הודעה לעיתונות בדבר המשפט 1995

 

11 ביוני 5991

 

הודעה לעיתונות בדבר משפטו של סרבן המס אוהד קמין

 

משפטו של אוהד קמין, סרבן המס מטעמים רעיוניים, נתקיים היום, יום א, בפני השופטת ברכה אופיר בבית משפט השלום בתל אביב.

אוהד קמין, שהצהיר לפני כשלוש שנים על הפסקת שיתוף פעולה עם השלטונות, נתבע על ידי מס הכנסה באשמת העלמת מס, מרמה ותחבולה.

מר קמין הסכים עם מירב העובדות ובשלב העדויות נמנע מלהביא עדים. הוא הצהיר כי הוא עבד בידי המערכת השלטונית וכי הוא, אנשי המס ואנשי מערכת המשפט בישראל אינם אלא קרבנות של רעיון מוטעה וזר אשר שולט בחברה הישראלית.

מר קמין העלה בעדותו ובנאום הסיכום שלו את הנקודות הבאות:

א. מנגנון המדינה מתוכנן לפגוע באזרח כך או אחרת ומס הכנסה איננו אלא אחד מזרועות התמנון הממשלתי.

ב. ברור שלמנגנון יש ענין להציג אותו כמי שפוגע בחברה, אך העובדות מנוגדות לכך ויתרה מזו: פעולת היציאה נגד המנגנון המדיני היא, כשלעצמה, פעולה המביאה תועלת לחברה.

ג. פקידי הממשל כפויים אף הם: אנשי המס מחוייבים לתבוע והמערכת המשפטית חייבת להעניש אותו. עם זאת, מר קמין יהיה מוכן לקיים עונש שיושת עליו אך ורק אם יכלול פעולות למען הטוב ולא יהיה מוכן לעשות דבר שהוא רע.

ד. מר קמין מכיר בכך שהמערכת השלטונית חזקה ממנו מבחינה פיזית אך הכוח הפיזי מתבטל בפני ערכי המוסר. אין זה מוסרי לשלול מן היחיד את רכושו.

ה. אוהד קמין מייצג ומגן במשפט זה על מסורת הגותית, אינטלקטואלית ומוסרית ארוכת ימים שאינה זוכה ליחס רציני מן הממשל - זוהי מסורת השמירה על זכויות האדם.

מר קמין הוסיף כי בישראל קיים זלזול באנשי רוח והוגה צריך להיות בעל חנות ולהפסיק לשלם מסים בכדי שיתייחסו ברצינות לרעיונותיו, כפי שקרה במקרה זה.

בשלב הסיכומים הזכיר אוהד קמין כי שלח בעבר מכתבים לכל רשויות השלטון העיקריות, כולל מס הכנסה, בדבר סירובו ועל כן אין לראות במעשיו התחמקות. הוא הזכיר כי שאיפת התביעה להציג את רצונו ברווח כספי כאי מוסרית נוגדת את תפישת המוסר שלו ואת תפישת המוסר של המסורת היהודית. כמו"כ טען אוהד קמין כי מס ההכנסה מהווה גורם הרסני לכלכלה.

כדי לתמוך בטענותיו הביא אוהד קמין מובאות ממקורות שונים, החל מהרמב"ם וכלה באין ראנד. בין החמרים שהציג אוהד קמין לחיזוק טענותיו הגיש לבית המשפט גם את ספרה של אין ראנד "מרד הנפילים" ואת מאמריה "זכויות האדם", "טבעה של הממשלה", ו"משמעות הכסף".

בהחלטתה אמרה השופטת אופיר כי איננה מסיימת את הדיון עד לבירור נוסף עם שירות המבחן, לגבי אישיות הנאשם. פסק הדין יינתן ביולי.

 

נתונים נוספים