ההנחות והאנחות

ההנחות והאנחות

 

באחד מהמאמרים שנכתבו לאחרונה על פשע הגירוש מגוש קטיף נאמר כי "כגודל ההנחות כן היו לבסוף גודל האנחות" כשהכוונה היא לכך שככל שהרשינו לעצמנו להסכים לעשות הנחות בערכינו המקודשים כך נאלצנו לבכות בסופו של דבר על אבדן ישובינו היקרים בקטיף.

 

ואכן, על האבדן הנ"ל אין סליחה, מחילה או שיבה שכן לא רק שלא ניתן היה להצדיק את פעולת הגירוש, היא לא השיגה דבר זולת יתר אלימות מן הצד הפלסטיני אשר המשיך במלוא עוזו את מתקפת הטילים והכריח את מדינת ישראל להטיל מתקפה צה"לית גדולה על רצועת עזה אשר קיבלה חיזוק והוסיפה עידוד לאלימותה המתגברת.

 

הפעולה אשר לפי כל "הגיון פוליטי" היתה אמורה להעניק למדינת ישראל נקודות זכות בחשבון הפוליטיקה העולמית הוכחה ככזו שנוגדת לחלוטין את דרך המחשבה של המוסלמי.

 

וכך גם יהיה עם כל ויתור שלנו בירושלים ו/או יהודה ושומרון, בין אם יהיה מדובר בויתור על זכותנו הריבונית לעלות את הר הבית ובין אם יהיה מדובר על הנחה או הקלה במאמץ הבנייה היהודית בשטחים אלה שעל ריבונותו של עם ישראל עליהם הוחלט כבר עם סיום מלחה"ע הראשונה.   

 

רק עמידה עיקשת על זכות ריבונותנו על שטחים אלה כאילו היו מאז ומעולם – ובצדק – חלק מגופה של ארץ ישראל – תעניק לעם למדינה חוסן רב ותגן על זכותו העקרונית, הקיימת מאז נכנסו בני ישראל לארץ ישראל מיד עם צאתם ממצרים, אחרי שכבשוה מידי עמים זרים.

 

לפיכך, כל המאבקים שמתחוללים כביכול בעד מעמדו של עם ישראל בארצו ונגד היישות הפלסטינית הפושעת בשוד, חמס ורצח הן נגד אזרחים חפים מפשע והן בתעמולה אנטישמית המציגה את היהדות ככזו החפצה במה שאינו שייך לה, הם מחוסרי הצדקה ומשוללי יסוד מציאותי וכך יש לראותם.

 

אם ממשלת ישראל חפצה לנהוג בדרך שתבצר את מעמדו של העם בארצו עליה לראות באור חיובי כל פעולה הנעשית על ידי בוחות לאומיים להעפיל אל הר הבית ו/או לבנות עוד ועוד בשטחי יהודה ושומרון.

 

בהקשר זה מציג הח"כ משה פייגלין, העומד על זכותו כיהודי שקיבל את הארץ מהקב"ה וכאדם מאמין הפועל בהתאם לזכותו של כל אדם דתי למלא את מצוותיו של האל, את מי שמגשים הלכה למעשה את חובתו האמיתית כלפי שמיים.

 

בפעולתו של הח"כ פייגלין יש לא רק אישרור מטרותיו הקלאסיות של הליכוד אלא גם ייצוב מעמדו של הר הבית כמקום קדוש ליהדות – ואי הנחות שייעשו במקום ימנעו מעימנו אנחות. 

 

וכבר הוכח יותר מפעם אחת לאורך ההסטוריה המשותפת של העם היהודי והרשות הפלסטינית כי שום טובה פוליטית לא תצמח - גם לא בעיני העולם המערבי - מויתור כלשהו לטובת גורם דמוני המתיימר ללא יסוד עובדתי להחזיק בחלק מארץ הקודש שלנו.      

נתונים נוספים