סרטי מדע בדיוני ופנטסיה מומלצים

 

סרטי מדע בדיוני ופנטסיה מומלצים


טרון 1982 ***

TRON

הרפתקה בדיונית המתרחשת במעמקי מחשב משחקי מלחמה אשר אנשים אמיתיים מוצאים עצמם כלואים בתוכו. ג'ף בריג'ס, דיוויד וורנר וברוס בוקסלייתנר בהפקה מרשימה מבחינה צורנית של אולפני וולט דיסני, המשלבת צילום וציור ובבימויו של סטיבן ליסברגר. 96 דקות.


80,000 מיל מתחת לפני הים 1954 ***

LEAGUES UNDER THE SEA 80000

לפי ספרו של ז'ול וורן. במאה ה19 נתקל צוות ימאים לראשונה בצוללת משוכללת, יצירתו של הגאון התמהוני, קפטן נמו, אשר מרד בחיים עלי אדמות ובחר לחיות מתחת לפני הים. הפקה מעולה של אולפני וולט דיסני עם קירק דוגלס וג'יימס מייסון בסרטו של ריצ'רד פליישר. 122 דקות.

 

בלייד ראנר 1982 ****

BLADE RUNNER

בלש-מחסל מנסה לאתר חבורת אנדרואידים המסרבים להסכים לעובדת משך החיים שנקבע להם ומגיעים ללוס אנג'לס של העתיד בנסיון נואש ואלים לאתר את זה שייצר אותם במטרה להרוויח זמן חיים נוסף. האריסון פורד, רטגר הוואר, שון יאנג ודריל האנה בסרטו של רידלי סקוט. 114 דקות.

 

קרח ואש 1983 *****

FIRE AND ICE

בארץ פרא דמיונית מתחולל מאבק איתנים כאשר שליט הקרח העריץ המסתייע בכוחות השחור המיסטיים מנסה לכבוש לעצמו את ארץ האש. קולותיהם של וזן טירול, מגי רוסוול וויליאם אוסטרנדר בסרטו המצוייר של ראלף באקשי, שנוצר על ידי האמן המעולה פראזטה. 81 דקות.

 

באטמאן 1989 ****

BATMAN

איש העטלף, גיבור מסתורי שאיש איננו יודע את זהותו, עומד יחידי כנגד פושע גאון שגעוני העומד בראש כנופיית נוכלים ומנסה להשתלט על העיר גוטאם. עם מייקל קיטון, קים באסינג'ר וג'ק ניקולסון בסרטו של טים ברטון. 121 דקות.

 

אגדה 1985 ****

LEGEND

סיפור דמיוני המתרחש בארץ אגדה על שני צעירים המעורבים במאבקם של כוחות הטוב ברוע המנסה להרוס את התמימות ולהשתלט על העולם. טום קרוז, מיה שרה וטים קארי בסרט בעל העיצוב יפהפה של הבימאי רידלי סקוט. 89 דקות.

 

בחזרה לעתיד 1985 ****

BACK TO THE FUTURE

תלמיד תיכון נקלע למסע זמן בעבר, מגיע לעיירת הולדתו בשנות החמישים, פוגש בהוריו כשהם צעירים ומקבל הזדמנות מיוחדת במינה לשנות את העתיד. עם מייקל ג'. פוקס, כריסטופר לויד וליאה טומפסון. 116 דקות.

 

ד.א.ר.י.ל. 1985 ***

D.A.R.Y.L

ילד כשרוני שאיבד את זכרונו ונמצא בנסיבות מסתוריות ללא הורים או קרובים הופך למשפחת מאמציו לתעלומה המערבת גם את הפוליטיקה הגבוהה והצבא. עם מרי בת' הארט ומייקל מקין בסרטו של סימון וינסר. 100 דקות.

 

הבריחה מניו יורק 1981 ***

ESCAPE FROM NEW YORK

כשבעתיד הלא נעים הופכת ניו יורק למחנה הסגר לפושעים נשלח לתוכה נידון במשימה לנסות להציל את נשיא ארה"ב שנחטף ע"י כנופייה אלימה השולטת במקום. קורט ראסל, ארנסט בורגנין, לי ואן קליף ודונלד פלזנס מככבים בסרטו של ג'ון קארפנטר. 100 דקות.

 

יום במלכודת 1987 ***

INNER SPACE

נסיון מדעי למיזעור ספינת מחקר ונהגה בכדי להסיעה בתוך גוף האדם מתערב בעימות עם כנופיית נוכלים המנסה להשתלט על הפרוייקט. 120 דקות.

 

מצבים משתנים 1980 ***

ALTERED STATES

מדען עורך ניסויים פיסיקליים ופסיכולוגיים עם בני אדם ותוך כדי ניסוי בשינוי המבנה הגנטי האנושי הוא מגלה רבדים לא ידועים של הנפש בכלל ושל נפשו שלו בפרט. ויליאם הארט וקלייר בראון בסרטו של קן ראסל. 103 דקות.

 

סערת מוחין 1983 ****

BRAINSTORM

פיתוח מדעי גאוני הפותח לבני אדם אפשרויות חדשות בתחומי התקשורת הופך לאיום צבאי ופוליטי ולסכסוך בין ממציאיו למממניו. נאטאלי ווד, כריסטופר וולקן, לואיס פלטשר וקליף רוברטסון בסרטו של דוגלס טרומבל. 103 דקות.

 

רובוקאפ 1987 ***

ROBOCOP

שרידיו של קצין משטרה משולבים בתחכום טכנולוגי ויוצרים רובוט בלתי מנוצח למטרת לחימה בפשע העירוני. עם פיטר ולר וננסי אלן בסרטו של פול ורהובן. 102 דקות.

 

זכרון גורלי 1990 ***

TOTAL RECALL

בעולם עתידני מוצא את עצמו פועל פשוט מעורב בפרשיית ריגול שטומנת בחובה את עתידו של כוכב שלם ואינו יודע להחליט אם מדובר במציאות או בהזייה. בכיכובו של ארנולד שוורצנגר. 109 דקות.


2001 אודיסיאה בחלל 1968 ****

2001 - SPACE ODYSSEY

גוף מסתורי שמתגלה בחלל מביא לשיגורה של ספינת חלל משוכללת לחקירת הענין. הדברים מסתבכים כאשר מגלה המחשב השולט בחללית אישיות משלו ומנסה להתמרד. קייר דוליאה בסרט המדע-בדיוני הקלאסי של סטנלי קובריק. 139 דקות.

 

מלחמת כוכבים 1977 ***

STAR WARS

כנגד אימפריה כוכבית רשעית השולטת בחלקים גדולים מן הגלקסיה יוצא קומץ מורדים אמיצים. עם הריסון פורד, קארי פישר ופיטר המיל בסרטו של ג'ורג' לוקאס. 121 דקות.

 

האימפריה מכה שנית 1980 ****

THE EMPIRE STRIKES BACK

הריסון פורד, קארי פישר ופיטר המיל בסרט ההמשך של ג'ורג' לוקאס ל"מלחמת כוכבים". 124 דקות.

 

מפגשים מהסוג השלישי 1977 ****

CLOSE ENCOUNTERS OF THE THIRD KIND

גופים מסתוריים מבקרים במקומות שונים על פני כדור הארץ ומצהירים בדרכים שונות, גלויות ונסתרות, על מוכנותם להיפגש עם בני האדם. עם ריצ'רד דרייפוס בסרטו של סטיבן שפילברג. 135 דקות.

 

מצולות 1989 ****

THE ABYSS

צוללת גרעינית נקלעת לצרה ונעלמת במעמקי האוקיינוס. צוות צבאי מאומן נשלח לאתרה בסיוע מתקן צלילה המשמש למחקר. במעמקי הים מתרחש עימות דרמטי בין החיילים והחוקרים המגלים צורת חיים חדשה. אד האריס ומרי אליזבט מסראנטוניו בסרטו של ג'יימס קמרון. 110 דקות.

 

הזבוב 1986 ****

THE FLY

מדען גאון צעיר נופל קרבן לטעות מחרידה המתרחשת במעבדתו וגורף לתוכה את אהובתו, כתבת עיתון מדעי ואת ידידה העורך. עם ג'ף גולדבלום וג'ינה דיוויס. סרטו של דיוויד קרוננברג. 100 דקות.

 

פלישת חוטפי הגופות 1978 ****

THE INVATION OF THE BODY SNATCHERS

גירסה מודרנית לסרט משנות החמישים. נבגים מסתוריים הצונחים על העיר, "מחליפים" את אנשיה והופכים אותם לבעלי נפש צמחונית. קומץ אנשים נלחם בתופעה ההולכת ומשתלטת על הכל. עם דונלד סתרלנד וברוק אדמס. סרטו של פיליפ קאופמן.

 

הנוסע השמיני 1979***

ALIEN

אנשיה של ספינת-חלל מסחרית הנמצאת בדרכה לכדור הארץ נלחמים ביצור רצחני המאיים להשמידם. עם ג'ון הארט, טום סקריט וסיגורני וויבר בסרטו של רידלי סקוט. 117 דקות.

 

הנוסע השמיני חוזר 1986****

ALIENS

המשך לסרט "הנוסע השמיני". יחידה צבאית מובחרת נשלחת מכדור הארץ למושבה אנושית מנותקת בכוכב אחר ומוצאת שאנשי המושבה הושמדו על ידי יצורים מסוכנים. סיגורני וויבר בסרטו של הנרי קמרון. 137 דקות.

 

קינג קונג 1976****

KING KONG

באי רחוק באוקיינוס השקט מגלים חוקרים שבט פראי הסוגד לקוף ענק ומנסים ללכוד את הקוף ולהשתמש בו כבתעלול פרסומת מסחרית בניו יורק. עם ג'ף ברידג'ס וג'סיקה לאנג. סרטו של ג'ון גולרמין. 134 דקות.

 

שליחות קטלנית 1984 ****

THE TERMINATOR

במסגרת מלחמה המתרחשת בעולם העתיד נשלח למאה ה20 רובוט קטלני רב כוח במטרה להשמיד את מי שעתיד להיות מנהיג צבאי. עם ארנולד שווארצנגר ולינדה המילטון. סרטו של ג'יימס קמרון. 108 דקות.

 

שליחות קטלנית 2 1991****

TERMINATOR 2: JUDGMENT DAY

סרט ההמשך מביא מן העתיד שני רובוטים במטרות מנוגדות. פעולותיהם יקבעו אם תתרחש בכדור הארץ שואה אטומית שתביא כלייה על חלק גדול מן המין האנושי. ארנולד שווארצנגר ולינדה המילטון בסרטו של ג'יימס קמרון. 135 דקות.

 

פרנהייט 451 1967*****

FAHRENHEIT 451

בחברה דמיונית בעתיד, שבה נאסר לחלוטין השימוש במלה הכתובה, פוגש שוטר בכיר המשרת ביחידת השמדת ספרים באשה שאינה מסכימה עם הגישה השלטת בחברה. ג'ולי כריסטי ואוסקר ורנר בסרטו המסוגנן של פרנסוא טריפו. 112 דקות.

 

ד"ר ג'יקל ומר הייד 1941****

DR. JEKYLL AND MR. HYDE

גירסה קולנועית קלאסית לספרו של רוברט לואי סטיבנסון על חוקר שגילה נוסחה שבאמצעותה נחשפים הרוע והכיעור שבאישיות האנושית. דיון בשניות האנושית. ספנסר טרייסי, אינגריד ברגמן, לנה טרנר ודונלד קריספ בסרטו של ויקטור פלמינג. 114 דקות. של.

 

איש הנצח 1986 ***

HIGHLANDER

דו קרב אימתני המתחולל לאורך ההסטוריה בין יצור רצחני לבין לוחמים שביכלתם לחיות לנצח מגיע לשיאו בתרבות המאה ה20. כריסטופר למברט, רוקסאן הארט ושון קונרי בסרטו של ראסל מלקאי. 111 דקות.

 

הפולשים מכוכב מאדים 1986 ***

Invadors from Mars

גרסה חדשה לקלאסיקה מדע בדיונית משנות החמישים. חללית חייזרים שנוחתת בקרבת עיירה אמריקאית מבצעת חטיפת חלק מהאוכלוסיה המקומית. העימות בין האנושי לזר מהווה גם סימול פסיכולוגי של יחסי אנוש. בסרטו של טוב הופר מככבים קרן בלק והאנטר קארסון.

 

היום בו שבת העולם 1951 ****

The Day the Earth Stood Still

חללית זרה נוחתת ואדם מכוכב אחר מודיע לאנשי הארץ שעליהם לחיות בשלום או שיושמדו כי סכנה נשקפת מהם לכוכבים אחרים. הדבר יוצר ריאוקציה פסיכולוגית מעניינת. את הסרט, המשלב את אחד הרובוטים הנודעים הראשונים בהסטוריה של הקולנוע, מביים רוברט וייז. הכיכובם של מייקל רניה ופטרישיה ניל.

 

אנדרואיד 1982 ****

Android

דוקטור דניאל ועוזרו הביישן מקס מנהלים חיים שקטים בתחנת החלל שלהם עד שלמקום נקלעים כמה אורחים בלתי קרואים המייצרים עימם עימות הנוגע לעבודתם. אהרון ליפסטד מביים את קלאוס קינסקי, דון אופר, נורבט וויסר וקנדרה קירשנר. 78 דקות.

נתונים נוספים