647 המינימום של אובאמה

תגובות לאירועי היום                                         אייר תשע"ג

המינימום של אובאמה.

על אף האכזבה הגדולה שנגרמה לרבים בשל העובדה שאובאמה לא הביא עימו את פולארד בבואו לישראל, מודעים ממשלת ישראל ואזרחיה כי (לכאורה לפחות) אין בידם כל יסוד חוקי או משפטי להתקיפו.  אך מה שלגביו כן יכולה הנהגת מדינת ישראל להתלונן – וגם שומה עליה לעשות זאת – הוא העובדה שאובאמה לא התייחס לנושא פולארד באופן שלגביו הוא מחוייב כנשיא של מעצמה כלפי מדינה-ידידה שלה.

מדובר במחוייבות יסודית מינימלית מצידו של בעל עמדה ייצוגית מנהיגותית בעולם החופשי, אשר חייב לנמק את מדיניות ארצו, ובמקרה זה להציג הסבר לסירוב לשחרר את פולארד.

בענין זה היה על ראש ממשלת ישראל להסביר לנשיא ארה"ב כי מחוייבותו של הנשיא להסבר בנושא פולארד איננה כלפי ישראל או העם היהודי אלא קודם כל כלפי אזרחי ארה"ב שבחרו בו. אובאמה אולי איננו חייב דבר לאיש מחוץ לארצו אך לאזרחיה הוא מחוייב בהסברים.

בהתאם לכך שכל אדם בעולם החופשי מחזיק בזכות לקבל ממנהיגו הנבחר נימוקים והסברים שיניחו את דעתו לגבי מדיניותו, שומה על ארה"ב לספק לאזרחיה נימוק המניח את הדעת לעונש כה ארוך, שלכל דעה הגיונית חורג כבר מזמן מגבול הסבירות. זהו המינימום שאובאמה, כנציג השלטון האמריקני, חייב בו.

 

שמחת גזלנים.

עם התחלת הזרמת הגאז הטבעי ממאגר "תמר", אשר הביאה להוזלת הדלק לנהגי ישראל, בישרה התקשורת כי הדבר יזרים למשק האנרגיה יותר ממיליארד דולר בחודש. 

לכאורה שמחה גדולה. למעשה, על רקע נתונים רבים המצטברים והולכים, אין הדבר משמח כל כך; כשחברה קנדית העוסקת בנושא האנרגיה החליטה לוותר על ענינה בקשר עסקי עם ישראל צהלו המוני בית ישראל על מענק ה"עצמאות" שבו זכתה ישראל מן האויב הקפיטליסט. ולא רבים שמו לבם לכך שכבר חלפו שלוש שנים מאז שמענו את צליל קולם המובטח של המשקיעים מחו"ל בנושא זה.

בראיון שנערך איתם אמר אחד מבכיריהם כי ה"אווירה בישראל איננה מתאימה כל כך לעסקים" - וכאן לב הבעיה; הרי כל ישראלי מחונך מינקות להבין כי אנשי הכספים בעולם הם נצלנים המעוניינים במשאביה של ישראל ולפיכך כל פעולת מלחמה נגדם היא לגיטימית – מה שמצדיק את הפקעת כל פרי מאמציהם לניצול משאבי הטבע של ישראל, שהרי ברור כי כוונתם רעה...     

 

הפתרון ההגיוני.

העולם החרדי הולך ומסתבך כאשר איום הקיצוצים מונף על ראשו עם התקרב הגשמת מדיניותו של הח"כ לפיד, יו"ר "יש עתיד", שבעיני בוחריו והנוהים אחריו מהווה הגשמה חיה של האגדה על האביר אשר ישחרר את העלמה החילונית מהדרקון הדתי. רעיונו של לפיד, ממשיכו של אביו, אשר מסכים עימו על כך שרעיונו שהדתיים מנצלים בישראל את החילוניים, הוא פשוט: להביא את הדתיים הנצלניים, שאינם עמלים למען לחמם, להכיר בכך ששומה עליהם להפסיק לעסוק בעמל לא מעשי הרחוק מן המציאות ולהתחיל לעשות למען ביתם בכוחות עצמם.

ואולי, באמת, אל מול האשמה זו של לפיד, כדאי שיחליטו תלמידי הישיבות להתגייס למען האמת והצדק ויביאו את עצמם ואת שאר בני העם היהודי לשחרור מעול החילוניים; ראשית לכל, שומה עליהם לשחרר מידי החילוני את כל אמצעי המלחמה שרכש בכספם. שנית, עליהם להתכונן לבואם של מבקשי נפשם - וחלק זה של מלחמתם יהיה החלק שבו יציגו בני המגזר החרדי בפני החילוניים והעולם הלא-יהודי עד כמה עולה כוח הרוח היהודי על חיקוי כלשהו של החילוני את המלחמה הנוצרית; המלחמה שערה שישיבו בני הישיבות החמושים במקנת כספם נגד שונאי ישראל שיגיעו מארצות ערב תהיה כזו שמטרתה השמדתו של החפץ להשמיד - נטולת רחמים או חרטה. ואין כמו מלחמה לחיים ולמוות לנקום את כבודו המושפל של התלמיד היהודי, אשר דורות רבים, רבים מדי, ראוהו נוכלים כחדל-אישים וכחסר-זכויות משלו.  

                                                                                                         

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים