שני אחים

 

שני אחים

סיפור לילדים גדולים

היה היו שני אחים, אחד טוב והשני רע. הטוב היה נהנה מהחיים והיה מרגיש נעים וטוב בעולם. הרע היה ממורמר ורגזן והיה לו רע ומר כל הזמן.

אם היה מזג אויר גשום, האיש הטוב היה שמח על כך שהגשם מביא ברכה לחקלאות ושלאנשים הצמאים יש מים לשתות ויהיה לחם לאכול. האיש הרע היה מתרגז על כך שהגשם הרטיב את בגדיו ומקלל את הגשם.

אם מזג האויר היה חם והשמש היתה זורחת היה האיש הטוב משתזף בשמש ונהנה לראות את העולם היפה והאיש הרע היה מתרגז על כך שהוא מזיע, שהוא צריך להתאוורר ולקנות שתיה קרה.

כשקיבלו מאביהם דמי כיס אז הטוב היה שמח והולך לקנות לו גלידה או לראות סרט והרע היה מתווכח מדוע קיבל כל כך מעט.

הרע היה אומר כל הזמן אויויוי והטוב איזה יופי. אם היו מקבלים סוכריה היה הרע אומר אויויוי למה קיבלתי סוכריה כל כך קטנה ולמה רק צהובה ולא ירוקה או אדומה ולמה רק אחת ולמה אחרים קיבלו יותר ממני? - והטוב היה מקבל ואומר איזה יופי עכשיו יהיה לי טוב וטעים ותודה רבה, באמת, אני מעריך את זה. כל הכבוד.

וכך היה הטוב נהנה כל הזמן מכל הדברים והרע היה תמיד תמיד סובל אפילו שהיו מקבלים בדיוק אותם דברים.

הרע היה אומר: איזה עולם מכוער, הכל כל כך רע ושום דבר לא מצליח לאף אחד וכולם רעים. והטוב היה אומר: לא ולא. העולם הוא טוב מאד ויש בו הרבה אנשים טובים והרבה דברים טובים ויפים והכל מרתק ומעניין והחיים נפלאים.

יום אחד, אמר הרע, יום אחד אתה תראה שאני צודק.

יום אחד באה סערה והעיפה אותם למדבר והם מצאו את עצמם לבד בלי שום אדם. והרע אמר: אויויויוי. מה נעשה עכשיו? שום דבר לא שווה כלום. אנחנו נמות וזהו.

אמר הטוב: אל תדאג. העיקר שאנחנו בריאים ושלמים. בטח נמצא מוצא. בינתיים בוא נלך לכיוון ההרים. שם, באופק, אולי יש שם אנשים.

אויויויויוי, אמר הרע: מה פתאום? יש שם אנשים? אנחנו נמות. איך אתה יודע שיש שם אנשים? אני לא רואה שום דבר. שום דבר לא מצליח לי אף פעם. אני לא רוצה ללכת לשום מקום.

אז מה אתה רוצה לעשות? שאל הטוב.

למה אתה מעצבן אותי עם השאלות האלה? צעק הרע. מה אתה מבלבל לי את המוח? תעזוב אותי בשקט עם ההצעות שלך. אני לא רוצה לעשות שום דבר וזהו.

הטוב יצא מן המדבר. הרע נשאר שם ומת ברעב. אתם יודעים למה.

נתונים נוספים