652 בין גינוי לתמיכה

תגובות לאירועי היום                                         תמוז תשע"ג

בין גינוי לתמיכה.

ארה"ב גינתה את מכירת טילי הנ"מ לסוריה והצהירה מאידך על תמיכה בהחלטת האיחוד האירופאי לספק נשק למתנגדי המשטר במדינה זו. במקביל זורמות ידיעות לגבי מעורבות הולכת וגדלה של מדינות נוספות במלחמה בסוריה, כמו זו של צפון קוריאה. דואליות היבטים זו ממחישה את מרחב התמרון שיש לארה"ב בימינו כדי לבטא את מדיניותה.

 

פחד מציאותי מבוסס עובדתית.

דברים כדרבנות אמר הח"כ משה פייגלין לח"כ אחמד טיבי, כתגובה לתלונתו של זה כלפי הגזענות הישראלית כלפי הערבים. פייגלין הדגיש כי מה שטיבי קורא גזענות אינו אלא פחד, המבוסס על נתונים מציאותיים הקיימים בכל דו"ח משטרתי על הנטייה המובנית לאלימות ולפריעת החוק של האזרח הערבי הישראלי ביחס ליהודי. תושבי מדינת ישראל היהודים, אמר פייגלין, אינם גזענים כלפי הערבים אלא פשוט מפחדים מהם.

כדי לאייר את אמירתו מבחינה עובדתית קרא פייגלין דו"חות רשמיים שבהם עולה חלקם של הערבים בנושא האלימות הקשה במשפחה, במקומות ציבוריים, בכבישים וכיו"ב, שבהם מתבטאת "פריעת החוק והאלימות הרבה" של ערביי ישראל באופן אובייקטיבי.

 

מנהיגות הרוח הישראלית.

בעיצומו של חג הספר העברי נודע כי הסופר יורם קניוק נפטר. הסופר, שנפטר השבוע בגיל 83, הוכרז על ידי הח"כ לימור לבנת כאחד מ"גדולי הסופרים בזמננו" ולא זכה לראות את השלמת החקיקה שעליה עמלה כדי להסדיר את יחסו של הציבור לספרי קריאה.

מותו של הסופר לא יכול היה למצוא תזמון מתאים יותר מבחינה פוליטית. אם, כביכול, ניתן היה לתכנן אותו בהזדמנות מתאימה יותר כדי להדגיש את הבעייתיות שבמעורבות המדינה בחינוך הציבור. בנושא זה לימור לבנת מגלמת את אישיות הטעות בהתגלמותה; כי הרי בחלומה מהווה איש הכנסת את הסיבה לנטייית העם היהודי לקריאה, כמו כל מנהיג לאומי. 

 

סלחנות דיספרופורציונלית.

כל מה שמתכננים ארה"ב ושאר מדינות העולם החופשי לעשות כדי להעניש את מנהיג סוריה על פשעים נגד אזרחי מדינתו, אשר מפרים את המוסכם בעולם התרבותי, כמו שימוש בחומרים שהוגדרו כנמצאים מחוץ לרשימה המקובלת, לוקים בדיספרופורציה ענקית ביחס ליחסן של מדינות אלה כלפי הדיקטטורות הגדולות של עולמנו, כמו סין.

היחס בין הסלחנות העולמית כלפי טבח אזרחים על ידי ממשלתם לבין ההתייחסות הסלחנית כלפי מדינה המחייבת את כל אזרחיה להגביל את תכנון משפחתם להולדת ילדים בהתאם ל"תקציב" שלטוני איננה אלא סוג של פשרה פחדנית, אשר במוקדם או במאוחר תעבור מן העולם ועימה כל מי שתומך בה.

כל שותף למדיניות של עריצות, כמו היום, ממניעים של פחד או ממניעים פרגמטיסטיים, ימצא את עצמו במגילת הארוכה של הפשיעה העולמית בת זמננו.    

 

זכרון המכה הישראלית.

גורמים מצבא לבנון הכחישו את הידיעות לגבי ירי טיל מלבנון לישראל לפני מספר ימים. די בידיעה זו כדי להבין עד כמה חשוב ללבנון שלא להיות במעמד של מי שפתח באש על ישראל. ואולי יש בכך כדי להזכיר לנו את השלב הראשון של מלחמת לבנון השניה, שבו הכתה ישראל באמצעות חיל האוויר שלה  מכה קשה במקומות בלבנון כתגובה על פעולות החיזבללה נגדה.

 

                                                                                                                                

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים