557 חידושים לא חדשים

תגובות לאירועי היום                                           אב תשע"ג

חידושים לא חדשים.

שר התקשורת ארדן הציע לאפשר את הקמתן של שתי רשויות נוספות לשידור חדשות - וחברת "HOT" וחברת "YES" הוצעו על ידו כחברות שינהלו את הפרוייקט. השר ארדן אמר ש"מדובר במהלך דרמטי" והראה בכך כי הוא מתבלבל ומבלבל את הציבור בין מעמדו כשר לבין מעמדם של כותבי תכניות הדרמה.

צעיר ככל שיהיה, מצביע ארדן בפעולותיו על מגבלת החשיבה של הישראלי החדש, פרי החינוך הריכוזי בישראל, אשר איננו מסוגל ליישם מבחינה רעיונית גישה חופשית אמיתית בהצעותיו אלא נסמך תמיד על הממסד הקיים, הן מבחינה עקרונית והן מבחינה יישומית.

אם היה האיש מבין את מהות החופש ומאמין בו באמת, הוא היה פועל במסגרת משרדו לשחרר את מרחב התקשורת לעולם הרחב ומכריז על פתיחתו לגורמים חדשים באמת – ולא ידועים - ולא רק מבסס את תכניותיו החדשות על חברות שכבר פועלות תחת פיקוח ממשלתי.

 

הסכנה האנטי-דתית.

את העובדה שהמהלך האנטי-ליברלי של הפלת משטר האחים המוסלמים על ידי צבא מצרים נתקבל ברחבי העולם המערבי ללא זעזועים מיוחדים יש לזקוף לכך שהפוליטיקה של משטר זה היתה דתית ביותר. את הדתיות המוסלמית – וקל וחומר כשמדובר בפונדמנטליזם – מקובל בעולם המערבי לראות ככזה שמייצג אנכרוניזם תרבותי ובשל כך כנושא סכנה לחירות ולזכויות האדם, בין היתר בצורת פגיעה במעמד האשה ובחופש ההבעה.

היותו של האפיפיור ספון בוותיקן מסיחה את הדעת מן העובדה שכל המתרחש בפוליטיקה הבינלאומית – ובמיוחד בעולם המוסלמי – הוא ביטוי של מאבקים שלנוצרים שמור בהם ענין.

כל פעולה הנוגדת את האיסלם מקובלת על הנוצרים המאמינים, אף כי לעתים קרובות ביותר שוכחים רבים כי העולם המערבי הוא נוצרי וככזה הוא בהכרח גם אנטי מוסלמי. משהו מכך קיים בהגנה שמקבלת הקהילה הנוצרית הקטנה שיש במצרים, שאיננה אלא פרט קטן במתחולל במצרים. ואין זה מקרי כי במצרים, כמו בכל חלקי העולם המערבי, מנסה המוסלמי הדתי ליזום השפעה פוליטית אך הוא זוכה לה רק נדירות אל מול ה"אדם המתקדם" של העולם המערבי.

ורבים אינם רואים את המשותף בין מצרים וישראל שהוא שבשתי מדינות אלה מבטאת הפוליטיקה האנטי-דתית את הערכים שהאדם החילוני שואף אליהם כסימנים של קידמה אך אין הם אלא צורה נסתרת של נצרות (שהסוציאליזם ראש החץ הערכי שלה).

 

מתנות הבוזז הנדיב.

תושבי מדינת ישראל, אשר אינם מכירים בכך שהמשטר שבו הם חיים מוצץ את דמם, מופתעים לגלות שוב ושוב כי בנוסף לגזלנותו הוא גם מרמה אותם ומציג את עצמו כנדבן, מבלי לחשוף את העובדה שכל מה שיש בידו הוא משאביהם המופקעים של אזרחיו; בהתאם לכך, התקשורת הישראלית, הפועלת רובה ככולה כדי לשרת את המגמה הריכוזית-סוציאליסטית של הממשל, נוהגת להציג את פעולותיו הכלכליות, כמו הקלות המס שמקבלות ממנו חברות עסקים גדולות, כאילו היו מענקים של משרד האוצר ולא רק הקלת-מה של הגזל הממשלתי.

בהקשר זה הודיעה לאחרונה חברת המחשבים צ'ק פוינט כי תשקול את התנהגותה העסקית בהתאם להשתנות חוקי המס של מדינת ישראל. צ'ק פוינט היא אחת החברות המקבלות את אחת מהטבות המס הגדולות בישראל. מדובר בסך של כמה מאות מליוני ₪ שלאזני האזרח הפשוט נשמע כחלק ממתת המדינה לבעלי ההון למיניהם. כמו רוב אזרחי המדינה, אין האזרח מבין שכאשר מדובר בהטבות מס לחברות מחשבים גדולות מדובר, למעשה, במצב שבו נלקח מהן מס במידה פחותה מהמקובל, אך לא שהן מקבלות ערך כלשהו ובהתאם לכך הוא רואה את הודעת "צ'ק פוינט" כביטוי של כפיות טובה כלפי "נדיבות" הממשל.

 

                                                                                                                               

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

נתונים נוספים