רק פייגלין

 

רק פייגלין

 

יום לפני הפריימריס בליכוד, פייגלין, מנהיג "מנהיגות יהודית", שהוא הבחירה היחידה של השכל הישר, מוסתר כמעט מעין כל על ידי מתנגדים רבים. זהו, אולי, ביטוי של "אין הברכה..." בזמן שיש סיבות רבות שבגללן אסור לנו לתת לשרון או לביבי את קולנו, התשובה לשאלה:" מהו הדבר שחסר לפייגלין, שבגללו לא נבחר בו?" היא: "שום דבר."

העימות בין ביבי לאריק רק ממחיש את העובדה שפייגלין הוא הסיכוי האמיתי שלנו לגאולה – והבה נזכיר זאת לאלה שייגשו לבחירות: רק פייגלין ו"מנהיגות יהודית" מציעים אלטרנטיבה אמיתית למול מה שמציעים נתניהו ושרון, שההבדל ביניהם איננו, למעשה, אלא ההבדל בין שמאל רך לקשה.

מול הדרכים הישנות וחסרות המוצא של ביבי ואריק, מציעה "מנהיגות יהודית" דרך חדשה לעתיד. מול אלה אשר כבר כשלו בעבר, וכל מה שהם מציעים ממוקד במכאובי ההווה, כמו יהודי גלותי אשר חושב רק על הפסקת המכות המונחתות עליו, מציע פייגלין את הפתרון האמיתי, את חיסולו של המכה, במסגרת חזון של חירות וגאון עתידיים.

אם יממשו הבוחרים את בחירתם בדרך החדשה של "מנהיגות יהודית", הם יהיו שותפים להעלאת עם ישראל על פסים של תנועה חדשה, להצלת עם ישראל ולבניה חיובית של עתידו המזהיר. אם לא יממשו בחירה זו ויבחרו באחד מהמתמודדים האחרים, לא יוכלו להתחמק מתוצאות מעשיהם או מזכרונם בבוא היום, אחרי האסונות הבאים.

שאלות המצפון קשות הן, ויש להפנותן לכל מי שמחליט לתמוך בשרון או בנתניהו: זה צריך להיות ברור לכל ליכודניק שמצביע שרון כי מנהיג שמתיימר להיות ליכודניק ובו בזמן לתמוך במדינה פלשתינית הוא בוגד בכל רמה אפשרית – וקודם כל ברעיון היסוד של "שתי גדות לירדן". לפיכך, כל מי שחובר אל שרון מפגין בורות, טיפשות, אי-מוסריות - או את כל אלה יחדיו. היום יודעים אנו כי המדינה הפלשתינית היא הנדוניה ששרון מחזיק למען השמאל הישראלי והעולמי ובעבורה הוא מקבל את תמיכתם בתקשורת.

ולתומכים בנתניהו על כך שהוא מציע הגנה מפני מדינה פלשתינית יש להזכיר כי פייגלין הוא שהחל במאבק זה ונשאלם: היכן היו אלה המאשימים את אנשי "מנהיגות יהודית" היום על כך שהם פוגעים בסיכוייו של נתניהו, בתחילת המאבק נגד הצהרת שרון? והיכן היה נתניהו כאשר החל הכדור להתגלגל בעניין על ידי משה פייגלין, שהגיש, כבר בבוקר שלאחר הצהרת שרון, תביעה לבית הדין של הליכוד לסלק את שרון מן הליכוד?

לפני שנתיים הצהירו ראשי "מנהיגות יהודית", משה פייגלין ומוטי קרפל, כי בתנועת הליכוד ייקבעו עתיד המדינה והעם וביקשו מגורמים רבים, ובהם ראשי התנועות החוץ-פרלמטריות, להתפקד ל"ליכוד". אלה שלא הסכימו לפני שנתיים עם רעיון זה ולא הצטרפו לקריאתה של "מנהיגות יהודית", מתנהגים היום כאילו בידו של ראש ה"ליכוד" לברוא שמיים וארץ.

כדאי שהם והציבור יידעו כי גם נתניהו, ששלף את שפן הבחירות לפני פחות מחודש, לא הושיט כתף ולא הגיש עזרה כלשהי כשעסקו אנשי "מנהיגות יהודית" בהחתמת חברי מרכז לצורך ההחלטה נגד הצהרתו של שרון. למעשה, הופיע נתניהו בתמונה רק בסופו של היום האחרון, כדי לקטוף את פרי עמלנו. מה שגרוע יותר הוא שלא רק שביבי לקח לו מן המוכן, אלא שהוא נמנע מלהודות למי שעשה... ולכן, זה יותר מסביר שמה שהוא עושה היום איננו אלא גרסה מתוחכמת של אותו תרגיל. הוא ושרון משוכנעים, כנראה, כי הבוחרים קצרי-הזכרון, אשר אינם יודעים להבחין בין ימינם לשמאלם (תרתי משמע), נמצאים בכיסם...

מכל זה ברור כי אריק וביבי מוכנים לדרוס כל ערך וכל אדם כדי להגיע לשלטון. לבוחר בעל כבוד, מצפון ושכל ישר – וקל וחומר אם הוא תומך בערכי היסוד של היהדות, כפי שהם באים לידי ביטוי בחוקת הליכוד וערכיה – יש רק אפשרות אחת: פייגלין.

נתונים נוספים