מבצע "נגמרו המלים" תשס"א 2001

 

זו ארצנו

מבצע "נגמרו המלים" - דו"ח סיכום:

חברים יקרים, שלום

ביום חמישי האחרון, ט"ז בטבת תשס"א, 11.1.01, התקיימה ברחבי הארץ הפגנת "זו ארצנו" שנשאה את הכותרת "נגמרו המלים", שמטרתה המוצהרת "להבהיר לעולם כולו בכלל, ולממשלת ישראל בפרט, כי עם ישראל נאמן לירושלים ולהר הבית והחיים אינם נמשכים כסדרם כשזוממים למוסרם לאויב".

מבצע ההפגנה, אשר נחל הצלחה רבה, לא זכה לסיקור הראוי לו באמצעי התקשורת: הפגנה זו התאפיינה בניגוד גמור בין היקפה ועצמתה בשטח לבין היקף הדיווח התקשורתי. הדו"ח החלקי להלן מיועד למלא את החלל שנוצר על ידי חוסר ההתייחסות הראוי – וללא ספק המגמתי - מן התקשורת הישראלית.

להלן דיווח חלקי על אירועי יום חמישי:

א. פעולות אנשי "זו ארצנו", עפ"י דיווחים מן השטח:

1. על כביש תל-אביב ירושלים נעו, החל מהשעה 4.30, מספר קבוצות של כלי רכב פרטיים. בדיוק בשעה 17.00 חסמו מכונות אלה את נתיבי התנועה הראשיים למשך שתי דקות ארוכות, תוך צפירת מחאה חזקה ויצירת פקקי תנועה באורך קילומטרים. לאחר מכן נסעו על ציר זה שיירות מכוניות אנשי "זו ארצנו" באיטיות, כשהן מאיטות חלק גדול מן התנועה וצוברות צפירות אהדה רבות ממכוניות עוקפות. משיכת תשומת הלב הרבה הביאה לנסיון עצירה של השיירות מצד המשטרה; משה פייגלין, שהוביל את אחת השיירות, עוכב לחקירה כשסירב להוריד את רכבו מן הכביש ו/או לנסוע במהירות "נורמלית". ממשיכיו הצליחו לחמוק מכוחות המשטרה המרובים ולהגיע לרחבת הכותל, שם השתתפו בעמידת המחאה אל מול הר הבית.

2. לפי דיווחו של מר גילאון, יצאה מקריית ארבע קבוצת כלי רכב אשר בשעה 17.00 עצרה את התנועה כ100 מ' אחרי צומת בית לחם- גילה לכיוון חברון. אנשי השיירה צפרו לאות מחאה והניפו דגלים לחירות ירושלים.

3. מר עובד אהרון מחולון מדווח על יציאת קבוצת "זו ארצנו" מן העיר ב16.45. קבוצה זו הגיעה לרחבת הכותל ב19.15 ושהתה שם במחאה עד 20.30.

4. מר ירמיהו פישר מרעננה דיווח כי שיירת רכבים שיצאה מהעיר חסמה שניים מתוך 3 הנתיבים בצומת גהה. מר פישר תקע בשופר וחבריו לקבוצה צפרו והניפו שלטים "הר הבית לב העם" ו"ברק עצור!" במשך 2 דקות. לאחר מכן המשיכו לירושלים במהירות 50 קמ"ש.

5. דוד ישי מגבעתיים מדווח על שיירה בת 6 מכוניות שיצאה מגבעתיים וחסמה 3 מתוך 4 נתיבי התנועה בדרך לירושלים. מר ישי מוסר כי "תגובות שאר הנהגים היו מפתיעות: במקום לצעוק, הם עודדו ואמרו "כל הכבוד לכם." לאחר מכן נסעו מר ישי וחבריו לירושלים והגיעו לרחבת הכותל.

6. מר נתנאל בעדני מזכרון יעקב יצא בשיירת מכוניות וממחלף קיסריה התחילו בנסיעה איטית של 25 קמ"ש. דבר זה יצר עומס תנועה גדול בכביש החוף ואף דווח בחדשות. ליד מחלף ינאי נעצרה השיירה על ידי ניידת משטרת התנועה ונהגיה קיבלו דו"ח על הפרעה לתנועה וקנס של 130 ₪. בערך בשעה 18:00 המשיכה השיירה בנסיעה רגילה לכיוון ירושלים, ומשתתפיה הגיעו להר הבית.

7. גדי אשל יצא עם חבריו לכביש נחל יקנעם והם ערכו חסימה באזור בת שלמה. מר אשל מדווח כי "הנוכחות, הביצוע והאפקט במקום היו בסדר גמור". מר אשל מציין כי "המשטרות כדרכן בחסימות... שעטו אלינו לאחר שירדנו לכיוון צומת זכרון יעקב".

8. דוד שפיץ ממורשת שבגליל יצא עם חבריו בשיירה ובצומת אלונים עצרו על הכביש בליווי צפירות רמות למשך שתי דקות. לאחר מכן המשיכו בנסיעה איטית לירושלים ולדבריו "לאורך רוב הדרך משכנו אחרינו שובל ארוך של מכוניות".

9. חוליות מסע נוספות יצאו גם מדהריה, רמת-גן, איתמר, גבעתיים, הרובע היהודי, זכרון יעקב, פתח-תקוה, ירושלים, רחובות, אשקלון, קרית ארבע, חיפה, בת-ים, רעננה, מודיעין, בית-שמש, חדרה, כפר חב"ד, בית-אל, חולון, מושב אמונים. מושב קטיף, שבות רחל, נווה-צוף, לוד, פתח-תקוה, בני ברק, ויקנעם.

נסיונם של פעילים לעלות על הר הבית, אשר התרחש באותו ערב, יצר בלבול בין אנשי "זו ארצנו" לאנשי תנועות הר הבית. המשטרה והתקשורת, אשר התקשו להפריד בין התנועות ופעולותיהן השונות, התייחסו, לעיתים, אל אנשי "זו ארצנו", אשר ערכו הפגנה שקטה אל מול הר הבית, כאילו הם פועלים באלימות. על כך מעידים חלק מאנשי "זו ארצנו", אשר נגררו לארועים אלימים שלא מרצונם:

10. גברת שושנה בארי ממטה הרובע היהודי של "זו ארצנו" מספרת כי שוטרים התנפלו עליה; "תפסתי את הגדר חזק וצעקתי "הצילו" כדי למשוך תשומת לב! השוטרת צעקה אלי, "אני אקרע לך את הידיים! תעזבי את הגדר!". בצד השני, שוטר תפס לי את היד ועיקם אותה כך שבקלות היה יכול לשבור את מפרק כף היד. גברת בארי מוסיפה: "מי יכול לדעת איזו שטיפת מוח עוברים השוטרים לפני פעולה כזאת? איזו שנאה מכניסים להם לראש?"

11. מר גרייסון מספר כי הוא עמד בשקט מול החומה כשאיש יחידת יס"מ תפס אותו והחל לדחוף אותו באלימות לכיוון היציאה. כאשר מחה וטען שהוא רק עמד שם ושאסור לשוטר לבעוט בו כך, תפס השוטר את אחת מאצבעותיו של מר גרייסון וגרם לו לנקע. "אצבעי שבורה ולא אוכל להשתמש בה למשך שלושה שבועות לפחות".

12. מר שבתאי הירשברג דיווח לנו כי בכביש שכונת רמות בירושלים שבו נסע לא השפיעה כלל הנסיעה האיטית כי הדבר "תאם את מהירות הפקק" שבו שהה. עם זאת, חזה מר שבתאי הירשברג ב"פרובוקציות מכוונות" של המשטרה, אשר "הפעילה אלימות כנגד המפגינים, למרות שלפי מראה עיניים לא היתה שום פרובוקציה מצד המפגינים".

כל אנשי "זו ארצנו" אשר השתתפו בפעולת המחאה דיווחו על מספרים גדולים ביותר של אנשי כוחות הבטחון אשר השתתפו בפעולות הנגד של הממשל. אין עדות גדולה יותר לרצינות ולחשש שבהם התייחס השלטון לפעולת המחאה של "זו ארצנו" מן הכמויות העצומות של השוטרים, ניידות המשטרה, המסוקים, האופנועים והיחידות החמושות אשר הוצבו לצורך זה בכל רחבי הארץ.

13. בנוסף, נמסר על ידי הזוג שטרנברג מנווה דקלים כי מגוש קטיף לא הצליחו להוציא יותר מרכב אחד. כסיבות לכך הם מציינים, בין היתר, את הרווח המצומצם מהעצרת הגדולה ביום שני ואת העובדה שהפרסום לא היה נרחב. מר שטרנברג מוסר גם כי תושבים רבים העלו טענות שביטאו התנגדות לפעילות "זו ארצנו" בנוסח "אין כיסוי תקשורתי ממילא" ו"זה לא יעזור". שטרנברג סובר כי יש תועלת רבה בגילוי דעת שיופץ לתושבי גוש קטיף וכי "אחוז האנשים שמתייחסים לפעילות זו בחיוב נמצא בעלייה מתמדת".

ב. תגובות בתקשורת:

בערב הפעולה דווח ברדיו – בחדשות התנועה ובתקצירי החדשות – פעם אחר פעם על פעולת המחאה של "זו ארצנו". ביום שלמחרת פורסמו כתבות דיווח בעתונים:

1. ה"ג'רוזלם פוסט" (12.1.01) מסר כי "תחת הסיסמה "זה הזמן לפעול. המלים נגמרו", השיקה אתמול "זו ארצנו" מבצע מחאה ממונע כלל-ארצי, אשר הגיע לשיאו בעימות עם המשטרה בירושלים."

"פעילים שדרשו את המשך הריבונות היהודית בירושלים ובמיוחד בהר הבית, נסעו בשיירות איטיות אל הבירה."

2. בעיתון "הצופה" (12.1.01) נמסר: "תנועת "זו ארצנו" הוציאה אתמול בשעות אחר הצהרים מאות מכוניות לכבישים ברחבי הארץ, במחאה על התכנית לחלוקת ירושלים, מסירת הר הבית ועקירת ישובים. כתבת עתי"ם כי תנועת "זו ארצנו" קיימה עצרת דומייה מול שער המוגרבים, אחד משערי הכניסה להר הבית, תחת הכותרת "נגמרו המילים"."

"בשעות אחר הצהרים יצאו מאות מכוניות מכל רחבי הארץ בדרכם לירושלים. בשעה חמש אחר הצהרים עצרו המכוניות שנסעו בקבוצות של שבע וצפרו במשך שתי דקות. לאחר מכן המשיכו את הנסיעה במהירות נמוכה, שגרמה לעומסי תנועה בכמה צירי תנועה מרכזיים ברחבי הארץ."

"מוטי קרפל, דובר תנועת "זו ארצנו" מסר כי בעמות האלים ששרר סמוך לשער המוגרבים בין פעילי ימין לכוחות המשטרה לא לקחו חלק פעילים תנועת "זו ארצנו"."

3. "יתד נאמן" (12.1.01) מסר כי "תנועת "זו ארצנו" הוציאה אתמול בשעות אחר הצהרים מאות מכוניות לכבישים ברחבי הארץ, במחאה על התכנית לחלוקת ירושלים, מסירת הר הבית ועקירת ישובים."

"ממשטרת ירושלים נמסר, כי בכבישי ירושלים נעו כמה עשרות מכוניות של תנועת "זו ארצנו" באיטיות רבה וכתוצאה מכך נגרמו עומסי תנועה."

4. "המודיע" (12.1.01) מסר כי "מאגף התנועה נמסר, כי חסימות "זו ארצנו" נעשו בכביש ירושלים-תל אביב, כביש 40 – צומת בני עטרות, כביש 3 סמוך לצומת נחשון, צומת נחלים כביש 40, צומת צריפין, כביש החוף ועוד."

"דוברת אגף התנועה אמרה, כי התהוו לחצי תנועה בגלל קצב הנסיעה האיטי של כלי הרכב. חלק מהנהגים קיבלו דוחות תנועה."

5. "הארץ" (12.1.01) ציין כי "כאלף מכוניות שהוציאה אתמול תנועת "זו ארצנו" לכבישי הארץ חסמו בשעה חמש אחר הצהרים את התנועה בעשרות כבישים לשתי דקות, בקריאה "ברק עצור". לגבי מה שהתרחש בעיר העתיקה מפרט נדב שרגאי, כתב "הארץ": "מפגיני "זו ארצנו" ניסו להגיע לכותל, כדי לקיים "הפגנת דומיה"... אולם המשטרה מנעה מרובם מלהכנס לרחבת הכותל." אני "זו ארצנו" הקפידו לא להתעמת עם שוטרים... לעומת זאת, אנשי תנועות הר הבית שהגיעו למקום באותו זמן ניסו כמה פעמים לפרוץ לעבר שער המוגרבים."

"מוטי קרפל, מראשי תנועת "זו ארצנו", אמר כי מטרת הפעילות של התנועה, "שיהיה לה המשך" כדבריו, היא לשלוח מסר ברור לכל ממשלה בישראל, "שעם ישראל נאמן לירושלים... וכי החיים אינם יכולים להמשך כסדרם כשמבקשים למסור את קודשי האומה לאויב"."

ג. מסקנות:

1. הציבור הרחב מוכן לעליית מדרגה במאבק על ירושלים. עלינו להמשיך ולהאבק.

2. מטרותיה של ההפגנה הושגו, אך לרבים מן המפגינים לא היה היקף ההפגנה ברור עקב ההתעלמות התקשורתית.

3. אמנם האיתות לאוחזים ברסן השלטון הצליח כבר בהפגנה זו, אך פעולות המחאה הבאות תתוכננה כך שלא ניתן יהיה להתעלם מהן, וגם הציבור הרחב יהיה מודע היטב למתרחש.

4. יש לבנות רשת קשר יעילה בכדי לעדכן את הפעילים גם כאשר התקשורת איננה מדווחת. לשם כך מתבקשים הפעילים בעתיד, בעת קיום פעילות של "זו ארצנו", להעביר לפקס 09-7920570 ו/או This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. את תיאור ההתרחשויות במקומותיהם. כדי שנוכל להפיץ סיכום מפורט בין כל הפעילים ולדווח על פעילות באורח שוטף, אנא שלחו לנו את מספרי הפקס ו/או כתובות הדואר האלקטרוני שלכם.

נתונים נוספים