מנהיגות יהודית באשקלון

 

מנהיגות יהודית באשקלון

ביום חמישי בערב, ליל יום הזכרון לשואה ולגבורה, ביקרנו בבית משפחת דרייר באשקלון, שבו התרחשה פגישת-שיחה של "מנהיגות יהודית". בפגישה השתתפו כעשרים מתושבי המקום ואורחים ברוח ידידותית ואווירה משפחתית ומכניסת אורחים, שכללה שתיה חמה ומאפה.

מעניינת במיוחד בערב זה היתה העובדה שחתך הנוכחים היה מגוון במיוחד וכלל צעירים ומבוגרים, ילידי הארץ ועולים חדשים, חובשי כיפה וחילוניים, אשר תיקשרו ביניהם בדיון שנערך ברוח חופשית, תרבותית ומכובדת. האורחים שבאו מרחוק – קרני שומרון, בת-ים ועוד – התרשמו ביותר גם מאופיה הנעים של העיר אשקלון, שנתגלתה לפניהם ככרך מודרני ומטופח.

אורח הכבוד הראשי באירוע היה משה פייגלין, יו"ר תנועת "מנהיגות יהודית", המנהלת פעילות במסגרת תנועת ה"ליכוד". מר פייגלין הציג את עיקרי רעיונותיה של התנועה לפני הנוכחים, כשהוא מדגיש בדבריו את נושא הזהות היהודית ואת המודעות המתגברת בציבור הישראלי לנושא זה. מתגובת המקשיבים היה ברור כי דבריו דיברו אל לבם, במיוחד כשהתייחס אל הבעיות העכשוויות של הממשל הישראלי.

בין הדוברים היה גם שגיב אסולין, צעיר תושב אשקלון ותומך "מנהיגות", ששימש כיו"ר פעיל של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ב"ש. הוא סיפר על הדרך שהביאה אותו, אדם שאינו שומר מצוות, לראות את "מנהיגות יהודית" כראויה לחבירה מבחינת מסלולו הפוליטי. אסיה וובנובוי, חברת התנועה, הנמצאת ברשימת מועמדיה הבולטים ואשר נבחרה לייצג בה את העולים, סיפרה על הדרך שבה מתנהלת היום פעילות חברתית ותרבותית מגוונת בשפה הרוסית במסגרת ה"ליכוד" – ואיך מספק הדבר את הצורך של העולים החדשים בפעילות רעיונית וערכית.

תושבי העיר המארחת הביעו ענין רב בדברים שהושמעו וחפצו לשמוע מפיו של מר פייגלין גם על ה"בעיות" התוך-ליכודיות שעליהן שמעו בתקשורת – למשל על המתח שבינו לבין נתניהו – אך בעיקר רצו לשמוע על תוכניות העתיד הקרוב של התנועה. מר פייגלין הרגיע את הנוכחים לגבי נושא זה והעביר את מיקודם לפסים רעיוניים שהמחישו שמבחינתו עתידה של ישראל חשוב הרבה יותר מעתיד הפוליטיקה שלה. מתגובת הנוכחים נראה היה שענין ערכי זה עשה את שלו וכמה מהם הביעו את נכונותם להצטרף למאמץ.

לסיום הפגישה החיובית נפרדנו בתחושה של הצלחה בזריעה חיובית של ערכים משותפים.

נתונים נוספים