661 פעולות המחאה של הצבא

תגובות לאירועי היום                                        אלול תשע"ג

פעולות המחאת של הצבא.

מספרי ההרוגים במצרים הגיעו לאחרונה למאות בשל הדרך בה טיפל הצבא בהפגנות למען הנשיא המודח מורסי. בשידורי החדשות השונים נמסר, בהקשר זה,  כי גורמי חוץ הופתעו לגלות כי צבא מצרים פועל נגד ההפגנות בכוח. ב"הפתעה" זו יש משום צביעות ונאיביות גם יחד, שכן נראה שהמופתעים החזיקו ברעיונות לא מציאותיים לגבי הדרך שבה התכוונו כוחות הצבא למנוע את מחאתם של המפגינים...

 

תרבות שטחית.

אין זה מקרי שמקצוע הפרסום מוגדר במנוע החיפוש ברשת כמקצוע הראשי של הח"כ לימור לבנת, המוגדרת כשרת התקשורת, החינוך והספורט. משרתה של הח"כ לימור לבנת היא דוגמה לכך שלא קיים נושא שאיננו ניתן לניצול פוליטי; דוגמה להתגייסות כזו של הקולנוע הבינלאומי לפוליטיקה באמצעות יחסי הציבור של הפוליטיקאים ניתן לראות בכך שקבוצת הכדורגל של ברצלונה בהנהגת השחקן הנודע מסי הגיעה לישראל במטרה לשחק נגד קבוצת ילדים ישראליים ופלסטיניים למען השלום.

 

האחריות.

הח"כ שאול מופז אמר לתקשורת הבוקר כי "שחרור האסירים הרוצחים שבידי ישראל הוא "המחיר שישראל משלמת עבור גרירת הרגליים בנושא המו"מ עם הפלסטינים". דבר זה ממחיש עד כמה חדרה לתודעת הבכירים שבאנשי הליכוד המחשבה השמאלנית אודות הצדק הפלסטינאי. לפי זו, ישראל היא הצד הנושא באחריות לכל עוול שנגרם לעם הפלסטיני וכמובן שישראל ביחס לעם הפלסטיני היא הגורם המדכא אותו.

 

החוק הישראלי והצדק.

בשחרורה של מדינת ישראל 26 אסירי עולם פלסטיניים שהורשעו ברצח לפני המשך המו"מ בארה"ב יש משום עדות למידה שבה אין התאמה בין פעולות הממשל הישראלי לפעולות רוצחי הטירור ובמיוחד לאלה של ארגון החמאס – ולנזילותו של מושג הצדק החוקי במדינת ישראל. 

בהקשר זה עתון יומי ישראלי מצא לנכון לקרוא לשחרור הרוצחים הפלסטינים בשם "פעימה"; מלה זו יוצרת אשלייה של חיים בזמן שהיא מנוגדת במפורש לתכנה, המעיד על כך שישראל ביצעה פעולה למען מי שפעל נגד החיים.

 

השיעור הפלסטיני.

אבו מאזן, שקיבל אישית את פני הרוצחים הפלסטינים ששוחררו על ידי ישראל, אמר שלא יעצור עד שלא ישוחרר אחרון האסירים הפלסטינים שבידי ישראל. משמעותם המעשית של הדברים היא חוסר הכרה בצדק הישראלי; מדבר זה ניתן ללמוד מה בנימין נתניהו צריך לעשות כמנהיג ישראלי, במיוחד כאשר אדם כמו פולארד נמצא כבר זמן כה רב בידי האמריקנים.

 

תנאיו של מנהיג ישראלי.

השלטון הנוכחי של מדינת ישראל, האמור להיות כזה של הליכוד, חוטא שוב ושוב לעקרונות היסוד של התנועה בהתפשרותו עם הפלסטינים ובכניעתו ללחצי ארה"ב לשחרר אסירים רוצחים ולבלום את התפתחות הבנייה בשטחים המשוחררים של ארץ ישראל.

בכל הטעויות הללו יש יותר מאשר ענינים של טקטיקה שגויה אלא משום עדות לאי היותם של אלה העומדים בראש השלטון בישראל ראויים לתפקידם; בכל מעשיהם מתגלה מורך לב אשר אינו ראוי כשמדובר במי שאמור לנהוג לפי ערכי היסוד של העם היהודי. ככאלה, אל לו לעם היהודי ולנציגיו – גדולי ישראל - להסכים לקבל אותם כמנהיגיו.

                                                                                                                                

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים