מכתב להנהגת "מנהיגות"

 

למשה, מוטי, מיכאל, שמואל והשאר

כמה מלים על מהלכים טקטיים:

משהו מבעיית הליכוד קיים בידיעה שהופיעה היום ב"ידיעות" על כך ששגריר ישראל ביפן אירגן תצוגת אלופים של מתאבקי "סומו" בארץ וכי משלחת של אלופי סומו תגיע מיפן לישראל ותסייע להידוק יחסי ישראל-יפן. בסיור אלופי ה"סומו" יהיה גם סיקור עיתונאי של האלופים משתכשכים בים המלח.

סיפור זה נראה, אולי, לא רלוונטי, אבל אם נשים לב לכך שהשגריר היפני אינו אלא הח"כ לשעבר אלי כהן, ושהוא "נשלף" לצורך תפקידו כשגריר מפעילותו בפורום למען ערכי הליכוד שהוקם לפני שלוש שנים במאמץ אדיר של השקעת זמן, כוח ומשאבים בגלל שבליכוד הסתמנה כבר אז בגידתו של שרון, נוכל להבין את ההשתדלות הענקית שעשו חברי מנהיגות יהודית לייצב את הליכוד – ואת דרך התחבולה הערמומית שהפעיל נגדנו שרון כדי לבלום אותנו.

אני, אישית, בסיוע מספר מחברי, ניסיתי להניע את אותו מאבק גם בסיוע ישיר למאמץ הכללי וגם בהקמת ערוץ לטיפול בזכויות האדם בתוך הליכוד, כשאני יוצא מתוך הנחה שצדק פייגלין לגבי הערכתו שכל מה שייעשה במעטפת הליכוד, יקבל אוטומטית נפח תקשורתי גדול יותר מאשר אם ייעשה בתנועות אחרות, כמו המפד"ל, אשר פשוט אינן הולכות על ההנהגה – ואף מוכיחות את עצמן כבלם של התנועה הלאומית בשעת משבר כמו הגירוש מגוש קטיף.

לדאבוני, אני מעריך, ככל שאני מפליג בתיאור הפרטים, שהפרטים שאני מעמיס על התודעה אולי אינם מסייעים לראיית הקשר – אבל מנקודת המבט שלי יש לנו כאן משחק-מאבק שבו המנצח הוא זה שרואה את כל קטעי התמונה הכללית. הנושא האמיתי בכל זה הוא חוסר הרלוונטיות של מפעלי אלי כהן היום – למול ההזדמנות שעליה מצביע משה פייגלין, שאולי הליכוד של היום מהווה לה מצע נוח יותר.

השורה התחתונה היא שאולי לא נזכה בחיינו לדעת עד כמה השרישו הפעולות שעשינו – ובכלל זה ההתחברות לליכוד (כמו זו של יוסי) ערכים יהודיים בליכוד בהווה ובעתיד, שיביאו בסופו של דבר את מדינת ישראל למצב מוסרי יותר, יהודי יותר ומציאותי יותר.

באם יחפוץ מישהו מהקוראים במאמר שמפרט בצורה ברורה יותר את היחס בין טקטיקה לאיסטרטגיה שהצבעתי עליו, אשמח להתאמץ בענין.

לתיקון עולם במלכות שדי

אוהד

נתונים נוספים