648 משחקים באש

תגובות לאירועי היום                                         אייר תשע"ג

משחקים באש.

בל"ג בעומר האחרון נשמעה לעתים קרובות תלונה קבועה על היעדרם של בני אדם בוגרים מבין מדליקי המדורות הרבות שהובערו ברחבי הארץ. אך בנושא זה הוזכר לא פעם איסור שחל על מורים לקחת חלק בהדלקת מדורות על ידי תלמידיהם, במיוחד אם מדובר במי ששייך לציבור הדתי, כי הדבר עלול להסתיים בהגשת תלונות מצד גורמים ורשויות הדואגים לשלום הציבור, שלא לדבר על כך שהדאגה לרווחתו של הצעיר הדתי היתה מזה זמן רב לענין חינוכי. 

אם מתייחסים לאזהרה זו מבחינת ההשלכות הפוליטיות שלה ניתן להבין ממנה כי אדם מבוגר שימצא לנכון להשתתף בשמחת חג זו של בני הנוער – ואפילו הם מבני משפחתו – ייתפס כאחראי לכל אסון שעלול להתרחש בזמן זה.

לדבר יש משמעות של הענקת אופי מסויים למדורות ל"ג בעומר; אלה נתפסות בציבור כענין הקשור לילדים ונוער – מה שמנוגד ברוחו להלכה היהודית האותנטית – שלא לדבר על כך שיש בעצם הגבלת ההשתתפות של בני האדם הבוגרים בהצתת המדורות משום סכנה גדולה.  

 

העכבר שבאדם.

במאמר מדעי חשוב נתפרסם לאחרונה כי בנסיונות מדעיים שנעשו בקרב עכברים נסתבר שבלוטה המפרישה חומרים עלולה לגרום להאטה ופגימה בתפקוד השכל ולפיכך היא עשוייה להוות מפתח להבנה ופתרון של מחלת האלצהיימר הפוגעת במרכזי התבונה בבני אדם.   

לכאורה, רבים רואים קשר זה שבין העכבר לאדם כקשר שדי בו כדי להסיק מסקנות לגבי אפשרויות רוח האדם הכמוסות בתודעה האנושית, אך יש עדיין לא מעטים בעולמנו אשר יראו בעצם ההשוואה הזו עלבון לאדם.

שלא לדבר על כך שלא מעט בני אדם מצליחים להגיע בפעולותיהם הנבחרות אל מחשכי התודעה האנושית שבהם טמון לא מעט ממאגר התכונות שבגללן יש אפשרות להשוות בין בני אדם להתנהגות של בעלי חיים ירודים...

 

מעשיותו של הטכס.

שבע פעמים בעבר הונחה אבן פינה לנמל תעופה בינלאומי קרוב לאילת אך רק עתה הודיע שר החוץ כץ כי הפעם יתממש הפרוייקט ויהפוך למעשי.

משמעותו של דבר זה היא שלטכסי הענקת אבני פינה לשדות תעופה יש לא פחות ערך פוליטי ממעשי. שכן, מי יודע כמה פעמים זכה הממשל להתהדר בבניית שדה התעופה הבינלאומי רק בשל הנחת אבן פינה?

 

גזענות – תיאוריה ומעשה.

המדען הנודע סטיב הוקינג ביטל את השתתפותו בכנס הנשיא בירושלים כי הצטרף לחרם האקדמי שהוכרז על ישראל בשל גילויי הגזענות-כביכול שלה.

כבר בעבר הודיע הוקינג, שהתיאוריות שלו זכו לשם עולם, שהמצב באיזורנו מזכיר לו את המצב שהיה קיים בדרום אפריקה לפני כשלושים שנה.

די בהבנה זו שלו את המצב כדי להעמיד בסימן שאלה כל תיאוריה אחרת שבה תומך איש המדע הנודע הזה – ואת עצם הזמנתו לכנס בירושלים.

 

תזמונה של עסקה.

בעסקה בעלות כוללת של כ600,000,000 דולר יסופקו לסוריה על ידי רוסיה למעלה מ20 משגרים וטילים משוכללים נגד מטוסים - פרטים על כך העביר ראש ממשלת ישראל נתניהו לנשיא ארה"ב אובאמה. אופי העיסקה תואם, שלא במקרה, את פעולת ההפצצה של מצבורי נשק בשדה התעופה הסורי על ידי ישראל.

 

                                                                                                                    

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים