654 שלא למען פרס

תגובות לאירועי היום                                         תמוז תשע"ג

שלא למען פרס.

ביום ששי לפני שבוע נפטר בביתו הרב עוזי משולם, אשר עשה רבות כדי להעלות את נושא ילדי תימן למודעות הציבורית. פרשת ילדים רבים של עולי תימן, שנעלמו בנסיבות לא ברורות בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל, היא עדיין תעלומה חסרת פתרון, שמקורה בימים שבהם היה שמעון פרס אחת מהדמויות הבכירות במדינת ישראל . פרשת עוזי משולם, ובמיוחד העונש שקיבלו הוא, בני משפחתו ותלמידיו מידי מדינת ישראל, היא, ללא ספק, אחד הפרקים העגומים בהסטוריה של המדינה.

בהיעדר די משאבים מידי האזרח הפשוט אין הוא יכול לגייס די מהם כדי לברר את הטעון בירור בנושא ילדיה הנעלמים של הקהילה התימנית ובעוד נושאים הכרוכים בכך כמו, למשל, היעלמם של כתבי קודש שנשמרו בידי פרנסי קהילת תימן במשך דורות רבים עד לעלותה לישראל זמן קצר לאחר קום המדינה.

לאור הפגיעה שספג הרב ממדינת ישראל כל מה שבטוח בינתיים הוא שהשאלה אם הרב משולם עשה את מה שעשה למען פרס לא רק הושבה ריקם אלא שהעונש שקיבל משולם ז"ל ממנה על מעשיו הוא כל התשלום שזכה לקבל על כך בחייו.

 

טבעו התרבותי של הסוציאליזם.

הסוציאליזם הכלל-עולמי הולך ומוכיח את עצמו כתואם את האלימות היסודית של רוב חברות האדם ולפיכך גם את המפגרות ביותר, כמו הקומוניסטיות או אלה של העולם השלישי.

חמישה ימים רצופים נמשכו לאחרונה מהומות אלימות בסטוקהולם, בירת שבדיה, שבה מתריעים מהגרים על האפלייה שננקטת נגדם בין היתר באמצעות מחסור במקומות תעסוקה.

אף כי לא ברור באופן מלא במי מדובר אין ספק שחלק ראשי בבעייתיות זו נוצר על ידי מהגרים ממדינות העולם השלישי, שבו הפיגור הרעיוני כולל תפיסות המאשימות את המדינה והמשטר באחריות לאספקת מקומות עבודה ברוח הסוציאליזם.

כל זה מציג לפני אזרחי שבדיה, סקנדינביה ואירופה בכלל כי טעו אם חשבו שהם יכולים לקבל בארצם בני אדם שתרבותם אלימה ומפגרת, כשהם משוחררים מהשפעה כלל-חברתית – במיוחד אם וכאשר הם מחונכים בבתי ספרם לתפיסות ברוח הסוציאליזם הכלל-עולמי.  

 

הליכוד ומסורת ישראל.

היו"ר הנבחר החדש של ועידת תנועת ה"ליכוד" הוא דני דנון. שנבחר על ידי 85% ממשתתפי הבחירו לועידה; הוא אמר כי "השמאל מבקש להפוך את ראש הממשלה לקבלן הביצוע שלו" - דברים שהיו בלשון המעטה. למעשה, נתניהו והליכוד כולו הפכו זה מכבר למבצעי מדיניותו של השמאל.

אם במקום דנון היה נבחר ליו"ר הליכוד מיכאל פואה, המנכ"ל לשעבר של "מנהיגות יהודית", הוא היה מוצא לנכון לבטא את האמת המלאה יותר – וגם הטראגית – לגבי תנועת הליכוד, והיא שהבעייתיות הקיימת בליכוד כבר מזמן איננה ענין פוליטי פנימי או אף סוגיה תוך-ליכודית. כפי שדאג להזכיר שוב ושוב את הנושא הח"כ החדש של התנועה, משה פייגלין, הבעייה היא ישראלית-יהודית, כי תנועת הליכוד השתמשה מזה שנים בתפישת ארץ ישראל השלמה, שהיא חלק ממסורת ישראל לדורותיה הרבים, ולאחרונה חשפה כי בשורותיה רבים הם הבוגדים, אשר על אף שהחזיקו בעבר במגמה זו אין הם עומדים מאחוריה בהווה.  

 

תזמון בדווי.

זמן קצר ביותר לאחר שבכנסת ישראל קיבלו הבדווים בנגב חלק גדול מתביעותיהם לאדמה משלהם, חטפו בדווים חמושים שני שוטרים מצריים באיזור סיני. פעולה זו באה להמחיש שוב כי כשמדובר בחשיבה של בני עמי איזור המזרח התיכון כל מחווה לטובתם מצד תרבות המערב רק מעוררת את תיאבונם.

                                                                                                                           

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים