לגבי הסיבות לירי שבוצע על ידי חיילי צה"ל – יכול כל פורע פלסטיני, איש חמאס מעזה או גורם סורי להשליך אבנים, לשגר טילים, לחטוף, להרוג או "סתם" לפתוח באש על אזרחי ישראל וחייליה ללא שום צורך בהסבר.

ההסבר לפעולות האויב איננו נחוץ כי מזה זמן רב פועל השמאל – בעולם בכלל ובישראל בפרט – כמשרד הסברה מיומן, מסור, ועתיר משאבים, המקדיש את עצמו בנאמנות להצדקת האויב.  

 

מפלצת התמנון העולמית.

שוב ושוב, כמו ילדים קטנים, אשר רואים בקופסת הממתקים של חבריהם את מקור העושר וזוממים לקחתם מהם במשיכה, מאוחד השמאל העולמי על כל פלגיו והופעותיו בתאווה לקנינם של העשירים, ורואה את בעלי ההון כפתרון לכל בעיה כלכלית-חומרית שעולה בחברה; אחדות זו מתבטאת ב"פתרון" הגזל הקבוע של זרועות התמנון הסוציאליסטי; מפלצת זו, הקיימת בעולם הקומוניסטי, מוסלמי והסוציאל-דמוקרטי כאחד מאוחדת בתשוקתה זו:

לדוגמה: בתגובה לדברי שר האוצר החדש, יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד, אשר נדהם (לדבריו) מחומרת מצב הכלכלה הישראלית אשר גילה עם היכנסו למשרד האוצר, אמרה זהבה גלאון ממר"צ ש"מי שרוצה לצמצם את הגרעון חייב לבטל את הפטורים לבעלי ההון".

עם פתיחת הבנקים בקפריסין לאחר הפסקת פעילותם למספר ימים בשל משבר עמוק בכלכלת האי, הוטל צו של הגבלת משיכה מהם על המפקידים בצד "מס כבד על בעלי פקדונות גדולים".

כך, במקרים רבים כדוגמת שני מקרים אלה, ניתן לראות כי הסוציאליזם הכלל-עולמי שבוי באמונה שהפתרון לכל משבר קיים בכיסם של ה"עשירים"...

 

חוסר הכרה לא מקרי.

לאחרונה נודע כי הליגה הערבית מסרבת להכיר במדינת ישראל כבמדינה יהודית. בכך מחרה מחזיק ארגון זה אחרי השקפתם המוצהרת של גורמים פוליטיים רבים, שביניהם אירן, החמאס והרשות הפלסטינית, המקפידים להבדיל בין הדת היהודית למדינת ישראל מבחינה מדינית ונמנעים מלהעניק למדינת ישראל את הזכות לראות את עצמה כמייצגת היהדות.

מעבר לעובדה שיש בנושא הדתי אחדות-דעים בין אויבים אלה של ישראל, מצביע הדבר לא רק על שותפות עקרונית יסודית מצידם, אלא גם על הבנתם לגבי החשיבות הפוליטית שהוא נושא.

ובאופן כמעט אבסורדי, מצביעה ברית זו, העומדת על סירובה להכיר במדינת ישראל כבמדינת יהודים, גם על הכרת חבריה בעובדה שיש בה אמת לא קטנה: שמדינת ישראל לא רק שאיננה פועלת בהתאם להלכה היהודית, אלא גם שפעמים רבות – כמו בהזדמנויות שבהם היא מוותרת על חלקים מארץ ישראל לטובת שונאי ישראל – היא מחזיקה בעמדות המנוגדות למסורת ישראל ומבטאת בפעולותיה גם את אי הכרתה בסמכותם של פוסקי ההלכה הגדולים של העם.

וכך, על דרך האבסורד, לא מן הנמנע שבסירוב להכיר במדינת ישראל כנציגת היהדות, יגרמו הדוגלים בכך לקיומו של ממשל ישראלי אשר כן יראה את מסורת ישראל כמחייבת פוליטית.

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים